روستای کوشکسرا

روستای کوشکسرا؛ منطقه جلگه ای و دیدنی

در میان انبوه روستاهایی که در استان مازندران وجود دارند، برخی از روستاها خود به عنوان جاذبه ای گردشگری شناخته می شوند. علت این مسئله جذابیت های ظاهری و سبک معماری آن است. روستای کوشکسرا که در منطقه جلگه ای البرز در غرب مازندران قرار دارد، یکی از این نمونه روستاهای دیدنی در استان مازندران به شمار می رود. 

روستای کوشکسرا که از شمال به کمربندی نوشهر- چالوس، از جنوب به جنگلهای سبز، از غرب به چالوس و از شرق به روستای تازه آباد و نیرنگ متصل است، یک روستای دیدنی با جذابیت های طبیعی فوق العاده است. در میان جاذبه های گردشگری شمال غرب ایران باید نام کوشکسرا را بیان کنیم. زیرا این روستا با وجود وسعت کمی که دارد، اما از سابقه ای بیش از 500 سال برخوردار است.

البته از آنجایی که در روستای کوشکسرا امامزاده قدیمی وجود دارد، برخی قدمت این روستا را به بیش از 1000 سال نسبت می دهند. در زمان های قدیم نام این روستا کران بوده است اما پس از آن تغییر نام یافته و با نام امروزی شناخته می شود. 

دیدنی ها و جذابیت های روستای کوشکسرا 

تمامی روستاهای شمال به عنوان مکان های بکر استان مازندران شناخته می شوند و از این رو مسافرانی که علاقه مند به گردش در دل مکان های بکر هستند، معمولا این مناطق را برای تفریح انتخاب می کنند. ارتفاع کوشکسرا از سطح دریا 7 متر است و به همین دلیل نیز اراضی وسیع و مرتفعی را در خود جای داده است. 

دو امامزاده قدیمی که از قدمت 1000 ساله برخوردار هستند، جاذبه های توریستی شمال ایران شناخته می شوند. می توانید با سفر به روستای کوشکسرا از این امامزاده های قدیمی دیدن کنید. علاوه بر آن در این روستا موزه مردم شناسی وجود دارد که از آثار فوق العاده بی نظیری برخوردار است. با سفر به کوشکسرا شما نه تنها از طبیعت لذت خواهید برد، بلکه قادر خواهید بود از جاذبه های توریستی این روستا نیز دیدن کنید. 

 


popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن