دریاچه آویدر

دریاچه آویدر

دریاچه آویدر یکی از جاذبه‌های گردشگری استان مازندران محسوب می‌شود که در فاصله 30 کیلومتری شرق نوشهر و در نزدیکی جنگل سیسنگان قرار دارد.


دریاچه آویدر

دریاچه آویدر یکی از جاذبه‌های گردشگری استان مازندران محسوب می‌شود که در فاصله 30 کیلومتری شرق نوشهر و در نزدیکی جنگل سیسنگان قرار دارد.

دریاچه آویدر از یک سد خاکی به وجود آمده است که در حوالی آن طبیعت بکر و زیبایی به چشم می‌خورد و نظر تمام مسافران و گردشگران را به خود جلب می‌کند.

بومیان این محل برای ذخیره آب برای مصارف کشاورزی خود به احداث سد و دریاچه آویدر روی آوردند. این دریاچه به سد صلاح الدین نیز معروف است و با این نام هم شناخته می‌شود.

در وسط دریاچه آویدر یک تپه کوچک سبز رنگ به چشم می‌خورد که شباهت زیادی به یک جزیره دارد و توانسته است تا به جذابیت این دریاچه بیافزاید. اطراف دریاچه آویدر طبیعت بکر وزیبایی وجود دارد که فضای خاصی برای عکاسان فراهم می‌کند.

علاوه بر این در اطراف این دریاچه می‌توان زمانی را برای استراحت سپری کرد، چراکه در آن جا امکانات رفاهی از جمله سرویس بهداشتی، رستوران، آلاچیق و بوفه دیده می‌شود.

از جمله امکانات تفریحی موجود در این دریاچه می‌توان به ماهی گیری، قایق سواری، دوچرخه سواری و اسب سواری و موارد دیگر اشاره کرد.

برای رفتن به این دریاچه باید از سمت نوشهر به شهر نور حرکت کنید و به جنگل سیسنگان برسید. 10 کیلومتر بعد از جنگل سیسنگان به روستای صلاح الدین کلا می‌رسید. در ورودی این روستا تابلویی وجود دارد که می‌تواند شما را تا رسیدن به دریاچه آویدر راهنمایی کند.

آویدر تقریبا 5 کیلومتر بعد از روستاهای صلاح الدین کلای سفید، ملا کلا و اولیا قرار دارد.

این دریاچه در منطقه کوهستانی است و نسبت به سایر مناطق این شهر رطوبت کمتری دارد. به همین دلیل بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند تا در فصل‌های تابستان و بهار برای مسافرت به این منطقه بروند.

البته باید گفت که این منطقه در فصول سرد سال نیز بسیار دیدنی خواهد بود، زیرا در پاییز درختان رنگ‌های زیبایی به خود می‌گیرند و در زمستان این منطقه پوشیده از برف خواهد شد.

از آن‌جایی که آویدر به شهر نزدیک است، می‌توانید ویلایی اجاره کنید و شب‌ها را در آن جا بگذرانید و در طول روز به مناطق دیدنی نوشهر از جمله دریاچه آویدر بروید.

 

 

 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن