آیا ویلا بدون انشعابات بخریم؟ آموزش ویلا
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

آیا ویلا بدون انشعابات بخریم؟

هر ساختمان با توجه به نوعی کاربری دارای انشعابات مهم شامل گاز، برق، آب و فاضلاب است. معمولاً ویلا آماده باید دارای انشعاب باشد و خرید بدون انشعابات با مشکلات فراوانی همراه خواهد بود.

فروشنده ویلا برای دریافت انشعابات باید به سازمان مربوطه مراجعه کند. بعد از اینکه سازمان آب و فاضلاب، گاز و برق انشعابات ویلا را انجام دادند، مالک در هنگام فروش ساختمان باید آن را به مالک جدید منتقل کند که اصطلاحاً به آن تفکیک انشعابات می گویند.

برای اینکه بتوانید در یک ویلا سکونت داشته باشید باید قبل از خریداری آن از از وجود انشعابات اطمینان حاصل کنید. متاسفانه برخی از سازنده های ویلا برای اینکه در هنگام ساخت هزینه زیادی پرداخت نکنند، از ویلا های مجاور بصورت موقت آب و برق میگیرند و این موضوع را به خریدار اطلاع نمیدهند.

باید بخاطر داشته باشید که شرکت برق و گاز براحتی به ویلا های بدون انشعاب و غیر مجاز آب، برق و گاز نمیدهند. برای اینکه بعد از خرید ویلا مجبور نشوید کفش های آهنین به پا کنید و برای دریافت انشعابات به سازمان های مرتبط بروید و هزینه زیادی پرداخت کنید، حتماً قبل از خرید و بررسی سند ویلا مطمئن شوید که انشعاب آب، برق و گاز وجود دارد.

ویلای بدون انشعابات - انشعاب کنتور گاز شهری

هر چند که با طرح پرونده در کمیسیون های ماده ۹۹ و ماده ۱۰۰ و پرداخت جریمه، درنهایت با صدور پروانه سازمان های مربوطه اقدام به نصب انشعابات به مالک جدید خواهند کرد.

این موضوع زمانی جدی تر میشود که ویلا نسبت به قیمت واقعی خود ارزانتر است. اگر در هنگام معامله متوجه شدید که ساختمان بدون انشعاب بوده و حتی فقط یک مورد را نیز ندارد، براحتی میتوانید معامله را بدون پرداخت هیچ گونه وجهی فسخ کنید.

انشعاب برق، گاز و آب روی ویلا باید واگذار شود و سند جداگانه ای برای آن لازم نیست دریافت کنید، اما  اگر هر گونه ناقصی در انشعاب است، مانند نبود کنتور، لوله گاز شهری و...  باید صراحتاً در قول نامه ذکر شود که «ملک بدون کنتور یا لوله گاز واگذار شد».
اگر به دنبال خرید ویلا با انشعابات نصب شده هستید، باید با یک مشاور باتجربه و حرفه ای مشورت کنید. برای اینکه بتوانید تمام مراحل خرید ویلا را با خیالی آسوده انجام دهید میتوانید با تیم متخصص و باسابقه آقای ملک تماس بگیرید.


به این مطلب امتیاز دهید
مطالب مرتبط