منطقه ییلاقی کجور

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال دارند می‌توانند هر چند وقت یک مرتبه با بازدید از آن روح خود را جلا دهند.


منطقه ییلاقی کجور

استان مازندران با داشتن آب و هوای پاک و تمیز و صد البته جاذبه‌های گردشگری فراوان، سالانه تعداد زیادی از مسافران را از تمام نقاط ایران و گردشگران خارجی را به سوی خود جذب می‌کند.

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال دارند می‌توانند هر چند وقت یک مرتبه با بازدید از آن روح خود را جلا دهند.

منطقه ییلاقی کجور کاملا کوهپایه‌ای و کوهستانی است و از سال 1369 تحت عنوان منطقه کجور تاسیس شد. این منطقه زیبا در مسیر علم کوه و کوه دماوند و بین دره هزاره و دره چالوس در بخش جنوب شرقی شهرستان نوشهر استان مازندران واقع شده است.

ارتفاع این منطقه ییلاقی نسبت به آب‌های آزاد حدود 1550 متر می‌رسد که این ارتفاع زیاد به دلیل کوهپایه‌ای بودن آن است. منطقه ییلاقی کجور از لحاظ موقعیت جغرافیایی، از سمت شمال به روستای چمرکوه، از جنوب به روستای پیچلو، از شرق به روستای فیروزکلای و از غرب به روستای چناربن می‌رسد.

این منطقه علاوه بر خانوارهای بومی زیادی که در خود جای داده است، ویلاها و خانه‌های اقامتی زیادی برای مسافران عزیز دارد که می‌توانید با خرید و اقامت در یکی از این ویلاها، نهایت لذت را از طبیعت بکر این منطقه ییلاقی ببرید.

اهالی این منطقه اکثرا به کار کشاورزی مشغول هستند و تعداد کمی از آنها صنایع دستی نیز می‌سازند.

یکی از خصوصیات منحصر به‌فرد این منطقه ییلاقی، نحوه ساخت خانه‌های آن است. منازل مردم بومی این منطقه عمدتا با کاهگل و چوب ساخته شده‌اند و خود افراد محلی، این خانه‌ها را «سر خنه» می‌نامند.

این معماری سنتی و قدیمی منطقه ییلاقی کجور بسیاری از مسافرانی را که به ساختارهای سنتی و خانه‌های کاهگلی علاقه دارند، به خود جذب می‌کنند.

یکی دیگر از خصوصیات این منطقه، طبیعت بکر آن است. بخش زیادی از مناطق جنگلی کجور به دلیل کوهپایه‌ای بودن و ارتفاع زیاد، عمدتا بکر باقی مانده‌ است و به زیبایی این منطقه می‌افزاید.

مسافران معمولا به دلیل جاذبه‌های گردشگری زیادی که در این منطقه واقع است، در منطقه ییلاقی اقامت می‌کنند. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به رودخانه پر آب آن که امکان ماهیگیری را فراهم می‌کند و چشمه انگیل که آب زلالی دارد اشاره کرد.


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن