blogShape1

خرید زمین در نور فکر شما را به خود جلب کرده است؟ حق دارید. خرید ملک در این منطقه می تواند یکی از بهترین سرمایه گذاری های شما باشد. ...

برای خرید زمین در نور به چه نکاتی توجه کنیم؟
پادکست این وبلاگ را بشنوید

برای خرید زمین در نور به چه نکاتی توجه کنیم؟

خرید زمین در نور فکر شما را به خود جلب کرده است؟ حق دارید. خرید ملک در این منطقه می تواند یکی از بهترین سرمایه گذاری های شما باشد.

با خرید زمین در این منطقه زندگی خود را به شیوه متفاوت مدیریت کنید. خرید ملک در این منطقه به شما اجازه می دهد که در قلب مازندران فضایی منحصر به فرد را برای آسایش خود و خوانوادتان مهیا کنید.

نور یکی از پر طرفدارترین شهر های غرب مازندران است که توجه مسافران وسرمایه گذاران بسیاری را به خود جلب کرده است.

این شهر در فاصله بسیار کمی از آمل، محمود آباد و نوشهر واقع شده است. همین امر می تواند بر جذابیت بیشتر این منطقه بیفزاید. نکته دیگری که توجه هر سرمایه گذاری را به خود جلب می کند این است که چمستان نیز در قلب نور واقع شده است. خرید ملک در این منطقه شما را در چند قدمی دریا و جنگل قرار می دهد.

حتی اگر هرگز قصد سکونت در این منطقه را نداشته باشید، با خرید ملک در این منطقه مالک ملکی در یکی از جذابترین بخش های مازندران شده اید. ملک شما می تواند گنجی باشد که به زودی توجه افراد بسیاری را به خود جلب می کند. هر روز بر تعداد کسانی که برای خرید ملک وارد این شهر می شوند، افزوده می شود. افزایش تقاضا منجر به افزایش ارزش ملک های این منطقه می شود. به این ترتیب بهتر است ملک مناسبی را برای خرید انتخاب کنید. اما باید بدانید که خرید ملک در خطه شمالی قاعده و رسم و رسومی دارد.

پیش از خرید ملک باید با این قواعد آشنا شوید. در این صورت ملکی که خریداری کرده اید، به معنای واقعی کلمه یک سرمایه گذاری ارزشمند خواهد بود.

 

 اسناد ملک را زیر ذره بین بگذارید

اولین قدم در خرید هر ملکی و در هر کجای ایران، این است که باید اسناد مربوط به ملک را به دقت بررسی کنید. آیا بهایی که برای ملک تعیین شده است در اعتبار سنجی های انجام شده نیز معتبر است. سند ملک را به دقت مطالعه کنید. گواهی پایان کار و سند ملک را از نزدیک بررسی کنید. مطمئن شوید که ملکی که چشم شما را گرفته است، قولنامه ای نیست. در صورت قولنامه ای بودن باید سند زمین مادر را مشاهده کنید. همیشه سعی کنید زمین را از مالک یا فردی ه وکالت ثبتی در اختیار دارد بخرید. با مشورت با مشارو املاک از صحت اطلاعات موجود اطمینان حاصل کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که بازار داغ خرید و فروش مسکن و ملک در شمال کشور توجه کلاهبرداران زیادی را نیز به خود جلب کرده است.

 

 انواع سند را بشناسید

سند های زمین های شمال کشور به سه دسته تقسیم می شوند. سند های شورایی، اصلاحات اراضی و شش دانگ.

سن شورایی سندی است که مسئولیت تعیین مالکیت زمین را برعهده شواری روستا یا دهیاری محله می گذارد. دهیاری اعتبار این سند را تایید می کند. چنین سند هایی تا کنون مورد ساخت و ساز قرار نگرفته اند و از نوع باغ یا مشجر هستند.

اصلاحات اراضی به اسنادی گفته می شود که قبل از انقلاب اسلامی صادر شده است. درآن زمان کشاورزان با کشت و کار در زمین ها مالکیت انها به دست می گرفتند. این سندها معتبر است و امکان خرید و فروش آنها نیز وجود دارد.

سند شش دانگ نیز به سند تک برگ گفته می شود. این اسناد از معتبرترین سند های موجود در زمینه خرید و فروش هستند.

ملک مورد نظر کجا واقع شده است

پیش از خرید بهتر محل قرارگیری ملک را بررسی کنید. ممکن است ملک از نظر طرح های عمرانی شهری و روستایی در وضعیت مطلوبی قرار نداشته باشد. در این خرید ملک به هیچ عنوان عاقلانه نیست. چرا که در آینده برای ساخت و ساز در زمین مورد نظر باید جریمه های سنگینی را بپردازید. با مزاحعه به شهرداری نور و سازمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استعلام های لازم را دریافت کنید.

 

 

آیا انواع زمین را می شناسید؟

خرید زمین در نور می تواند در راستای سرمایه گذاری انجام شده باشد. شاید قصد داشته که درآینده ویلای باشکوهی را در این زمین بسازید و از آرامش منقه لذت ببرید. در هر صورت باید بدانید که زمین که قصد خرید آن را دارید چه نوعی است.

زمین زراعی

همانطور که از نام آن پیداست این زمین برای مصارف کشاورزی به کار برده می شود. کنترل این زمین برعهده وزارت جهان کشاورزی است. این زمین ها برای همیشه برای زراعت به کار گرفته می شوند و امکان تغییر کاربری و ساخت و ساز ویلا در این زمین ها وجود ندارد.

باغات

این زمین ها نیز در کنترل منابع طبیعی هستند. اما نکته جالب توجه در مورد باغات این است که در آینده می توانید کاربری این زمین ها را تغییر دهید. در این حالت باید جریمه تعیین شده را بپردازید و تغییرات مورد نظر را در آن اعمال کنید.

زمین های مسکونی

این دسته از زمین ها به اندازه دو دسته قبلی در شمال کشور رایج نیستند. با خرید این زمین ها امکان اخذ جواز ساخت و ساز را دارید. زمین های جنگلی و ساحلی که در مشاور املاک ها به شما معرفی می شوند می توانند به یکی از این سه دسته تعلق داشته باشند.

در آخر

یک سرمایه گذاری ارزشمند. خرید زمین در نور میتواند آینده شما را به کلی تغییر دهد. با خرید ملک در منطقه جغرافیایی نور ملکی را به دارایی های خود اضافه می کند که خواهان بسیار زیادی خواهد داشت.

حتی اگر قصد خرید و فروش این ملک را نداشته باشید نیز ویلایی را برای روزهای تعطیلات خود بنا خواهید کرد و از نزدیکی به دریا و جنگل لذت می برید. این یک معامله دو سر برد است. خریدی که می تواند در کنار سود سرشاری که برای شما در پی دارد، آرامشی بی نظیر را نیز به شما هدیه دهد.

با خرید ملک در شمال تجربه ای متفاوت را زندگی کنید. این کار را در کنار مشاوران املاک با تجربه انجام دهید و از اعتبار و ارزش ملک مورد نظر اطمینان حاصل کنید.


به این مطلب امتیاز دهید
share
دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

مطالب مرتبط

آشنایی با خریدوفروش زمین ساحلی در سرخرود، شهر زیبای قوهای وحشی

زمین‌های ساحلی به نسب سایر زمین‌های جنگلی یا کوهستانی در شهرهای مازندران، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند؛ در این پست ب...

رسیدن به خط پایان، نکاتی برای فروش سریع‌تر زمین

فروش زمین ممکن است به استراتژی‌ها یا ابزارهای متفاوتی نیاز داشته باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه خو...

دلایل اصلی افزایش قیمت زمین در مازندران

نتایج بررسی‌‌هایی که به صورت آماری و میدانی توسط مشاوران املاک مستر ملک از بازار ملک در استان مازندران صورت گرفته حاکی ...

فروش زمین کشاورزی بدون سند

فروش زمین کشاورزی بدون سند یکی از رایج ترین روش های خرید و فروش زمین در دنیای امروز است که در ابتدا ممکن است ساده به نظر...

خرید و فروش زمین قولنامه ای

پیش از خرید و فروش زمین قولنامه ای از صحیح بودن موضوع مورد معامله اطمینان کامل حاصل نموده و سپس نسبت به مکتوب و امضا نمو...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن