چرا زمین کشاورزی هکتاری بخریم؟ سرمایه گذاری
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

چرا زمین کشاورزی هکتاری بخریم؟

پاسخ به سوال چرا زمین کشاورزی هکتاری بخریم؟

آیا می دانید چرا زمین کشاورزی هکتاری بخریم؟  سود بیشتری می کنیم. دلایل زیادی دارد اما مهم‌ترین دلیل آن این است که  برای تولید و رونق کسب و کار  بهترین روش خرید و سرمایه گذاری زمین های هکتاری میباشد. جالب است بدانید می توانید بعد از خرید اگر زمین ها را به صورت پرورش گلخانه یا پرورش ماهی یا پرورش حیوانات استفاده کنید و مبلغ خرید همان زمین را در عرض ۲ یا ۳ سال اول بر میگردانید.  همچنین به رونق تولید نیز کمک میکنید.

چرا زمین کشاورزی هکتاری بخریم؟ آیا سودی دارد؟

پس اگر قصد خرید زمین کشاورزی دارید باید چند نکته را در مورد برخی زمین ها رعایت کنید. بسیاری از زمین های موجود سند رسمی ندارند و به صورت قولنامه ای خرید و فروش می شوند. چون زمین های کشاورزی نزدیک روستا ها هستند میتوانید از دهیار و اعضای شورای روستا استعلام زمین موجود را بگیرید تا با خیالی آسوده خرید کنید.  در مورد سند ملک هم میتوانید از طریق مراجع مربوطه استعلام بگیرید. توجه داشته باشید که تبدیل زمین کشاورزی به مسکونی جرم محسوب می شود برای تغییر کاربری زمین ابتدا باید از سازمان مربوطه نامه بگیرید و پس از آن به صورت قانونی می توانید این کار را انجام دهید. در مورد کار های انتقال سند یا همان قولنامه میتوانید برای اطمینان بیشتر از دهیار بخواهید سند شما را امضا کند.

در خرید زمین دسترسی مناسب و کامل داشتن به خدمات را نیز در نظر داشته باشید. زیرا اگر زمین شما به آب و دیگر امکانات لازم دسترسی نداشته باشد کار شما سخت خواهد شد. همچنین اگر زمین متعلقاتی مانند چاه دارد در هنگام خرید حتما در مورد آن در قولنامه بنویسید، این موضوع از نکات ریزی است که باید حتما توجه داشته باشید. اگر جهت زمین به سمت تابش خورشید باشد بر رشد بهتر محصولات تاثیر دارد. کیفیت خاک را هنگام خرید برسی کنید.  اگر زمین در شیب قرار داشت آن را خریداری نکنید چون در شیب ها خاک فرسایش می یابد. همچنین جهت و شدت وزش باد را نیز در ارزیابی کلی زمین برای خرید در نظر بگیرید. این ها بطور کلی نکاتی بودند که افراد باید در طی خرید زمین کشاورزی به آن توجه کنند. زیرا خیلی ها بدون توجه به این نکات زمین خریداری کردند، و به مشکلات زیادی در زمینه های مختلف خوردند.

نتیجه گیری

 در این مقاله سعی کردیم ابتدا در مورد فروش هکتاری زمین کشاورزی توضیح دهیم و در ادامه در مورد نکات مهم در زمان خرید اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. امیدوارم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 


به این مطلب امتیاز دهید
مطالب مرتبط