جنگل و آبگرم لاویج

جنگل و آبگرم لاویج

لاویج یا به گویش محلی‌ها لاویج شهر، یکی از دهستان‌های شهر چمستان شهرستان نور در استان مازندران است. این منطقه ییلاقی، ۲۵۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است و دور تا دور آن را کوه‌های البرز فرا گرفته.


جنگل و آبگرم لاویج

در روزهایی که زندگی ماشینی و پشت میز نشینی عوارض زیادی را برای جسم و روح ما ایجاد کرده، یک سفر مهیج و در عین حال درمانی می‌تواند بهترین انتخاب برای اوقات فراغت باشد. جنگل و آبگرم لاویج یکی از این سفرهای جذاب است که حتما باید یکبار هم که شده برایش برنامه‌ریزی کنید.

از دیگر مکان های دیدنی این منطقه: دریاچه الیمالات

لاویج کجاست؟

لاویج یا به گویش محلی‌ها لاویج شهر، یکی از دهستان‌های شهر چمستان شهرستان نور در استان مازندران است. این منطقه ییلاقی، ۲۵۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است و دور تا دور آن را کوه‌های البرز فرا گرفته؛ به همین خاطر جنگل و آبگرم لاویج دارای مناظر افسانه‌ای و روح‌انگیز بسیاری است که هرکسی یکبار باید آن‌ها را مشاهده کند.

اگر شما ساکن تهران باشید، تنها بعد از ۴ ساعت رانندگی به روستای لاویج می‌رسید.

 

چشمه‌های آبگرم لاویج

آبگرم لاویج در دل زمین می‌جوشد و سرشار از گوگرد و املاح معدنی مفید برای بدن است. این چشمه‌های آبگرم می‌توانند بیماری‌هایی مانند دردهای مفصلی، کمر درد و پا درد را بهبود دهد. همچنین استفاده از چشمه آبگرم لاویج باعث تمدد اعصاب شما نیز می‌شود.

از آبگرم‌های معروف لاویج، می‌توان به بی‌بن‌او، شفل و… اشاره کرد. همچنین به طور کلی در روستای لاویج چهار مجتمع آبگرم به نام‌های فیل سنگ، بی‌بن‌او، ایران زمین و مرکزی وجود دارد؛ البته آب هرکدام از این مجتمع‌ها از چند چشمه آبگرم گوناگون تأمین می‌شود.

در نهایت اگر قصد سفر به لاویج و استفاده از چشمه‌های آبگرم این منطقه را داشتید، خیالتان از بابت مسائل بهداشتی راحت باشد؛ چرا که در مجتمع‌های آبگرم امکانات بهداشتی نظیر دوش، استخر و وان بهداشتی موجود است.

جنگل لاویج و آبشار حرام‌او

روستای لاویج، مشرف به بخشی از جنگل‌های هیرکانی است و گشت‌وگذار در این جنگل‌ها تجربه شگفت‌انگیزی خواهد بود. درختان راش این جنگل‌ها که از میلیون‌ها سال قبل به‌جا مانده، مناظر زیبا و دلنشینی را برای گردشگران منطقه لاویج فراهم کرده است. همچنین آبشار حرام‌او با ارتفاع ۱۵ متر، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری محبوب این روستا محسوب می‌شود.

اگر به مکان های تاریخی هم علاقمند باشید این مکان همین نزدیکیاست: کاخ تمیشان


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه الیمالات

دریاچه زیبا الیمالات در ۸ کیلومتری جاده نور چمستان قرار دارد.

پارک جنگلی نور

در قسمت شمالی کشورمان جاذبه‌های طبیعی بسیار زیادی وجود دارد به همین دلیل به یکی از مکان‌های مورد علاقه گردشگران تبدیل شده و هر ساله مسافران بسیار زیادی به این...

جنگل و آبگرم لاویج

لاویج یا به گویش محلی‌ها لاویج شهر، یکی از دهستان‌های شهر چمستان شهرستان نور در استان مازندران است. این منطقه ییلاقی، ۲۵۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است و دور...

قلعه پولاد و خانه نیما یوشیج

اگر قصد سفر به استان مازندران را داشته باشید، شهر بلده یکی از مکان‌های دیدنی است که حتما باید به آن سر بزنید. وجود قلعه پولاد با قدمت ۷۰۰ سال...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن