روستای سیاه بیشه

روستای سیاه بیشه؛ اروپایی و خاطره انگیز

سراسر دریای خزر را با نام شمال ایران می شناسیم. اما آیا در میان انبوهی از زیبایی های اطراف دریای خزر، با مکان های دیدنی آن آشنا هستید؟ روستای سیاه بیشه یکی از دیدنی ترین روستاهایی است که در شهرستان چالوس از توابع استان مازندران واقع شده است. این روستا که از رطوبت بالایی برخوردار است، نمونه ای زیباترین مناطق اروپایی در دل ایران به شمار می رود. 

در 40 کیلومتری روستای سیاه بیشه از توابع مرزن آباد، با جاده چالوس مواجه خواهید شد. اهالی این روستا بسیار خونگرم بوده و مهمان نواز هستند. از این رو می توانید به راحتی در این روستا به تفریح و استراحت بپردازید. البته در نظر داشته باشید که اگر برای شکار به شمال سفر می کنید، در این روستا شکار ممنوع است. 

در این روستا معمولا با آب و هوای مه آلود و ابری مواجه خواهید شد. از این رو نیز نام آن را سیاه بیشه گذاشته اند. در میان بهترین جای شمال در تابستان می توانیم نام این روستا را بگنجانیم. زیرا برای دیدن مکان های بکر استان مازندران لازم است بهترین فصل را انتخاب کنید. در غیر این صورت قادر نخواهید بود از تفریح خود لذت ببرید. 

روستای دیدنی سیاه بیشه

مسیر دسترسی به روستای دیدنی سیاه بیشه 

روستای بیشه که منطقه ای در جاده کندوان چالوس است، با شهر چالوس یک ساعت فاصله زمانی دارد. از این رو می توانید به راحتی در مسیر چالوس قرار گرفته و به سمت این روستای دیدنی سفر کنید. از سوی دیگر برای رسیدن به روستای بیشه می توانید از سمت آمل و جاده هراز نیز سفر کنید. زیرا از این سمت نیز مسیری برای رسیدن به روستا وجود دارد. 

در کنار جذابیت های ظاهری روستای سیاه بیشه، شما قادر خواهید بود از دیگر جاذبه های توریستی شمال ایران نیز بازدید کنید. از نمونه جاهای دیدنی مازندران باید به جنگل های هیرکانی، دره کمجل، گردنه هزارچم، آبشار و روستای هریجان و … نیز بازدید نمایید. 


popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن