روستای علوی کلا

مشخصات و ویژگی‌های روستای علوی‌کلا

همانطور که می‌دانید شهرستان نوشهر روستاهای زیبا و سرسبزی دارد. روستاهای این شهرستان به دلیل نزدیکی به دریا و جنگل مناسب‌ترین انتخاب برای خرید ویلا می‌باشند. یکی از روستاهای زیبا و مطرح این شهرستان روستای علوی‌کلا است. این روستا دومین روستای بزرگ و پرجمعیت نوشهر است که در ادامه ویژگی‌های این روستا را مشاهده می‌کنید.

 

 

 

روستای علوی‌کلا در نوشهر چه ویژگی‌هایی دارد؟

همانطور که اشاره شد این روستا روستایی بزرگ و پرجمعیت است که حدود 2000 نفر جمعیت بومی دارد. لازم به ذکر است که این روستا علاوه بر جمعیتی بومی، جمعیت غیربومی زیادی نیز دارد. روستای علوی‌کلا در فاصله 8 کیلومتری سیسنگان قرار گرفته است و روستاهای منوچهرکلا، ونوش، خضرتیره و وازیوار نیز از همسایگان این روستا می‌باشند.

روستای علوی‌کلا

این روستای زیبا و دیدنی مانند بسیاری از روستاهای شهرستان نوشهر هم به دریا و هم به جنگل راه دارد. در واقع روستای علوی‌کلا از شمال به دریای خزر و از جنوب به جنگل منتهی می‌شود. جالب است بدانید که روستای علوی‌کلا یکی از روستاهای لوکس و مدرن این شهرستان است و از لحاظ فرهنگی، امنیت، امکانات و... در سطح بالایی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که این روستای زیبا و خارق‌العاده جاذبه‌های طبیعی و مذهبی زیادی را در خود جای داده است که می‌توان به آبشار عالم کلا و امامزاده سید نبی اشاره کرد.

 

نتیجه گیری

اگر شما هم به دنبال روستایی با امکانات بسیار بالا و دسترسی آسان هستید، روستای علوی‌کلا بهترین گزینه می‌باشد. نزدیکی این روستا به دریا و جنگل سبب جلب توجه خریداران ویلا در این منطقه شده است. . لازم است بدانید که اگر قصد استعلام ملک‌های مورد نظر خود در این روستا را دارید، بایستی در ابتدا با دهیار این روستا مشورت کنید و اطلاعات لازم را در این باره بدست آورید. اگر نیاز به برقراری ارتباط با دهیاری این روستا را دارید، می‌توانید با کارشناسان مستر ملک تماس بگیرید تا راه ارتباطی با دهیاری روستا را به شما معرفی کنند.


popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن