blogShape1

سال ۱۴۰۰ هم به واسطه ی اینکه آغاز دهه ای جدید است و هم از آن رو که بسیاری از فشار های اقتصادی مهیب سالهای ۹۸ و ۹۹ را نخواهد داشت احتمالا سال پایدار تری برای بازار مسکن خواهد بود. ...

آیا قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ هم گران میشود؟

آیا قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ هم گران میشود؟

سال ۱۴۰۰ هم به واسطه ی اینکه آغاز دهه ای جدید است و هم از آن رو که بسیاری از فشار های اقتصادی مهیب سالهای ۹۸ و ۹۹ را نخواهد داشت احتمالا سال پایدار تری برای بازار مسکن خواهد بود.

همانطور که در مقاله ی قبل نیز اشاره کردیم پارامتر های مختلفی وجود دارند که میتوانند قیمت مسکن را در سال جدید تحت تاثیر قرار دهند؛ رفع یا عدم رفع تحریم ها، امکان افزایش فروش نفت، کشف واکسن کرونا و نتیجه ی انتخابات ریاست جمهوری از جمله دلایلی است که میتوان سرنوشت بازار مسکن را وابسته به آنها دانست.

کارشناسان چه میگویند؟

افزایش قیمت مسکن در سال 1400

 

اخبار حوزه ی مسکن معمولا بوسیله ی کارشناسان اقتصادی و کارشناسان عمران و شهرسازی رصد میشود و آنها بنا به تجربه ای که دارند میتوانند وضعیت بازار را حداقل تا سه ماه بعد پیش بینی کنند. کارشناسان این حوزه در آغاز امسال پیش بینی کردند که حداقل تا پایان خرداد ماه و روشن شدن سرنوشت انتخابات ریاست جمهوری نمیتوان انتظار تغییر عجیبی در بازار مسکن داشت.

آیا میتوان به ثبات بازار مسکن امید داشت؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بنا به نظر کارشناسان حتی اگر نتوان به بهبود کیفی بازار امید داشت، اما میتوان به آن خوش بین بود. شرایطی که کشور از لحاظ سیاسی در حال تجربه کردن است تاثیر بسیار زیادی روی اقتصاد کشور، مبادلات ایران با خارج و ثبات اقتصادی در حوزه های مختلف خواهد داشت. چند بزنگاه مهم همچون انتخابات، مذاکرات برجام و زمان احتمالی پایان کرونا ممکن است شیب نزولی مسکن در ایران را یکباره یا به تدریج صعودی کند.

نگران نباشید
 

بازار مسکن

 

اگر سرمایه تان راکد مانده است یا قصد دارید برای جلوگیری از کاهش ارزش پولتان آنرا در حوزه ی مسکن سرمایه گذاری کنید، نگران نباشید. سال ۱۴۰۰ احتمالا سال بهبود بازار مسکن در ایران خواهد بود.

حتی اگر هنوز مستاجر هستید و با پولی که فراهم کرده اید قصد دارید صاحب خانه شوید، امسال احتمالا درگیری کمتری برای تهیه ی مسکن خواهید داشت. امسال شاید پایان کابوس گشتن به دنبال خانه باشد و بتوانید بعد از دو سال خانه ای مناسب با قیمتی منطقی پیدا کنید.

پیشنهاد ما این است که نبض بازار را در دست داشته باشید، از مشاوران ملکی کمک بگیرید و با پیگیری اخبار روز بهترین زمان ممکن برای خرید یا معامله ی ملک را انتخاب کنید.

در آخر …

همانطور که گفتیم قیمت مسکن در سال ۱۴۰۰ به احتمال زیاد به ثبات میرسد؛ پس اگر برای سرمایه گذاری وقت کمی دارید یا میخواهید هرچه زودتر صاحب خانه شوید یا خانه ای مناسب برای خودتان اجاره کنید، عجول نباشید. قطعا تا پایان سال ۱۴۰۰ وضعیت بازار به حدی پایدار خواهد شد که بتوان یک معامله ی خوب و پرسود را در آن تجربه کرد.


به این مطلب امتیاز دهید
share
دیدگاه خود را درباره این مطلب بنویسید

مطالب مرتبط

اتفاقات مهمی که بازار مسکن را در سال 99 تحت تاثیر قرار داد

از اسفند 98 و با شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان، متخصصان بازار مسکن پیش بینی میکردند که سال 99 یکی از بحرانی ترین ساله...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن