blogShape1

تفاوت ویلای رومی با ویلای مدرن چیست؟

سبک معماری میتواند نشانه ی از سلیقه هر فرد باشد و در جلوه ی ساختمان تأثیر فراوانی بگذارد. به همین خاطر برای اینکه بتوانید تفاوت بین دو سبک معماری پر طرفدار یعنی رومی و مدرن را بدانید در این مطلب به بررسی آن می پردازیم. ...

تفاوت ویلای رومی با ویلای مدرن چیست؟

تفاوت ویلای رومی با ویلای مدرن چیست؟

مدت مطالعه: 2 دقیقه

سبک معماری میتواند نشانه ی از سلیقه هر فرد باشد و در جلوه ی ساختمان تأثیر فراوانی بگذارد. به همین خاطر برای اینکه بتوانید تفاوت بین دو سبک معماری پرطرفدار یعنی رومی و مدرن را بدانید در این مطلب به بررسی آن میپردازیم.

ویلای مدرن - آقای ملک

طراحی ویلا مدرن

- طراحی ویلا؛ نما ویلاهای مدرن براساس اصول طراحی و قوانین معماری کشیده میشود و نسبت به دیگر نماها ساده و تزئینات آن کمتر است. همچنین اشکال مورد کاربرد در ویلا مدرن بیشتر مکعب و گوشه دار همراه با پنجره های بزرگ است. در واقع در طراحی ویلای مدرن توجه چندانی به تقارن نمیشود اما نتیجه نهایی بسیار منسجم و منظم خواهد بود.
- متریال؛ در ویلاهای مدرن از مصالح چوب، سنگ و شیشه استفاده میشود. در واقع متریال به کار رفته در این ویلا نشان بارز برای شناسایی سبک مدرن است.
- مزایا؛ به دلیل استفاده از چوب، سنگ و شیشه، ویلا از نظر کیفیت مرغوب و مقاومت بالایی دارد.
- معایب؛ معمولاً ویلا با نمای مدرن، از تعدد مصالح برخوردار است و همچنین در نمای آن شکستگی بیش از حد، بهم ریختگی و فرم های نامتعارف دیده میشود.
- طراحی فضای داخلی ویلا؛ در ویلای مدرن سبک چیدمان بسیار ساده است و تجمل گرایی در آن اصلاً دیده نمیشود. معمولاً جنس مبل ها از چرم یا پارچه و بدون نقش است و پرده در فضای ویلا مدرن ساده انتخاب میشود.

ویلای رومی - آقای ملک

طراحی ویلا رومی

- طراحی ویلا؛ در طراحی ویلا رومی، تقارن، جزئیات و تناسب به شدت در نظر گرفته میشود. اشکال مورد استفاده در طراحی ویلای رومی منحنی و استفاده از ستون یکی از نشانه های بارز ویلا رومی است.
- متریال؛ بیشترین متریال مورد استفاده در ویلا رومی سنگ های لوکس و گران قیمت است که برجستگی های آن در نما به خوبی مشخص باشد.
- مزایا؛ به دلیل بلند بودن سقف و پنجره های بزرگ، نور پردازی در ویلا رومی بسیار باشکوه و همچنین محیط دل باز است.
- معایب؛ ویلای با طراحی رومی، که با نام کلاسیک شناخته میشود از نظر ساخت گران و از نظر دکوراسیون فضای داخلی بسیار شلوغ است.
- طراحی فضای داخلی ویلا؛ دکوراسیون و طراحی داخلی فضای ویلا رومی بر اساس تجمل گرایی چیده میشود. در فضای داخلی این ویلا گل و گیاه حضوری کمرنگ داشته و وسایل لوکس و آنتیک در آن زیاد دیده میشود. مبل های ویلا رومی بیشتر چوبی و پارچه های گلدار و شلوغ با پرده های همرنگ است.


به این مطلب امتیاز دهید
share
این مقاله را به صورت رایگان دانلود کنید. دانلود PDF pdf

مطالب مرتبط

راهنمای خرید ویلا در چمستان با قیمت مناسب

راهنمای خرید ویلا در چمستان به افرادی که تمایل دارند در این منطقه اقدام به خرید ویلا نمایند، کمک می کند تا بتوانند بهتری...

نکات مهم خرید و فروش ویلا در شمال چمستان

خرید و فروش ویلا در شمال چمستان در طی چند سال اخیر بسیار رونق چشمگیری داشته است. علت این مسئله نیز ویژگی های خاص ویلاها ...

اصلی ترین مشکلات ویلاهای چمستان

مشکلات ویلاهای چمستان بسیار زیاد است. از این رو ویلاهایی که در این منطقه به فروش می رسند معمولا از قیمت ارزانی برخوردار ...

بهترین و مناسبترین فاصله برای ویلا از دریا چیست؟

در ادامه مطلب به خرید ویلا با توجه به فاصله از دریا و همچنین مزایا و معایب آن میپردازیم.

کدام بهتر است؟ ویلای شهرکی یا شخصی؟

بطور عمده ویلا ها در کلیه مناطق خوش و آب و هوای ایران به دو دسته شهرکی و شخصی تقسیم میشوند. ویلا داخل شهرک با اینکه از ق...