روستای افراسیاب کلا

ویژگی‌های بی‌نظیر روستای افراسیاب کلا

روستای افراسیاب کلا روستایی با وسعت ۲۳۰ هکتار است و در بخش مرکزی شهرستان نور واقع شده است. فاصله این روستا تا شهرستان نور ۴ کیلومتر است. جالب است بدانید که این روستا یکی از روستاهای جنگلی این شهرستان می‌باشد. اگر شما هم قصد کسب اطلاعات درباره این روستا را دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

پارک جنگلی نور در مجاورت روستای افراسیاب کلا

مشخصات روستای افراسیاب کلا

این روستا در فاصله‌ی ۴ کیلومتری شهر نور قرار دارد و ورودی آن با ورودی شهرک بزرگ دشت نور مشترک است. جالب است بدانید که مسیر ورود به روستای افراسیاب کلا تا حدود ۲ کیلومتر کاملا جنگلی می‌باشد. علاقه‌ مندان به طبیعت بکر و دیدنی شمال کشور می‌دانند که یک رودخانه‌ در امتداد این روستا وجود دارد و انتهای روستا نیز به جنگل منتهی می‌شود.‌

 

مسیر جنگلی روستا

 

این روستای خارق العاده، حدود ۶۰۰ نفر جمعیت دارد که حدودی نیمی از این جمعیت بومی و نیمی دیگر غیر بومی می‌باشند.  همچنین لازم است بدانید که رودخانه‌ی موجود در این روستا سبب رونق کشاورزی شده است همچنین به دلیل منتهی شدن به پارک جنگلی نور، این روستا به روستایی گردشگری تبدیل شده و زیبایی آن نیز دو چندان شده است. از لحاظ همسایگی نیز لازم است بدانید که این روستا از سمت شمال به پارک جنگلی نور، از جنوب به روستای آرویج کلا، از غرب به روستای  و جنگل گندیاب و از شرق نیز به روستای کلین خونی منتهی می‌شود.

نتیجه گیری

هنگامی که صحبت از روستای افراسیاب کلا می‌شود، طبیعت بکر و دیدنی این روستا در ذهن انسان پدیدار می‌شود. لازم است بدانید که اگر قصد خرید ملک در شمال کشور را دارید، این روستای گردشگری در میان خریداران ویلا بسیار محبوب است. اگر قصد استعلام املاک این روستا را دارید می‌بایست در ابتدا با دهیاری روستا صحبت کنید. شما می‌توانید از طریق تماس با کارشناسان مستر ملک، راه ارتباطی با دهیاری روستا را بدست آورید.


popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن