منطقه جنگلی واز

منطقه جنگلی واز

منطقه جنگلی واز که در اطراف روستای واز از توابع شهرستان نور قرار دارد، از دیدنی ترین و خاص ترین مکان های بکر در استان مازندران به شمار می رود. این منطقه ییلاقی انتخابی عالی برای تفریح و استراحت در دل طبیعت است.


منطقه جنگلی واز

منطقه جنگلی واز؛ بهشتی در چمستان مازندران

یکی از مناطق دیدنی و توریستی که توجه بیشتر مسافران شهرهای شمالی را به خود جلب می کند، منطقه جنگلی واز است. این منطقه مطبوع که در ییلاقات چمستان واقع شده است، آب و هوای فوق العاده دلپذیری دارد. لازم است تمامی تجهیزات لازم را برای کوهپیمایی با خود به همراه داشته باشید، تا بتوانید در پیچ و خم سرسبز جنگل کوهستانی به سمت واز حرکت کنید. 

در واقع در میان جاهای دیدنی مازندران نور، منطقه جنگلی واز چمستان بسیار معروف است. اصولا افرادی این منطقه دیدنی و بکر استان مازندران را برای سفر انتخاب می کنند، که به دنبال یک سفر خاطره انگیز هستند. زیرا در میان تمامی جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران، منطقه ییلاقی واز فوق العاده خاص و دیدنی است. 

اگر به طبیعت گردی در دل جنگل علاقه مند هستید، یا این که دوست دارید در یک منطقه کوهستانی چند روزی را به تفریح و استراحت بپردازید، بهتر است منطقه جنگلی واز را انتخاب کنید. البته لازم است برای رسیدن به این ییلاق دیدنی از روستای نور به سمت چمستان حرکت کنید و 3 کیلومتری رانندگی نمایید. پس از آن در ابتدای مسیر کوهستانی چمستان می توانید به این منطقه دیدنی برسید. 

منطقه جنگلی واز

فعالیت مردم در منطقه جنگلی واز

بیشتر مردمی که در منطقه واز سکونت دارند در زمینه کشاورزی، دامداری، ساخت و ساز و دیگر مشاغل فعالیت می کنند. هر آنچه برای یک زندگی روستایی لازم داشته باشید می توانید در این منطقه بیابید. به خاطر داشته باشید که اگر به دنبال دیدن جاهای دیدنی مازندران در پاییز و زمستان به این منطقه سفر می کنید، حتما با خود لباس های گرم زیادی به همراه داشته باشید. 

برای رسیدن به واز کافیست مسیر شهر آمل را در پیش گرفته و پس از رسیدن به چمستان و لاویج( شهرستان نور) به سمت روستای واز حرکت کنید. در ورودی این روستا با تنگه واز مواجه می شوید که بیانگر رسیدن شما به منطقه جنگلی واز خواهد بود. از سفر خود نهایت لذت را ببرید. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

منطقه جنگلی واز

منطقه جنگلی واز که در اطراف روستای واز از توابع شهرستان نور قرار دارد، از دیدنی ترین و خاص ترین مکان های بکر در استان مازندران به شمار می رود....

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن