دیو چشمه

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید کنند و لذت ببرند.


دیو چشمه

هیچ شخصی نمی‌تواند منکر جاذبه‌های طبیعی شمال ایران شود. دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید کنند و لذت ببرند.

اگر تنها 50 کیلومتر از نوشهر دور شوید به چشمه‌ای می‌رسید که از زلال بودن آب آن  متعجب می‌شوید. در واقع پرآبی و زلال بودن آب چشمه نظر گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

مقداری از آب چشمه را بنوشید تا طعم زلالی و حس خوب را بچشید. از خود چشمه که بگذریم می‌توانیم به فضای سرسبز اطراف آن اشاره کنیم، جایی که می‌توانید لحظاتی استراحت کنید و خاطره زیبایی از سفر به نوشهر و بازدید از دیو چشمه برای خود و خانواده‌تان به ارمغان بگذارید.

چشمه تقریبا به اندازه 100 متر سنگفرش شده است و در نهایت آب آن به سمت یک توربین هدایت می‌شود. این توربین آب را دائما به حرکت در می‌آورد و همین مورد نیز جذابیت منطقه را دوچندان می‌کند.

این چشمه علاوه بر تجدید روحیه برای مردم منطقه نیز مفید است و از آب چشمه برای کشاورزی و پرورش ماهی مردم روستای اطراف بهره می‌برند. آب از دیوچشمه در نهایت با رودخانه چالوس ترکیب و به دریای خزر می‌ریزد.

داشتن ویلایی در نوشهر به دلیل نزدیکی به مناطق تفریحی زیاد مانند دیوچشمه، پارک جنگلی سی‌سنگان، روستای کجور و جاهای دیگر می‌تواند امتیار مثبتی محسوب شود و حال‌وهوای شما را به‌کلی عوض کند.

برای این که به دیوچشمه بروید باید از روستای کجور عبور کنید. به‌طور کلی نوشهر به دو بخش کجور و مرکزی تقسیم می‌شود. 

وقتی از پل رودخانه چالوس گذشتید و وارد جاده آسفالت کجور شدید پس از طی کردن مسافت تقریبا 24 کیلومتری چشمه را در میان فضایی سرسبز و زیبا خواهید دید.

اگر عاشق جاهای بکر هستید قطعا بازدید از دیو چشمه را در برنامه خود بگذارید و با گرفتن عکس در کنار چشمه همیشه‌ خاطره‌ای از سفر به شهر زیبای نوشهر در اختیار داشته باشید.


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن