تفاوت ویلای رومی با ویلای مدرن چیست؟ آموزش ویلا
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

تفاوت ویلای رومی با ویلای مدرن چیست؟

سبک معماری میتواند نشانه ی از سلیقه هر فرد باشد و در جلوه ی ساختمان تأثیر فراوانی بگذارد. به همین خاطر برای اینکه بتوانید تفاوت بین دو سبک معماری پرطرفدار یعنی رومی و مدرن را بدانید در این مطلب به بررسی آن میپردازیم.

ویلای مدرن - آقای ملک

طراحی ویلا مدرن

- طراحی ویلا؛ نما ویلاهای مدرن براساس اصول طراحی و قوانین معماری کشیده میشود و نسبت به دیگر نماها ساده و تزئینات آن کمتر است. همچنین اشکال مورد کاربرد در ویلا مدرن بیشتر مکعب و گوشه دار همراه با پنجره های بزرگ است. در واقع در طراحی ویلای مدرن توجه چندانی به تقارن نمیشود اما نتیجه نهایی بسیار منسجم و منظم خواهد بود.
- متریال؛ در ویلاهای مدرن از مصالح چوب، سنگ و شیشه استفاده میشود. در واقع متریال به کار رفته در این ویلا نشان بارز برای شناسایی سبک مدرن است.
- مزایا؛ به دلیل استفاده از چوب، سنگ و شیشه، ویلا از نظر کیفیت مرغوب و مقاومت بالایی دارد.
- معایب؛ معمولاً ویلا با نمای مدرن، از تعدد مصالح برخوردار است و همچنین در نمای آن شکستگی بیش از حد، بهم ریختگی و فرم های نامتعارف دیده میشود.
- طراحی فضای داخلی ویلا؛ در ویلای مدرن سبک چیدمان بسیار ساده است و تجمل گرایی در آن اصلاً دیده نمیشود. معمولاً جنس مبل ها از چرم یا پارچه و بدون نقش است و پرده در فضای ویلا مدرن ساده انتخاب میشود.

ویلای رومی - آقای ملک

طراحی ویلا رومی

- طراحی ویلا؛ در طراحی ویلا رومی، تقارن، جزئیات و تناسب به شدت در نظر گرفته میشود. اشکال مورد استفاده در طراحی ویلای رومی منحنی و استفاده از ستون یکی از نشانه های بارز ویلا رومی است.
- متریال؛ بیشترین متریال مورد استفاده در ویلا رومی سنگ های لوکس و گران قیمت است که برجستگی های آن در نما به خوبی مشخص باشد.
- مزایا؛ به دلیل بلند بودن سقف و پنجره های بزرگ، نور پردازی در ویلا رومی بسیار باشکوه و همچنین محیط دل باز است.
- معایب؛ ویلای با طراحی رومی، که با نام کلاسیک شناخته میشود از نظر ساخت گران و از نظر دکوراسیون فضای داخلی بسیار شلوغ است.
- طراحی فضای داخلی ویلا؛ دکوراسیون و طراحی داخلی فضای ویلا رومی بر اساس تجمل گرایی چیده میشود. در فضای داخلی این ویلا گل و گیاه حضوری کمرنگ داشته و وسایل لوکس و آنتیک در آن زیاد دیده میشود. مبل های ویلا رومی بیشتر چوبی و پارچه های گلدار و شلوغ با پرده های همرنگ است.


به این مطلب امتیاز دهید
مطالب مرتبط