زمین 300 متری بخریم یا 400 متری؟ آموزش زمین
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

زمین 300 متری بخریم یا 400 متری؟

متراژ زمین برای خرید و ساخت و ساز به عواملی زیادی مانند منطقه، قیمت، موقعیت و شکل هندسی آن بستگی دارد. بهترین متراژ برای ساخت ویلا بدون در نظر گرفتن هدف خریدار، معمولاً زمین های روبه جنوب با متراژ های بالای 300 تا 400 متر هستند.

زمین 300 متری - آقای ملک

از دیگر نکات مهم در خرید زمین، بدون در نظر گرفتن متراژ، شکل هندسی آن است. به طورکلی زمین های مستطیل و مربع شکل نسبت به زمین های بی قوار مانند ذوزنقه یا لوزی ارزش و کاربرد بیشتری دارند. البته اغلب زمین هایی که در متراژهای گوناگون با کاربری مسکونی به فروش میرسند به شکل مربع یا مستطیل هستند، که در زمین های مستطیلی، طول زمین نسبت به عرض آن بیشتر است.

نکته ی بعدی که باید به آن دقت کنید، نقشه ی ساختمان با توجه به متراژ و ابعاد زمین است. به طور عمده زمین های متراژ بالا مانند 300 تا 400 متری به خوبی قواره بندی و طراحی میشوند و پیمانکار به راحتی میتواند یک ویلا لوکس همراه با پارکینگ و محوطه ی ورودی شیک و دیگر متعلقات را بسازد. با این حال برای اینکه بتوانید بخشی از محوطه زمین مورد نظر را به ورودی و پارکینگ اختصاص دهید، بهتر است زمین 400 متری را انتخاب کنید، زیرا نسبت به متراژ 300 متری، فضای بیشتری در اختیارتان خواهد گذاشت.

زمین 400 متری - آقای ملک

همچنین تقسیم کردن زمین به دو قطعه در متراژ 400 متر نسبت به 300 متری قواره بندی بهتری در اختیار مهندسین و خریدار زمین میگذارد. زمین با متراژ 400 متر در قواره بندی از نظر مهندسی و طراحی نقشه طول و عرض مناسب را در اختیار پیمانکار قرار میدهد، اما اگر نسبت طول به عرض زمین بیش از اندازه بزرگ باشد علاوه بر اینکه از نظر فنی و مهندسی مشکلات زیادی بهمراه دارد ایمنی ساختمان را نیز تحت شعاع قرار میدهد.

برای اینکه بتوانید تصمیم گیری راحت و با اطمینانی داشته باشید، نظرات تخصصی کارشناسان را هم باید بشنوید، بنابراین میتوانید با خیالی آسوده با مشاوران متخصص و با سابقه آقای ملک تماس بگیرید.


به این مطلب امتیاز دهید
مطالب مرتبط