روستای ناتل

روستای ناتل، روستایی تاریخی در شهرستان نور

روستای سرسبز و تاریخی ناتل روستایی در شهرستان نور است که در گذشته روستایی پر آوازه و پر اهمیت بوده است. روستای ناتل آثار تاریخی و طبیعی بسیار زیادی را در خود جای داده است که از این آثار می‌توان به ارگ تاریخی ناتل اشاره کرد. در ادامه مشخصات کلی این روستای تاریخی را مشاهده می‌کنید.

 

مشخصات کلی روستای ناتل

همانطور که گفته شد این روستا در 8 کیلومتری جنوب شهرستان نور در استان مازندران واقع شده است و حدود 100 نفر جمعیت دارد. روستای ناتل از لحاظ تاریخی برای کشور بسیار پر اهمیت است و گردشگران زیادی را به خود اختصاص داده است. از جمله آثار تاریخی این روستا می‌توان به ارگ ناتل اشاره کرد که 2500 سال قدمت دارد.

ارگ تاریخی ناتل

 

این روستا یکی از روستاهایی است که در مسیر نور و آمل قرار گرفته است و به همین دلیل مسافران زیادی از آن استقبال می‌کنند. لازم به ذکر است که این روستا در کنار روستای خوریه قرار دارد و ویلاهای بسیار زیادی در آن ساخته شده است. این روستای کم جمعیت با استقبال بی‌نظیر افراد غیر بومی مواجه شده است. در واقع روستای ناتل به دلیل جاذبه‌های تاریخی که دارد، دارای پتانسیل بسیار بالایی برای گردشگری می‌باشد.

ویلاهای زیبای روستای ناتل

نتیجه گیری

اگر شما هم به دنبال روستایی با دسترسی آسان و آثار تاریخی بی‌نظیری هستید، روستای ناتل بهترین گزینه می‌باشد. این روستا جمعیت غیربومی نسبتا بالایی را به خود اختصاص داده است. لازم است بدانید که اگر قصد استعلام ملک‌های مورد نظر خود در این روستا را دارید، بایستی در ابتدا با دهیار این روستا مشورت کنید و اطلاعات لازم را در این باره بدست آورید. اگر نیاز به برقراری ارتباط با دهیاری این روستا را دارید، می‌توانید با کارشناسان مستر ملک تماس بگیرید تا راه ارتباطی با دهیاری روستا را به شما معرفی کنند.

 


popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن