جاذبه های گردشگری نوشهر

نوشهر یکی از شهرهای استان مازندران است که به دلیل مناطق گرشگری و طبیعت بکر آن گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. مردم نوشهر به زبان طبری و گویش کجوری صحبت می کنند.

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده است. نهری که بین منطقه کجور تا سیسنگان قرار دارد و از مناطق تاریخی مازندران محسوب می‌شود. برای رفتن به این آبشار که در ۲۵ کیلومتری غرب شهرستان نور می‌درخشد، باید ابتدا به شهر کجور رفت. در واقع این آبشار زیبا و طبیعت بکر پیرامونش در ۳۰ کیلومتری جاده نوشهر به نور جا خوش کرده‌اند. برای رسیدن به شهر کوچک کجور و سپس رفتن به آبشار، ابتدا به مرزن‌آباد می‌روید. سپس پنج کیلومتر را در امتداد جاده چالوس رانندگی می‌کنید. پس از آن به دوراهی کجور و پُلی می‌رسید که با شهر کجور ۵۰ کیلومتر فاصله دارد. 

کجور تا آبشار

پس از رسیدن به کجور، وارد جاده معدن زغال سنگ می‌شوید، بعد از معدن، جاده‌ای خاکی در امتداد رودخانه وجود دارد که به آبشار سیسنگان منتهی می‌شود. از زیبایی‌های رسیدن به این آبشار عبور از همین جاده بکر و طبیعی است که در دل جنگل و رودخانه قرار دارد. مسیری که در گذشته به عنوان راه دسترسی کجور به نور شناخته می‌شد. مناظر دست نخورده و طبیعی این مسیر خود زیبایی‌ها و جاذبه‌های فراوانی دارند. البته این فضای بکر ممکن است گاهی شما را مجبور کند که تا آبشار را پیاده روی کنید. اما زیبایی‌های آبشار ارزش این کار را دارد. در کنار آبشار، شفافیت و تمیزی آب شما را شگفت‌زده خواهد کرد. امکان رفتن به داخل آب و حتی زیر آبشار نیز برای بزرگسالان وجود دارد. اما باید مراقب کودکان بود. آب رودخانه و آبشار سرد و پرشتاب است. بهتر است از ورود کودکان به آب جلوگیری کرد.


 

پارک جنگلی سیسنگان در امتداد آبشار

انتهای مسیر آبشار به پارک جنگلی جذاب سیسنگان منتهی می‌شود که از جاذبه‌های گردشگری شهرستان نور محسوب شده و امکانات رفاهی لازم جهت استراحت و اتراق را دارد. بنابراین با بازدید از آبشار سیسنگان می‌توان سری به پارک جنگلی نیز زد و از زیبایی‌های این منطقه تفریحی نیز بهره برد. این یک مزیت مهم به حساب می‌آید چرا که در مسیر آبشار و محدوده آن فضای چندانی برای استراحت چند ساعته و صرف غذا وجود ندارد. تنها اینکه به دلیل وجود رودخانه در مسیر رفت، مشکلی از جهت کمبود آب نیست.


 

هیچ شخصی نمی‌تواند منکر جاذبه‌های طبیعی شمال ایران شود. دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید کنند و لذت ببرند.

اگر تنها 50 کیلومتر از نوشهر دور شوید به چشمه‌ای می‌رسید که از زلال بودن آب آن  متعجب می‌شوید. در واقع پرآبی و زلال بودن آب چشمه نظر گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کرده است.

مقداری از آب چشمه را بنوشید تا طعم زلالی و حس خوب را بچشید. از خود چشمه که بگذریم می‌توانیم به فضای سرسبز اطراف آن اشاره کنیم، جایی که می‌توانید لحظاتی استراحت کنید و خاطره زیبایی از سفر به نوشهر و بازدید از دیو چشمه برای خود و خانواده‌تان به ارمغان بگذارید.

چشمه تقریبا به اندازه 100 متر سنگفرش شده است و در نهایت آب آن به سمت یک توربین هدایت می‌شود. این توربین آب را دائما به حرکت در می‌آورد و همین مورد نیز جذابیت منطقه را دوچندان می‌کند.

این چشمه علاوه بر تجدید روحیه برای مردم منطقه نیز مفید است و از آب چشمه برای کشاورزی و پرورش ماهی مردم روستای اطراف بهره می‌برند. آب از دیوچشمه در نهایت با رودخانه چالوس ترکیب و به دریای خزر می‌ریزد.

داشتن ویلایی در نوشهر به دلیل نزدیکی به مناطق تفریحی زیاد مانند دیوچشمه، پارک جنگلی سی‌سنگان، روستای کجور و جاهای دیگر می‌تواند امتیار مثبتی محسوب شود و حال‌وهوای شما را به‌کلی عوض کند.

برای این که به دیوچشمه بروید باید از روستای کجور عبور کنید. به‌طور کلی نوشهر به دو بخش کجور و مرکزی تقسیم می‌شود. 

وقتی از پل رودخانه چالوس گذشتید و وارد جاده آسفالت کجور شدید پس از طی کردن مسافت تقریبا 24 کیلومتری چشمه را در میان فضایی سرسبز و زیبا خواهید دید.

اگر عاشق جاهای بکر هستید قطعا بازدید از دیو چشمه را در برنامه خود بگذارید و با گرفتن عکس در کنار چشمه همیشه‌ خاطره‌ای از سفر به شهر زیبای نوشهر در اختیار داشته باشید.

استان مازندران با داشتن آب و هوای پاک و تمیز و صد البته جاذبه‌های گردشگری فراوان، سالانه تعداد زیادی از مسافران را از تمام نقاط ایران و گردشگران خارجی را به سوی خود جذب می‌کند.

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال دارند می‌توانند هر چند وقت یک مرتبه با بازدید از آن روح خود را جلا دهند.

منطقه ییلاقی کجور کاملا کوهپایه‌ای و کوهستانی است و از سال 1369 تحت عنوان منطقه کجور تاسیس شد. این منطقه زیبا در مسیر علم کوه و کوه دماوند و بین دره هزاره و دره چالوس در بخش جنوب شرقی شهرستان نوشهر استان مازندران واقع شده است.

ارتفاع این منطقه ییلاقی نسبت به آب‌های آزاد حدود 1550 متر می‌رسد که این ارتفاع زیاد به دلیل کوهپایه‌ای بودن آن است. منطقه ییلاقی کجور از لحاظ موقعیت جغرافیایی، از سمت شمال به روستای چمرکوه، از جنوب به روستای پیچلو، از شرق به روستای فیروزکلای و از غرب به روستای چناربن می‌رسد.

این منطقه علاوه بر خانوارهای بومی زیادی که در خود جای داده است، ویلاها و خانه‌های اقامتی زیادی برای مسافران عزیز دارد که می‌توانید با خرید و اقامت در یکی از این ویلاها، نهایت لذت را از طبیعت بکر این منطقه ییلاقی ببرید.

اهالی این منطقه اکثرا به کار کشاورزی مشغول هستند و تعداد کمی از آنها صنایع دستی نیز می‌سازند.

یکی از خصوصیات منحصر به‌فرد این منطقه ییلاقی، نحوه ساخت خانه‌های آن است. منازل مردم بومی این منطقه عمدتا با کاهگل و چوب ساخته شده‌اند و خود افراد محلی، این خانه‌ها را «سر خنه» می‌نامند.

این معماری سنتی و قدیمی منطقه ییلاقی کجور بسیاری از مسافرانی را که به ساختارهای سنتی و خانه‌های کاهگلی علاقه دارند، به خود جذب می‌کنند.

یکی دیگر از خصوصیات این منطقه، طبیعت بکر آن است. بخش زیادی از مناطق جنگلی کجور به دلیل کوهپایه‌ای بودن و ارتفاع زیاد، عمدتا بکر باقی مانده‌ است و به زیبایی این منطقه می‌افزاید.

مسافران معمولا به دلیل جاذبه‌های گردشگری زیادی که در این منطقه واقع است، در منطقه ییلاقی اقامت می‌کنند. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به رودخانه پر آب آن که امکان ماهیگیری را فراهم می‌کند و چشمه انگیل که آب زلالی دارد اشاره کرد.

در کشورمان ایران دریاچه‌ها و مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارد که بعضی از آن‌ها را همه می‌شناسیم اما ممکن است اطلاعی درباره بعضی دیگر از جاذبه‌های گردشگری نداشته باشیم. برای افرادی که در شمال زندگی می‌کنند یا ویلا دارند نام دریاچه فراخین بسیار آشنا است، چون به آن‌ها اجازه رفتن به دل طبیعت و آسایش را می‌دهد.

در این مطلب این دریاچه زیبا را معرفی خواهیم کرد.

معرفی دریاچه فراخین

این دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده از گیاهان و درخت‌ها را پشت سر بگذارید.

چه فصلی برای سفر به دریاچه فراخین مناسب‌تر است؟

برای سفر به این دریاچه بهتر است زمانی را انتخاب کنید که دریاچه پرآب باشد. در فصل اردیبهشت تا اواخر شهریور ماه بهترین زمان است. البته این دریاچه در هر فصلی زیبایی‌های خود را دارد، مثلا در فصل پاییز به‌دلیل رنگارنگ بودن برگ‌ها منظره‌ای زیبا به وجود می‌آید.

فصل زمستان به ‌دلیل برفی بودن مسیر سفر به این دریاچه مشکل است و پیشنهاد نمی‌شود.

اقامت در اطراف دریاچه فراخین

اگر قصد سفر و اقامت در اطراف این دریاچه را دارید بهتر است روستاهای اطراف دریاچه مثل روستای دلسم، کندلوس و وسیر را انتخاب کنید. این روستاها طبیعت بسیار زیبایی دارند و سفر به دریاچه فراخین را برایتان دلچسب‌تر می‌کنند.

وسایل موردنیاز برای سفر به دریاچه فراخین

نکته مهم در سفر به این دریاچه استفاده از کفش مناسب است زیرا این دریاچه در میان جنگل قرار دارد و شما باید مسیری را برای رسیدن به آن طی کنید. اگر در فصل زمستان به دریاچه فراخین سفر کردید حتما لباس گرم به‌همراه داشته باشید.

دریاچه فراخین کجا است؟

برای رفتن به دریاچه فراخین دو راه دارید. شما می‌توانید از نوشهر به سمت کوه‌های البرز بروید و بعد حدود 20 کیلومتر رانندگی کنید تا به دریاچه برسید.

در روش بعدی از سمت روستاهای ویسر و دلسم در جاده فرعی حرکت کنید. این مسیر از مرزن‌آباد به سمت شرق جدا می‌شود. در همین مسیر بعد از حدود 20 کیلومتر رانندگی به تابلوهای دریاچه فراخین می‌رسید.

 

پیدا کردن این دریاچه کمی سخت است. برای رسیدن به آن بهتر است از گوگل مپ کمک بگیرید. همچنین فراموش نکنید داشتن یک ویلا در این ناحیه به شما اجازه می‌دهد چند روز از وقت خود را به بازدید از دریاچه اختصاص دهید، چون لذت از آن در یک روز کافی نیست.

یکی از جاذبه‌های گردشگری مازندران که در نزدیکی نوشهر قرار دارد تالاب ارواح است که در بین مردم محلی به دریاچه ممرز شناخته می‌شود زیرا اطراف این دریاچه با درختان توسکا و ممرز پوشیده شده است.

تالاب ارواح را از اسرارآمیزترین جاذبه‌های گردشگری ایران می‌دانند به این علت که درختان کمرشکسته، هوای مه‌آلود و آب باتلاقی دارد همچنین در ساحل دریاچه تالاب درختان کمرشکسته با ریشه‌های بیرون آمده به چشم می‌خورند.

عرض این تالاب 300 متر و طول آن 700 متر است که وقتی مه به بالاترین سطح خود می‌رسد زیبایی بی‌نظیری ایجاد می‌کند. 

دریاچه ممرز جزو مناطق حفاظت شده است و برای مشاهده آن باید از نگهبانی عبور کنید که اگر آب‌وهوا مناسب نباشد مجوز عبور به شما داده نمی‌شود.

با عبور از این بخش باید 15 کیلومتر رانندگی کنید تا به تابلو راهنما برسید. بعد از آن لازم است حدود 20 دقیقه تا نیم‌ساعت پیاده‌روی کنید یا از ماشین‌های آفرود برای رفتن به تالاب استفاده کنید. 

این منطقه محل زندگی انواع پرندگان و حیوانات وحشی است و اگر منطقه ساکت باشد می‌توانید صدای آن‌ها را بشنوید. 

بهتر است برای دیدن این تالاب بکر و زیبا تنها به آن‌جا نروید، زیرا ممکن است با سگ‌های وحشی، روباه و گراز روبه‌رو شوید. همچنین دریاچه ممرز محل زندگی آبزیانی مانند وزغ‌ها و مارها است.

تالاب ارواح جزو مکان‌های دیدنی بکر و دست‌نخورده است زیرا علاوه بر حفاظتی که اعمال می‌شود، این تالاب در ارتفاع قرار دارد و به همین دلیل کم‌تر در دسترس است.

اگر قصد سفر به تالاب زیبای ممرز را دارید بهترین زمان 6 ماه اول سال است، زیرا در فصل زمستان به دلیل برف و بارندگی سفر به آن دشوار است. اما اگر در فصل زمستان به آن سفر کردید حتما لباس گرم به همراه داشته باشید.

برای سفر به تالاب ارواح همه وسایل موردنیاز را همراه خود ببرید زیرا در این تالاب به امکانات رفاهی دسترسی ندارید. آب و غذا کافی، وسایل روشنایی، لباس گرم و مناسب و چادر (اگر قصد کمپ کردن دارید) همراه داشته باشید.

شما می‌توانید در نوشهر ویلا بگیرید و شب را استراحت کنید. صبح زود بعد از طلوع خورشید برای دیدن تالاب ارواح حرکت کنید چراکه صبح هوا مه‌آلود است و زیبایی آن چند برابر می‌شود.

 

 

دریاچه آویدر یکی از جاذبه‌های گردشگری استان مازندران محسوب می‌شود که در فاصله 30 کیلومتری شرق نوشهر و در نزدیکی جنگل سیسنگان قرار دارد.

دریاچه آویدر از یک سد خاکی به وجود آمده است که در حوالی آن طبیعت بکر و زیبایی به چشم می‌خورد و نظر تمام مسافران و گردشگران را به خود جلب می‌کند.

بومیان این محل برای ذخیره آب برای مصارف کشاورزی خود به احداث سد و دریاچه آویدر روی آوردند. این دریاچه به سد صلاح الدین نیز معروف است و با این نام هم شناخته می‌شود.

در وسط دریاچه آویدر یک تپه کوچک سبز رنگ به چشم می‌خورد که شباهت زیادی به یک جزیره دارد و توانسته است تا به جذابیت این دریاچه بیافزاید. اطراف دریاچه آویدر طبیعت بکر وزیبایی وجود دارد که فضای خاصی برای عکاسان فراهم می‌کند.

علاوه بر این در اطراف این دریاچه می‌توان زمانی را برای استراحت سپری کرد، چراکه در آن جا امکانات رفاهی از جمله سرویس بهداشتی، رستوران، آلاچیق و بوفه دیده می‌شود.

از جمله امکانات تفریحی موجود در این دریاچه می‌توان به ماهی گیری، قایق سواری، دوچرخه سواری و اسب سواری و موارد دیگر اشاره کرد.

برای رفتن به این دریاچه باید از سمت نوشهر به شهر نور حرکت کنید و به جنگل سیسنگان برسید. 10 کیلومتر بعد از جنگل سیسنگان به روستای صلاح الدین کلا می‌رسید. در ورودی این روستا تابلویی وجود دارد که می‌تواند شما را تا رسیدن به دریاچه آویدر راهنمایی کند.

آویدر تقریبا 5 کیلومتر بعد از روستاهای صلاح الدین کلای سفید، ملا کلا و اولیا قرار دارد.

این دریاچه در منطقه کوهستانی است و نسبت به سایر مناطق این شهر رطوبت کمتری دارد. به همین دلیل بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند تا در فصل‌های تابستان و بهار برای مسافرت به این منطقه بروند.

البته باید گفت که این منطقه در فصول سرد سال نیز بسیار دیدنی خواهد بود، زیرا در پاییز درختان رنگ‌های زیبایی به خود می‌گیرند و در زمستان این منطقه پوشیده از برف خواهد شد.

از آن‌جایی که آویدر به شهر نزدیک است، می‌توانید ویلایی اجاره کنید و شب‌ها را در آن جا بگذرانید و در طول روز به مناطق دیدنی نوشهر از جمله دریاچه آویدر بروید.

 

 

 

 

کندلوس روستایی بکر و زیبا در منطقه کجور است و از توابع نوشهر مازندران به شمار می‌رود. این روستا در دامنه کوه‌های البرز قرار دارد. به همین دلیل آب‌وهوای این منطقه ییلاقی است و مناظر سرسبز و هوای بسیار تمیز آن اولین نکاتی هستند که توجه شما را به خود جلب می‌کنند.

این روستا یکی از تمیزترین روستاها در منطقه کجور است، زیرا در تمام نقاط آن سطل‌های زباله وجود دارد. علاوه بر این اهالی روستا نیز در حفظ نظافت و نکات بهداشتی مربوط به روستا بسیار تلاش می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد با خرید ویلا در اطراف این منطقه، برای آرامش بسیار به کندلوس می‌روند.

کندلوس قدمت تاریخی دارد و در آن از دوران‌های قبل از میلاد، تمدن ایران قبل از اسلام و بعد از آن نیز نشانه‌هایی وجود دارد. این روستای تاریخی به نام میخ‌ساز نیز معروف است.

علت این نام وجود کولی‌هایی است که در زمان ناصرالدین شاه در این منطقه به کار مرتبط با فلزها مشغول بودند. از آن پس این پادشاه نام میخ‌ساز را روی این روستا قرار داد.

میخ‌ساز شامل چهار دهکده به اسامی کندلوس، میر کلا، گیل کلا و پیده است. از بین این چهار دهکده، کندلوس قدمت بسیار بیشتری دارد.

از جمله آثار دیدنی این روستا می‌توان موزه مردم شناسی و موزه گیاهان دارویی کندلوس را نام برد.

خانه‌های موجود درون کندلوس از گل ساخته شده‌اند و اهالی آن به کارهایی از جمله کشاورزی، خیاطی و نجاری مشغول هستند. البته باید گفت پیشینیان این روستا در قدیم در زمستان به تهیه و تولید ذغال نیز مشغول بودند که امروزه به دلیل قانون مراقبت از جنگل‌ها، افراد به دیگر شغل‌ها روی آوردند.

از جمله صنایع دستی کندلوس می‌توان به جوراب و دستکش‌های گلدار نمدمالی شده و پشمی، پارچه‌های پشمی چارخانه دستباف که ایزار نام دارد و جاجیم اشاره کرد.

برای رفتن به کندلوس، جاده کرج چالوس را تا 25 کیلومتر به چالوس سپری کنید. بعد از گذشت 5 کیلومتر از مرزن آباد، از دوراهی دوآب به سمت کجور بروید. در آن جا تابلوی کندلوس را مشاهده خواهید کرد.

از آن‌جایی که خانه‌های درون این روستا گلی هستند و امکانات رفاهی کمی برای گردشگران وجود دارد، به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای استراحت و گذراندن شب، ویلاهایی را اجاره کنید یا بخرید که در نزدیکی این روستا قرار دارند.

 

دریاچه خضرنبی؛ بهشت دیدنی کجور مازندران

شهرها و شهرستان های استان مازندران همگی دنیایی از زیبایی را در خود جای داده اند. در میان تمام جاهای دیدنی مازندران شمال باید به دریاچه خضرنبی اشاره کنیم. این دریاچه که در ارتفاع 2 هزار متری از سطح دریا واقع شده است، یک دریاچه کوهستانی و جنگلی است. در نزدیکی این دریاچه رویایی، روستای نیمور واقع شده است و مردم محلی نام این دریاچه را به دلیل این باور که محل عبور حضرت خضر بوده است، با این نام می شناسند. 

زیبایی های اطراف دریاچه خضرنبی در کنار دیگر جاذبه های گردشگری شمال ایران، منجر شده است تا هر ساله افراد بیشتری برای سفر این استان را انتخاب کنند. می توان به راحتی از جاهای دیدنی مازندران در فصل های مختلف دیدن نموده و سفری خاطره انگیز را تجربه کرد. جاذبه های طبیعی شمال ایران انسان را به شکل باور نکردنی مسحور خود می کنند.از این رو در تمامی ایام سال می توان از جاهای دیدنی مازندران شمال بازدید کرد. 

دریاچه خضرنبی

دیدنی های اطراف دریاچه خضرنبی

اطراف این دریاچه رویایی منطقه حفاظت شده البرز مرکزی قرار دارد که در آن انواع پرندگان همچون شوکا، مرال و حیواناتی همچون خرس، گوزن، پلنگ و … زندگی می کنند. دریاچه خضر از نوع روان بوده و به همین دلیل آبی که وارد این دریاچه می شود پس از عبور به دریای خزر میریزد. این دریاچه رویایی به تنهایی می تواند یکی از مکان های بکر استان مازندران به شمار رود. 

کافیست خودتان را برای بازدید از جاذبه های گردشگری ایران مازندران آماده نمایید. پس از آن یک سفر رویایی را آغاز کرده و از دریاچه خضرنبی بازدید نمایید. این دریاچه رویایی و خاطره انگیز می تواند برای همیشه در ذهن شما حک شود. اطراف دریاچه بهترین مکان برای یک گردش دوستانه یا خانوادگی است. 

با سفر به مازندران استرس زندگی در شهرهای شلوغ و آلوده را از خود دور کنید و آرامش را برای مدت زمان کوتاهی به دست آورید. 

پارک جنگلی سیسنگان؛ قطعه ای از بهشت بر روی زمین

قدیمی ترین و دیدنی ترین پارکی که از جمله جاذبه های گردشگری شمال ایران به شمار می رود، پارک جنگلی سیسنگان است. بدون شک هر ایرانی یک بار در این پارک رویایی و دیدنی وعده غذایی را صرف کرده است. یا این که در مسیر حرکت خود، یک شب به یادماندنی را در این منطقه سپری کرده اند. از این رو این پارک جنگلی برای همه ایرانیان آشناست. 

پارک جنگلی سیسنگان علاوه بر این که یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران است، محلی برای حراست و نگهداری از گونه های نادر گیاه شمشاد نیز است. در این جنگل نمونه ای طبیعی از جنگل های جلگه شمال ایران را نیز می توان مشاهده کرد که جذابیت آن را بیشتر نموده است. جنگل سیسنگان به دلیل نزدیکی به دریا، جلوه ویژه ای به این منطقه بخشیده است. 

از این رو بیشتر مردم کشور برای تفریح و گردش استان مازندران را انتخاب می کنند. زیرا جاهای دیدنی شمال در زمستان و تابستان و پاییز بی نهایت است. پس می توان از لحظه به لحظه سفر به این استان لذت برد. 

پارک جنگلی سیسنگان

مسیر دسترسی به پارک جنگلی سیسنگان

برای این که بتوان جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران را به خوبی تماشا کرد، لازم است با مسیر آشنا بود. بهترین مسیر برای رسیدن به پارک سیسنگان، جاده نوشهر به نور است. این پارک دیدنی در 27 کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار گرفته و از سمت شمال به دریای خزر و از سمت جنوب به کوه های البرز منتهی می شود. در حالی که سیسنگان از سمت شرق به روستای صلاح الدین کلا و از سمت غرب نیز به روستای توسکاتک منتهی می شود. 

پارک جنگلی سیسنگان را می توانیم به سه بخش ساحلی، غربی و جنوبی تقسیم کنیم که در هر بخش این پارک دیدنی گونه های جانوری و پوشش گیاهی متنوعی وجود دارد. در کنار این زیبایی ها باید به امکانات رفاهی موجود در این پارک همچون پارک کودک، فروشگاه، کلوپ قایق سواری، محوطه پیک نیک و … نیز اشاره کنیم. از این رو سفر به مازندران لذت فوق العاده را با خود به همراه خواهد داشت. 

باغ گیاه شناسی نوشهر؛ قدیمی و دیدنی

یکی از جاذبه های دیدنی و قدیمی شهرستان نوشهر استان مازندران، باغ گیاه شناسی یا باغ اکولوژی است. این باغ رویایی با دو هدف مهم فعالیت می کند. اولین هدف نگهداری و آموزش مردم برای نگهداری از گونه های نادر گیاهی و دوم استفاده از این گیاهان مهم و خاص برای درمان. باغ گیاه شناسی نوشهر به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شمال یک اثر طبیعی است که در سازمان میراث  فرهنگی به ثبت رسیده است. 

این باغ رویایی 35 هکتار مساحت داشته و در آن می توان بیش از 450 گونه درخت و درختچه متنوع، 100 گونه علفی، انواع کاکتوس و بیش از 90 گونه پیازی را مشاهده نمود. در باغ گیاه شناسی نوشهر قدیمی ترین پایه های دارتالاب و ژینکو وجود دارند که به این باغ زیبایی خاصی بخشیده اند. از این رو مسافران زیادی هر ساله برای تفریح شهر نوشهر را انتخاب می کنند. 

در میان جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران باغ گیاه شناسی نوشهر همچون نگینی می درخشد. زیرا در این باغ مجموعه کلکسیون گیاهی به نام آربراتوم قرار دارد که بیش از 58 سال قدمت دارد. در بازدید از این کلکسیون زیبایی های باغ گیاه شناسی را با تمام وجود نظاره گر خواهید شد.

باغ گیاه شناسی نوشهر

دیدنی های داخل باغ گیاه شناسی نوشهر

باغ گیاه شناسی که از جاذبه های طبیعی شمال ایران به شمار می رود، در فاصله کمی از چالوس قرار دارد. می توانید از شهر چالوس تنها 15 کیلومتر دور شوید تا به باغ گیاه شناسی برسید. در این مکان رویایی علاوه بر گیاهان متنوع و جذاب، زیبایی های دیگری نیز وجود دارد. یکی از بزرگترین مجموعه های خزه استاندارد در این باغ رشد می کند که برخی از آنها اولین گونه از نوع خود در جهان هستند. 

علاوه بر آن باغ گیاه شناسی نوشهر به عنوان نمونه ای از جاهای دیدنی مازندران به شکل هوشمندانه ای طراحی شده است. از این رو می توانید در مسیر بازدید از گونه گیاهان، از روی نهر آبی که در جریان هستن عبور کنید. از سوی دیگر آلاچیق های چوبی که در محیط وجود دارند زیبایی این باغ را بیشتر نموده اند. 

آبشار دارنو؛ آبشار هفت رشته ای نوشهر

آیا تاکنون از نزدیک هفت آبشار به هم پیوسته را در دل طبیعت مشاهده کرده اید؟ باید بگوییم آبشار دارنو به عنوان بلندترین آبشار شهرستان نوشهر استان مازندران با داشتن ارتفاعی معادل 25 متر، نمونه ای بی نظیر از آبشارهای هفت رشته ای است. در میان تمامی جاذبه های گردشگری شمال، این آبشار فوق العاده زیبا بسیار به چشم می آید.

مسافران زیادی از سراسر ایران شهرستان نوشهر را برای سفر تفریحی خود انتخاب می کنند، تا بتوانند از مکان های بکر استان مازندران در این منطقه بازدید کنند. آبشار دارنو مجموعه ای از هفت آبشار به هم پیوسته است که در دل جنگل سرسبز و زیبای نوشهر واقع شده است. برای این که بتوانید از این آبشار رویایی دیدن نمایید، لازم است ابتدا وارد جاده چالوس شوید. 

از سمت کمربندی نوشهر روید تا مسیر برای رسیدن به آبشار دارنو برای شما کوتاه تر شود. زمانی که در مسیر دریاچه فراخین قرار گرفتید، به یک دوراهی خواهید رسید. در این دوراهی مسیر سمت راست را انتخاب کنید تا در نزدیکی دریاچه فراخین، به آبشار دیدنی دارنو برسید. اطراف این آبشار سراسر پوشش گیاهی جذاب است که مسیر را برای مسافران رویایی می کند.

آبشار دارنو نوشهر

دیدنی های اطراف آبشار دارنو نوشهر

 همانطور که بیان نمودیم در نزدیکی این آبشار رویایی، دریاچه فراخین به عنوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران قرار دارد. می توانید در بازدید از آبشار، از دیگر جاهای دیدنی مازندران نیز دیدن کنید. به طور کلی باید بگوییم در میان جاذبه های توریستی شمال ایران، دریاچه فراخین و دارنو منحصر به فرد بوده و از جذابیت خاصی برخوردار هستند.

البته در اطراف آبشار دارنو شما با درختان سربه فلک کشیده و بلند هیرکانی با برگ های پهن نیز مواجه می شوید. این همه زیبایی در یک منطقه می تواند هوش از سر آدمی ببرد. تنها کافیست چمدان خود را برداشته و برای یک سفر خاطره انگیز به شمال ایران آماده شوید. 

منطقه گردشگری سیترا؛ ساحل افسانه ای مازندران

تنها زیبایی که در استان های شمال ایران با آن مواجه می شوید، طبیعت بکر و جنگل های رویایی نیست. بلکه می توان از سواحل دریای خزر این استان ها نیز دیدن کرد. در میان جاهای دیدنی مازندران باید به منطقه گردشگری سیترا اشاره کنیم که ساحل جذاب و افسانه ای است. می توانید رویایی ترین لحظات خود را در این منطقه گردشگری بسازید. 

منطقه گردشگری سیترا بیش از 19 هکتار مساحت داشته و تحت پوشش شهرستان نوشهر است. این مکان دیدنی در تمامی فصول سال پذیرای مسافران و گردشگران است. حتی باید بگوییم منطقه سیترا به عنوان بهترین جای شمال در تابستان شناخته می شود. می توان در این منطقه انواع بازی ها و تفریحات را تجربه کرد. از جمله جت اسکی، والیبال ساحلی، قایق سواری و … .

بسیاری از مردم کشور که علاقه مند به پیاده روی در امتداد دریا هستند، با انتخاب منطقه گردشگری سیترا برای سفر می توانند این رویای خود را به حقیقت بدل کنند. در اصل باید بگوییم این منطقه که از سال 1387 توسط سازمان میراث فرهنگی به عنوان یک منطقه گردشگری عالی شناخته شد، هجوم مسافران به این منطقه بیشتر شد. 

منطقه گردشگری سیترا

جذابیت های منطقه گردشگری سیترا

شاید با خودتان تصور کنید چرا باید از میان جاهای دیدنی مازندران در تابستان باید منطقه سیترا را انتخاب کنیم؟ این منطقه نه به جنگل نزدیک است و نه در اطراف خود پوشش های گیاهی دارد؟ باید بگوییم همیشه زیبایی های طبیعت به درختان و پوشش گیاهی آنها خلاصه نمی شود. بلکه می توان حتی از زیبایی سواحل دریای این مناطق نیز لذت برد. 

در واقع منطقه گردشگری سیترا یکی از جاهای دیدنی مازندران به شمار می رود که می تواند خاطره یک غروب آفتاب در لب ساحل را در لیست خاطرات زندگی شما بگنجاند. کافیست به این منطقه سفر کنید تا از نزدیک شور و هیجانی که در آنجا موج می زند را مشاهده نمایید. هیچ چیز برای انسان لذت بخش تر از تفریح کردن و لذت بردن از زندگی نیست. پس با تمام وجود از زندگی خود در بهترین مکان ها لذت ببرید. 

پارک جنگلی خانیکان؛ پارک رویایی شهرستان نوشهر

در میان تمامی پارک های طبیعی و دیدنی استان مازندران، بیشتر مردم ایران در پارک جنگلی خانیکان خاطرات خوشی دارند. این پارک زیبا و دیدنی که در شهرستان نوشهر قرار دارد، از جمله مکان های بکر استان مازندران به شمار می رود. می توانید ساعت ها در این پارک قدم بزنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. 

پارک جنگلی خانیکان به عنوان یکی از جاهای دیدنی مازندران شمال، جزو روستای کوشکسرا بوده و در فاصله 8 کیلومتری نوشهر قرار دارد. زمانی که به قلب جنگل خانیکان سفر کنید، می توانید صدای رودهای خروشان و درختان سر به فلک کشیده را از جای جای این پارک جنگلی بشنوید. در این پارک جنگلی آواز پرندگان و صدای روح نواز طبیعت آرامش عمیقی را به جان انسان وارد می کند.

می توانید ساعت ها در پارک جنگلی خانیکان قدم بزنید و پوشش اصلی گیاهی این جنگ که درختان ممرز است را از نزدیک مشاهده کنید. جذابیت بازدید از این پارک در آن است که پارک خانیکان را باید جزو جاهای دیدنی شمال در زمستان، جاهای دیدنی مازندران در پاییز و حتی بهترین جای شمال در تابستان بدانیم. از این رو در هر فصلی می توانید زیبایی های خاصی را در این پارک جنگلی مشاهده کنید. 

پارک جنگلی خانیکان

دیدنی های ناب پارک جنگلی خانیکان

در تمامی جنگل هایی که به عنوان جاذبه های گردشگری شمال ایران شناخته می شوند، تنوع بالایی از پوشش گیاهی وجود دارد. اما در جنگل خانیکان درختان انجیلی بسیاری وجود دارد که به رنگ بنفش مایل به قرمز در فصل تابستان در می آیند. در حالی که رنگ درختان انجیلی در پاییز به رنگ قرمز روشن و نارنجی است.

زیبایی پارک جنگلی خانیکان بسیاری از علاقه مندان به طبیعت گردی را به نوشهر می کشاند. تا بتوانند از نزدیک پوشش گیاهی بی نظیر این پارک جنگلی را مشاهده کنند. اگر شما هم به دنبال مکانی برای تفریح و گردش در فصل پاییز هستید، بهتر است سفر به نوشهر را در لیست مکان های تفریحی خود قرار دهید. 

آبشار چلندر نوشهر؛ آبشاری در دل طبیعت

یکی از مرتفع ترین آبشارهایی که می توانید در نزدیکی روستای چلندر شهرستان نوشهر مشاهده کنید، آبشار چلندر است. این آبشار دیدنی و زیبا در 18 کیلومتری جاده نوشهر به سمت نور قرار گرفته است. بیشتر مسافرانی که تمایل دارند از جاهای دیدنی مازندران نور دیدن کنند، می توانند در مسیر حرکت خود از این آبشار رویایی نیز بازدید نمایند. 

جاذبه های گردشگری شمال بسیار متنوع و زیادی هستند. اما تنها برخی از این جاذبه های گردشگری می توانند انسان را مسحور خود کنند. آبشار چلندر دقیقا یکی از این مکان های رویایی است که هوش از سر آدمی می برد. می توانید در تمام فصول سال از این آبشار دیدن نموده و لحظات خوشی را برای خود در این منطقه به وجود آورید. 

در اصل برای دیدن آبشار چلندر لازم است از میان درختان به مدت 15 تا 20 دقیقه پیاده روی کنید. این پیاده روی چنان لذتی در شما به وجود می آورد که زمان برای شما بی معنی خواهد شد. پس بدون هیچ ترس و نگرانی خودتان را به دل طبیعت بسپارید و از این همه جذابیت اطراف نهایت لذت را ببرید. 

آبشار چلندر نوشهر

بهترین زمان برای بازدید از آبشار چلندر

بدون تردید برای این که بتوانید از دیدن جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران نهایت لذت را ببرید، باید بهترین زمان را برای آغاز سفر انتخاب کنید. معمولا جاهای دیدنی مازندران در تابستان و بهار بیشتر از پاییز و زمستان هستند. اما با این حال می توان در هر فصلی شهرهای شمالی را برای سفر و تفریح انتخاب کرد. 

برای بازدید از آبشار چلندر بهتر است فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید. زیرا آب و هوای این منطقه در این دو فصل معتدل است. در حالی که پاییز و زمستان این منطقه سرد و خنک بوده و می تواند برای افراد خاصی مطلوب باشد. با این حال اگر تمایل دارید در پاییز یا زمستان نیز از این آبشار دیدنی بازدید کنید، بهتر است لباس مناسب با خود به همراه داشته باشید.

قلعه ملک کیومرث؛ قلعه تاریخی کجور

شاید تصور کنید شهرهای شمال ایران تنها دارای طبیعت بکر و دریا و ساحل زیبا هستند. اما باید بگوییم در برخی از شهرهای استان مازندران مکان های تاریخی با قدمت طولانی وجود دارد که حتی برخی از آنها به ثبت ملی نیز رسیده اند. قلعه ملک کیومرث یکی از این مکان های دیدنی در استان مازندران است که منطقه ای توریستی و گردشگری به شمار می رود. 

در میان تمامی جاذبه های گردشگری شمال ایران، باید به قلعه ملک کیومرث به عنوان منطقه ای تاریخی که از دوران پس از اسلام بر جای مانده است یاد کنیم. این قلعه در شهرستان نوشهر واقع شده و با سفر به روستای کجور می توانید آن را از نزدیک مشاهده نمایید. این قلعه از تاریخ 1382 تاکنون به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و جاذبه ای تاریخی در نوشهر به شمار می رود. 

مسافرانی که علاقه مند هستند از مکان های تاریخی شهرستان نوشهر در استان مازندران دیدن کنند، بهتر است بازدید از قلعه ملک کیومرث را در ابتدای لیست خود قرار دهند. زیرا این قلعه دیدنی در روستایی خوش آب و هوا قرار گرفته است که می تواند محل مطلوبی برای اسکان شما در سفرتان به شمار رود. 

قلعه ملک کیومرث

لذت سفر به شمال و بازدید از قلعه ملک کیومرث

همیشه قرار نیست در سفر به شمال از جاذبه های دیدنی شمال ایران لذت ببرید. گاهی لازم است از میان جاهای دیدنی مازندران، به سراغ مکان های تاریخی روید. این مکان ها با داشتن قدمت طولانی میتوانند شما را در تاریخ به سفر درآورند. بدون شک سفر در دل تاریخ نیز همچون قدم زدن در کنار دریا یا قدم زدن در دل جنگل می تواند لذت بخش باشد. 

اگر تمایل دارید در شمال ایران از مکان های متنوعی دیدن کنید، بهتر است در کنار بازدید از مکان های بکر استان مازندران، به بازدید از قلعه ملک کیومرث نیز بپردازید. تا خاطره ای خوش از سفر خود به یادگار بگذارید. 

 

جنگل تنگ دار نوشهر؛ نگین سبز ایران

جنگل تنگ دار که از جاذبه های توریستی شمال ایران به شمار می رود، از سرسبزترین و دیدنی ترین مکان های شهرستان نوشهر در استان مازندران است. این جنگل که در نزدیکی روستای کوشکسرا قرار گرفته است با نام های دیگری نیز شناخته می شود. از جمله جنگل کوشکسرا، جنگل کشکه سره، جنگل خشکه سرا و … . 

البته علت نامگذاری جنگل تنگ دار به این نام، تنگه ای است که از دار و درخت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل این منطقه با این نام شناخته می شود. رودخانه ای که از داخل این تنگه عبور می کند از عمق متغیری برخوردار بوده و تقریبا در ابتدای آن آب تا زانو می رسد. اما هرچه به سمت دیواره های تنگه حرکت کنید، می توانید شاهد عمق آب بیشتری باشید. 

اصولا جنگل تنگ دار به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران، محلی مطلوب برای تفریح و سرگرمی است. اما این مکان به عنوان یکی از جاهای دیدنی شمال در زمستان می تواند کمی خطرناک باشد. زیرا در این فصل عمق آب بیشتر شده و هواس سرد تنگ دار می تواند لذت یک تفریح هیجان انگیز را از انسان بگیرد. پس بهتر است در فصل تابستان یا پاییز این منطقه را برای تفریح انتخاب کنید. 

جنگل تنگ دار

مسیر دسترسی به جنگل تنگ دار

اگر از سمت چالوس بخواهید به این جنگل دیدنی برسید لازم است از دوراهی چالوس و نوشهر، به سمت نوشهر روید. در این مسیر وارد جاده روستای کشکسرا خواهید شد. این جاده باریک تقریبا 8 کیلومتر با نوشهر فاصله دارد. می توانید تا پل رودخانه کرکو با اتومبیل به مسیر خود ادامه دهید. اما از این پس برای رفتن به دل جنگل باید پیاده شده و مسیر را پیاده طی کنید. 

از سوی دیگر اگر از سمت جاده هراز به سمت جنگل تنگ دار حرکت نمودید، کافیست بعد از رسیدن به نوشهر جاده ساحلی سیاهکلرود را طی کنید تا به این جنگل دیدنی در دل جنگل های خانیکان نوشهر برسید. بازدید از طبیعت جنگل همیشه لذت بخش و هیجان انگیزترین تفریح در شمال ایران بوده است. پس از آن نهایت لذت را ببرید. 

 

تنگه میخساز یا گذرگاه رستم؛ جاذبه طبیعی نوشهر

رویای سفر به استان مازندران برای بازدید از جاذبه های گردشگری شمال، در تمام زندگی با ما همراه است. زیرا بیشتر ما انسان ها بر این باور هستیم که زیباترین مکان های تفریحی باید پر از درختان سرسبز و طبیعت بی نظیر باشد. تنگه میخساز یا گذرگاه رستم به عنوان یکی از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری ایران مازندران، توانسته است توجه بسیاری از مسافران را به خود جلب کند. 

تنگه میخساز دیدنی که در حومه نوشهر و در نزدیکی روستای کندلوس قرار دارد، دارای زیباترین طبیعت است. علت نام گذاری این تنگه به گذرگاه رستم، این است که برخی بر این باور هستند که قهرمان اسطوره ای ایران در زمان ناصرالدین شاه قاجار، چند روزی را در این تنگه اطراق نموده است. از این رو از میخساز با نام گذرگاه رستم نیز یاد می کنند. 

نوشهر به عنوان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران از دیدنی های خاصی برخوردار است. که در میان این دیدنی ها باید به روستای زیبای کندلوس اشاره کنیم. در این روستا مکان های دیدنی و طبیعی زیادی وجود دارد اما از میان تمامی این مکان های زیبا باید به تنگه میخساز اشاره کنیم، که زیباترین تنگه در این منطقه است. 

تنگه میخساز

دیدنی های اطراف تنگه میخساز

از جمله مکان های بکر استان مازندران که می تواند انسان را به وجد آورد، روستای کندلوس است. روستایی که در نزدیکی آن تنگه معروف میخساز وجود دارد. افرادی که این روستای رویایی و دیدنی را برای سفر خود انتخاب می کنند، می توانند از جاذبه های طبیعی و گردشگری اطراف کندلوس دیدن کنند.

از نمونه جاهای دیدنی مازندران و روستای کندلوس باید به تنگه میخساز، آبشار کندلوس، دیوچشمه، موزه گیاهان دارویی،  موزه مردم شناسی، دریاچه خضرنبی، حمام کندلوس و … اشاره کنیم. بدون تردید در تمام فصول سال می توان از این مکان های دیدنی بازدید نمود. اما بهترین زمان برای سفر به کندلوس، فصل بهار و تابستان است. تا در هوای دل انگیز بتوان زیبایی های این منطقه را مشاهده کرد. 

آبشار الاشور نوشهر؛ منطقه بکر و طبیعی مازندران

در میان تمام جاهای دیدنی مازندران، برخی از مکان ها بسیار طبیعی و بکر هستند. گویی روح انسان را نوازش می کنند. آبشار الاشور یکی از این مکان های دیدنی و بکر در استان مازندران است که در 7 کیلومتری شرق شهرستان نوشهر واقع شده است. تمامی اطراف نوشهر پوشیده از مکان های دیدنی و توریستی است. اما از میان تمامی این مکان ها، الاشور منحصر به فرد است. 

ارتفاع آبشار الاشور حدود 32 متر بوده و در دل جنگلهای روستای دیدنی و توریستی نجارده واقع شده است. این آبشار در واقع  در دره ای با نام شیوا دره یا دره مور قرار گرفته است که ارتفاع آن از سطح دریا معادل 596 متر است. جدای از جاذبه های طبیعی شمال ایران در این منطقه، باید به جذابیت های طبیعی اطراف الاشور نیز اشاره کنیم. 

بسیاری از مسافران و طبیعت دوستان در اطراف آبشار الاشور برای تحقیق در مورد گونه های گیاهی به این منطقه سفر می کنند. زیرا در این منطقه گونه های گیاهی خاصی وجود دارد که از آسیب های زیست محیطی مصون مانده و می توان آنها را مشاهده نمود. 

آبشار الاشور نجارده

تاریخچه آبشار الاشور روستای نجارده 

تمامی جاذبه های گردشگری در شمال کشور ایران، دارای تاریخچه خاصی هستند. اگر بخواهیم تمامی این مکان های گردشگری را بررسی کنیم، می توانیم به سالهای دوری بازگردیم. الاشور به عنوان یکی از این مکان های دیدنی و بکر در استان مازندران، مربوط به دوره کرتاسه تا کواترنری است. در این منطقه شما با آثار تاریخی دیگری همچون درخت چنار روستای کینج با قدمت 700 تا 750 سال و درخته روستای اسبوکلا با قدمت 400 تا 450 سال نیز مواجه خواهید شد.

تمامی این آثار به ثبت ملی رسیده اند و از جمله جاذبه های توریستی شمال ایران به شمار می روند. با این حال برای بازدید از آبشار الاشور کافیست از سمت روستای نجارده به سمت جنگل های جنوبی حرکت کنید و پس از 20 دقیقه پیاده روی به این آبشار برسید. البته از سمت روستای توسکا پوشکا نیز می توانید برای دیدن این آبشار رویایی اقدام نمایید. 

آبشار زانوس؛ محبوب ترین آبشار نوشهر

دیدنی های مشهور و محبوب زیادی در سراسر استان های شمالی وجود دارند، که به راحتی می توانند هوش از سر آدمی ببرند. یکی از این جاهای دیدنی مازندران که مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند، آبشار زانوس است. این آبشار رویایی در روستایی با همین نام در نزدیکی کجور شهرستان نوشهر واقع شده است. 

چهل کیلومتر از چالوس فاصله بگیرید و به سمت نوشهر حرکت کنید، می توانید با این روستا مواجه شده و از آن دیدن نمایید. آبشار زانوس بیش از 40 متر ارتفاع داشته و منبع آبی خود را از چشمه ملک چشمه دریافت می کند. روستای زانوس که از سمت شمال به روستای خوشل، از سمت جنوب به قله نمازگا، از سمت غرب به روستای اطاق سرا و از سمت شرق به روستای میخساز منتهی می شود، از جاذبه های توریستی شمال ایران شناخته می شود.

این روستای دیدنی دارای 1500 نفر جمعیت بوده و تقریبا 250 خانواد در آن زندگی می کنند. از آنجایی که زانوس منطقه ای کوهستانی است، از آب و هوای معتدل و کوهستانی برخوردار بوده و آبشارها و چشمه های زیادی در اطراف آن وجود دارد. آبشار زانوس یکی از مکان های طبیعی و دیدنی در این منطقه به شمار می رود. 

آبشار زانوس کجور

دسترسی به آبشار زانوس و روستای زانوس

برای این که بتوانید به سمت روستای زانوس حرکت کنید، ابتدا لازم است وارد جاده چالوس شده و در فاصله 20 کیلومتری قبل از چالوس، از سمت خروجی دوآب وارد مسیر کجور شوید. در این مسیر به دو راهی دیگری می رسید که به سمت کندلوس و روستای زانوس منتهی می شود. 

این جاده تقریبا 40 کیلومتر آسفالته بوده و شما را به سمت آبشار زانوس در روستای دیدنی زانوس هدایت می کند. در میان جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران، بازدید از روستای زانوس بهتر است در فصل تابستان انجام شود. زیرا این منطقه که به عنوان بهترین جای شمال در تابستان شناخته می شود، از طبیعت و پوشش گیاهی جذابی برخوردار است. 

درباره‌ شهرک دریابیشه چه می‌دانید؟

آیا شما هم به دنبال منطقه‌ای مناسب برای خرید ویلا می‌باشید؟ یکی از شهرک‌های استان مازندران که طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است، شهرک دریابیشه می‌باشد. این شهرک لوکس و مدرن ویژگی‌ها و امکاناتی دارد که سبب جلب توجه خریداران ویلا شده است. ما در ادامه این مقاله بیشتر راجع به این شهرک لوکس صحبت خواهیم کرد.

 

شهرک جنگلی دریابیشه

مشخصات شهرک دریابیشه

شهرک ویلایی دریابیشه شهرکی به مساحت ۸۰ هکتار در استان مازندران می‌باشد. این شهرک در حد فاصل نوشهر و رویان واقع شده است. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که شهرک دریابیشه  ساحلی اختصاصی دارد که ساکنین این شهرک‌ می‌توانند از آن استفاده کنند. آیا شما هم به طبیعتی بکر و جنگل‌هایی دیدنی علاقه‌مند هستید؟ اگر اینطور است باید بدانید که حدود ۱۵ هکتار از مساحت این شهرک به ساحل و مشاعات جنگلی اختصاص داده شده است.

لازم به ذکر است که شهرک دریابیشه شهرکی با امکانات بالا می‌باشد. در این منطقه به متراژ زمین‌ها و ویلا بسیار توجه شده است و ویلاهای این منطقه بسیار لوکس و مدرن می‌باشند. متراژ ویلاهای شهرک دریابیشه حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ متر مربع بوده و به همین دلیل بسیار دل باز و زیبا می‌باشند.

 

کسانی که در این شهرک ویلایی اقامت دارند از لحاظ امنیت بسیار آسوده خاطر می‌باشند  زیرا مالکان ویلاها در این منطقه شناخته شده می‌باشند و ورود و خروج خودروها نیز توسط نگهبانان کنترل می‌شود.  اگر شما هم از متقاضیان خرید ملک در این شهرک هستید باید بدانید که شهرک دریابیشه تنها شهرکی است که پوشش گیاهی آن از جنگل‌های طبیعی این استان می‌باشد. هم جواری این شهرک با جنگل سبب ایجاد چشم اندازی حیرت انگیز در ویلاها شده است.

امنیت بالای شهرک

نتیجه گیری

این شهرک به دلیل امکانات و امنیت بسیار بالا، منطقه‌ای مناسب برای خرید ویلا است. اگر شما هم قصد استعلام ملک مورد نظر خود در این روستا را دارید، بهتر است در ابتدا با دهیار روستا مشورت کنید. کارشناسان مستر ملک‌ می‌توانند راه ارتباطی با دهیار این روستا را در اختیار شما قرار دهند.