موزه دیدی

موزه دیدی

موزه دیدی یکی از زیباترین و دیدنی ترین موزه های تازه تاسیس در شمال ایران است. این موزه اثار هنری هنرمندان خوش ذوق ایرانی را به نمایش می گذارد. جذابیت موزه علاوه بر آثار آن، سبک معماری موزه است که شباهت زیادی به موزه لوور پاریس دارد.


موزه دیدی

موزه دیدی مازندران؛ موزه هنری و دیدنی

در میان مکان های تاریخی و فرهنگی که جاذبه های توریستی شمال ایران محسوب می شوند، موزه دیدی استان مازندران بسیار معروف و شناخته شده است. این موزه تنها چند سالی است که در شهر ایزدشهر که در بین شهرهای نور و محمودآباد قرار دارد، راه اندازی شده است. این موزه منجر شده است تا جاذبه های گردشگری و دیدنی در ایزدشهر بیشتر شده و جذابیت بیشتری به این شهر برای تفریح و گردش داده شود. 

می توان در موزه دیدی آثار هنری خاص و متفاوت از هنرمندان را مشاهده نمود. در این موزه فرهنگی و تاریخی آثار هنرمندان فاخر ایرانی به نمایش گذاشته شده است و سبک معماری خاص آن که شبیه به موزه لوور فرانسه است، مسافران و گردشگران زیادی را به سمت این مکان دیدنی هدایت می کند. می توان در میان جاهای دیدنی مازندران، سری به دیدی زد و از آثار منحصر به فرد آن دیدن کرد. 

این موزه با داشتن بیش از 3 هزار متر مربع وسعت، از بزرگترین موزه های هنری و تاریخی در کشور به شمار می رود. دیدی از سال 1395 فعالیت خود را آغاز نمود و تمامی هزینه های ساخت و راه اندازی آن توسط علی توسلی پرداخت شده است. 

موزه دیدی ایزدشهر

جاذبه های دیدنی موزه دیدی ایزدشهر

برای این که بتوانید از موزه جذاب و هنری دیدی بازدید نمایید، لازم است ابتدا مسیر تهران، چالوس را در پیش گیرید. در کیلومتر 9 جاده محمودآباد مسیر خود را به سمت نور و شهر ایزدشهر هدایت کنید. جنب شهرک دلکده می توانید مجتمع دیدی ایزدشهر را مشاهده نموده و برای بازدید از این موزه فرهنگی روید. در میان تمامی جاهای دیدنی مازندران نور، موزه هنری دیدی بسیار خاص و جذاب است.

در موزه دیدی بیش از 1500 اثر هنری از هنرمندان برجسته کشور مشاهده خواهید نمود که شامل 150 تندیس، 600 تابلوی زیبا و نفیس و 800 اثر هنری دیگر است. در ورودی این گالری میتوانید ماشین بنز قدیمی زیبایی را مشاهده کنید که منجر به جذابیت بیشتر این موزه شده است. بهتر است فرصت خود را برای بازدید از این موزه دیدنی از دست ندهید.


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

موزه دیدی

موزه دیدی یکی از زیباترین و دیدنی ترین موزه های تازه تاسیس در شمال ایران است. این موزه اثار هنری هنرمندان خوش ذوق ایرانی را به نمایش می گذارد. جذابیت...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن