blogShape1

سبک معماری میتواند نشانه ی از سلیقه هر فرد باشد و در جلوه ی ساختمان تأثیر فراوانی بگذارد. به همین خاطر برای اینکه بتوانید تفاوت بین دو سبک معماری پر طرفدار یعنی رومی و مدرن را بدانید در این مطلب به بررسی آن می پردازیم. ...

تفاوت ویلای رومی با ویلای مدرن چیست؟
پادکست این وبلاگ را بشنوید

تفاوت ویلای رومی با ویلای مدرن چیست؟

سبک معماری میتواند نشانه ی از سلیقه هر فرد باشد و در جلوه ی ساختمان تأثیر فراوانی بگذارد. به همین خاطر برای اینکه بتوانید تفاوت بین دو سبک معماری پرطرفدار یعنی رومی و مدرن را بدانید در این مطلب به بررسی آن میپردازیم.

ویلای مدرن - آقای ملک

طراحی ویلا مدرن

- طراحی ویلا؛ نما ویلاهای مدرن براساس اصول طراحی و قوانین معماری کشیده میشود و نسبت به دیگر نماها ساده و تزئینات آن کمتر است. همچنین اشکال مورد کاربرد در ویلا مدرن بیشتر مکعب و گوشه دار همراه با پنجره های بزرگ است. در واقع در طراحی ویلای مدرن توجه چندانی به تقارن نمیشود اما نتیجه نهایی بسیار منسجم و منظم خواهد بود.
- متریال؛ در ویلاهای مدرن از مصالح چوب، سنگ و شیشه استفاده میشود. در واقع متریال به کار رفته در این ویلا نشان بارز برای شناسایی سبک مدرن است.
- مزایا؛ به دلیل استفاده از چوب، سنگ و شیشه، ویلا از نظر کیفیت مرغوب و مقاومت بالایی دارد.
- معایب؛ معمولاً ویلا با نمای مدرن، از تعدد مصالح برخوردار است و همچنین در نمای آن شکستگی بیش از حد، بهم ریختگی و فرم های نامتعارف دیده میشود.
- طراحی فضای داخلی ویلا؛ در ویلای مدرن سبک چیدمان بسیار ساده است و تجمل گرایی در آن اصلاً دیده نمیشود. معمولاً جنس مبل ها از چرم یا پارچه و بدون نقش است و پرده در فضای ویلا مدرن ساده انتخاب میشود.

ویلای رومی - آقای ملک

طراحی ویلا رومی

- طراحی ویلا؛ در طراحی ویلا رومی، تقارن، جزئیات و تناسب به شدت در نظر گرفته میشود. اشکال مورد استفاده در طراحی ویلای رومی منحنی و استفاده از ستون یکی از نشانه های بارز ویلا رومی است.
- متریال؛ بیشترین متریال مورد استفاده در ویلا رومی سنگ های لوکس و گران قیمت است که برجستگی های آن در نما به خوبی مشخص باشد.
- مزایا؛ به دلیل بلند بودن سقف و پنجره های بزرگ، نور پردازی در ویلا رومی بسیار باشکوه و همچنین محیط دل باز است.
- معایب؛ ویلای با طراحی رومی، که با نام کلاسیک شناخته میشود از نظر ساخت گران و از نظر دکوراسیون فضای داخلی بسیار شلوغ است.
- طراحی فضای داخلی ویلا؛ دکوراسیون و طراحی داخلی فضای ویلا رومی بر اساس تجمل گرایی چیده میشود. در فضای داخلی این ویلا گل و گیاه حضوری کمرنگ داشته و وسایل لوکس و آنتیک در آن زیاد دیده میشود. مبل های ویلا رومی بیشتر چوبی و پارچه های گلدار و شلوغ با پرده های همرنگ است.


به این مطلب امتیاز دهید
share

مطالب مرتبط

لوکس‌ترین شهرک‌های شمال

انتخاب و خرید ویلای شهرکی، گزینه مناسبی برای آن دسته از خریدارانی است که امنیت را در اولویت خرید خود قرار داده‌اند. علاو...

بهترین منطقه نور برای خرید ویلا

خرید ویلا در نور، خرید ویلاهای شیک و لوکس، با ویو ابدی، ویو جنگلی یا ویو ساحلی تنها برای اشخاص پولدار نیست. شما هم می‌تو...

انواع باغ ویلا

آنچه که خرید باغ ویلا در اختیارتان می‌گذارد، یک فضای سبز خانوادگی و مفرح است که محیط بسیار شاد و جذابی را برای دورهمی‌ها...

راهنمای خرید باغ ویلا

از قدیم خرید ملک به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت شناخته شده بود. امروزه نیز اوضاع، حتی با وجود شرایط اقتصادی متغیر نیز...

خرید ملک در شمال - تفاوت باغ و ویلا

آنچه که باعث تفاوت باغ و ویلا می‌شود، ویژگی‌های ساختاری مانند زیباسازی محوطه، طراحی فضای بیرونی و همچنین تفاوت قیمتی است...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن