blogShape1

در این مطلب میخواهیم مزیت ها و ویژگی های خرید یک زمین مقابل آپارتمان را بررسی کنیم. ...

مقابل آپارتمان زمین بخریم ؟
پادکست این وبلاگ را بشنوید

مقابل آپارتمان زمین بخریم ؟

مدت مطالعه: 2 دقیقه

مزیت‌ها و ویژگی‌های خرید زمین در مقابل آپارتمان 

بررسی دقیق مزیت و ویژگی‌های خرید زمین در مقابل آپارتمان باید با بررسی همه‌ی جوانب مانند شرایط مالی، موقعیت مکانی، نوع زمین، هدف از خرید و... در نظر گرفته شود. با این‌حال در این مطلب ما با در نظر گرفتن شرایط کلی، به امتیازهای مثبت خرید زمین در مقابل آپارتمان خواهیم پرداخت.

خرید زمین به‌ویژه در برخی از مناطق ایران پتانسیل بالایی برای پیشرفت دارند. همچنین قیمت زمین در سال‌های جدید، رشد چشمگیری داشته و می‌توان پیش‌بینی کرد که در سال‌های آینده نیز خوب خواهد بود. با این‌حال ممکن است در دوره‌های رکود نتوانید مشتری مناسب برای فروش زمین پیدا کنید، که این شاید تنها نکته منفی در خرید زمین باشد. 

همان‌طور که گفتیم در سال‌های گذشته شاهد رشد قیمت زمین و آپارتمان بودیم، اما رشد قیمت زمین در مقایسه با آپارتمان بسیار بیشتر بوده و همچنین بالا رفتن قیمت آپارتمان از افزایش قیمت زمین ریشه گرفته است. 

عدم فرسایش و بالا رفتن عمر، دیگر مزیت خرید زمین نسبت به آپارتمان است. آپارتمان در هنگام فروش با توجه به عمر سازه قیمت‌گذاری می‌شود، اما در خرید و فروش زمین فرسایش و قدیمی بودن تأثیری ندارد.

پایین بودن هزینه‌های نگه‌داری از دیگر مزیت‌های خرید زمین در مقابل آپارتمان است. زمین در مقایسه با آپارتمان، باغ، ویلا و... به مراقبت کمتری نیاز دارد، هزینه‌های جانبی آن اندک و مالک نگرانی بابت انشعابات و هزینه‌های آن ندارد.

از دیگر ویژگی‌های خرید زمین در مقابل آپارتمان، گرفتن حق مالکیت مستقیم و داشتن سند معتبر است که با استفاده از آن خریدار می‌تواند وام بانکی نیز دریافت کند.

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند یا هدف آن‌ها از خرید زمین ساخت و ساز باشد، با خرید زمین و دریافت مجوزهای لازم می‌توانند سرمایه اولیه خود را چند برابر کنند، که افزایش سرمایه اولیه با توجه به هدف خریدار از دیگر مزیت‌های زمین در مقابل آپارتمان است.

به‌خاطر داشته باشید که خرید زمین در هر نقطه‌ای با توجه به تورم و نوسانات قیمت در طول زمان با افزایش ارزش و قیمت همراه خواهد بود. بنابراین برای این‌که با خیالی راحت بتوانید یک زمین مناسب خریداری کنید، بهتر است همین الان با مشاوران حرفه‌ای و متخصص مستر ملک مشورت کنید.


به این مطلب امتیاز دهید
share

مطالب مرتبط

فروش زمین کشاورزی بدون سند

فروش زمین کشاورزی بدون سند یکی از رایج ترین روش های خرید و فروش زمین در دنیای امروز است که در ابتدا ممکن است ساده به نظر...

خرید و فروش زمین قولنامه ای

پیش از خرید و فروش زمین قولنامه ای از صحیح بودن موضوع مورد معامله اطمینان کامل حاصل نموده و سپس نسبت به مکتوب و امضا نمو...

نمونه قولنامه زمین مشاع

از نظر حقوقی نمونه قولنامه زمین مشاع، چه خرید زمین مشاع و چه فروش آن، یک عقد بیع به شمار می آید که بر اساس آن مالکیت یک ...

نحوه خرید زمین قولنامه ای

خرید ملک در کشور ما به دو صورت سند دار و قولنامه ای صورت می پذیرد. اگرچه خرید زمین سند دار مطمئن ترین روش معامله است، ام...

خرید زمین بهتر است یا ماشین؟

نوسانات قیمت در دنیای پر هیاهوی امروز موجب شده است که بسیاری از افراد در تصمیم گیری برای انتخاب مناسبترین بازار برای سرم...

میخوای بفروشی؟

رایگان ملک خودت رو به فروش برسون!