برای خرید زمین کشاورزی قولنامه ای چه نکاتی باید رعایت شود؟ سرمایه گذاری
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

برای خرید زمین کشاورزی قولنامه ای چه نکاتی باید رعایت شود؟

 

ویژه ترین نکات مهم در خرید زمین کشاورزی قولنامه ای

در خرید زمین های اراضی و کشاورزی، و به خصوص زمین های قولنامه نکته هایی وجود دارد که اگر آنها را رعایت کنید دچار مشکل نمی شوید. این نکات مهم در خرید زمین کشاورزی را به شما به صورت توضیحی و گاه تیتر وار خواهیم گفت پس ما را در ادامه مطلب دنبال کنید.

نکات مهم در خرید زمین کشاورزی قولنامه ای

آشنایی با نکات مهم در خرید زمین کشاورزی قولنامه ای

در اول، کار خرید زمین آسان به نظر می آید. اما در واقع به علت مشکلاتی که پیش روی افراد است. خصوصا در خرید زمین های قولنامه ای برای جلوگیری از بروز این مشکلات فرد باید از چندین نفر استعلام زمین را بگیرید. و حتما قبل از خرید در مورد زمین تحقیق و پرس و جو کند. این کار را می تواند از طریق قدیمی های روستا، شورا و دهیار روستا انجام دهد.کار بعدی شخص خریدار این است که از اداره کشاورزی برای کارهای انتقال سند استعلام بگیرد تا در این جا بفهمد ملک مصادره شده، یا دارای مشکلات حقوقی و قانونی نباشد. اگر فروشنده شریک هایی در زمین دارد حتما از راضی بودن دیگر شرکا نیز مطمئن شوید تا بعدا مشکلی بوجود نیاید. و نکته ای دیگر این که اگر شخصی به عنوان وکیل یا نماینده فروشنده ادعای مالکیت کرد، حتما و حتما وکالت نامه شخص را بررسی کنید.

اصلی ترین نکات مهم در خرید زمین کشاورزی قولنامه ای

یکی از نکات مهم در خرید زمین کشاورزی که خریدار باید آن را در نظر بگیرد، منظور کردن امضای دهیار روستا در قولنامه است. این کار به شخص خریدار کمک میکند تا در خریدش مطمئن تر شود تا بعدا خدایی ناکرده مشکلی پیش نیاید. حتی اگر نیاز بود می توانید از یکی از اعضای شورا نیز دعوت به همکاری و امضا به عنوان شاهد کنید. در قولنامه باید وضعیت سند ذکر شود. زیرا برخی از آن ها تک برگ یا منگوله دار هستند البته اگر زمین سند دار خریداری می کنید. به این موضوع دقت کنید که در مورد کلیه دارایی های زمین اعم از چاه و همچنین در مورد مجوز آن به طور واضح در قولنامه سخن بگویید. همچنین برای محکم کاری بهتر است از اداره آب در مورد مجوز آبیاری نیز استعلام حاصل کنید. اما نکته ای مهم در مورد زمین هایی که نزدیک به جاده هستند این است که صاحبان میبایست حریم قانونی جاده را رعایت کنند. در این مورد نیز میتوانید از اداره راه و شهرسازی استعلام دریافت کنید.

خریداران عزیز این نکته مهم را نیز در نظر داشته باشید، شما نمیتوانید پس از خرید زمین کشاورزی به صورت غیر قانونی اقدام به تغییر زمین کاربری زمین دهید. و حتما باید قبل از آن مراحل قانونی اش را طی کنید.


به این مطلب امتیاز دهید
مطالب مرتبط