دریاچه فراخین

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده از گیاهان و درخت‌ها را پشت سر بگذارید.


دریاچه فراخین

در کشورمان ایران دریاچه‌ها و مکان‌های دیدنی زیادی وجود دارد که بعضی از آن‌ها را همه می‌شناسیم اما ممکن است اطلاعی درباره بعضی دیگر از جاذبه‌های گردشگری نداشته باشیم. برای افرادی که در شمال زندگی می‌کنند یا ویلا دارند نام دریاچه فراخین بسیار آشنا است، چون به آن‌ها اجازه رفتن به دل طبیعت و آسایش را می‌دهد.

در این مطلب این دریاچه زیبا را معرفی خواهیم کرد.

معرفی دریاچه فراخین

این دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده از گیاهان و درخت‌ها را پشت سر بگذارید.

چه فصلی برای سفر به دریاچه فراخین مناسب‌تر است؟

برای سفر به این دریاچه بهتر است زمانی را انتخاب کنید که دریاچه پرآب باشد. در فصل اردیبهشت تا اواخر شهریور ماه بهترین زمان است. البته این دریاچه در هر فصلی زیبایی‌های خود را دارد، مثلا در فصل پاییز به‌دلیل رنگارنگ بودن برگ‌ها منظره‌ای زیبا به وجود می‌آید.

فصل زمستان به ‌دلیل برفی بودن مسیر سفر به این دریاچه مشکل است و پیشنهاد نمی‌شود.

اقامت در اطراف دریاچه فراخین

اگر قصد سفر و اقامت در اطراف این دریاچه را دارید بهتر است روستاهای اطراف دریاچه مثل روستای دلسم، کندلوس و وسیر را انتخاب کنید. این روستاها طبیعت بسیار زیبایی دارند و سفر به دریاچه فراخین را برایتان دلچسب‌تر می‌کنند.

وسایل موردنیاز برای سفر به دریاچه فراخین

نکته مهم در سفر به این دریاچه استفاده از کفش مناسب است زیرا این دریاچه در میان جنگل قرار دارد و شما باید مسیری را برای رسیدن به آن طی کنید. اگر در فصل زمستان به دریاچه فراخین سفر کردید حتما لباس گرم به‌همراه داشته باشید.

دریاچه فراخین کجا است؟

برای رفتن به دریاچه فراخین دو راه دارید. شما می‌توانید از نوشهر به سمت کوه‌های البرز بروید و بعد حدود 20 کیلومتر رانندگی کنید تا به دریاچه برسید.

در روش بعدی از سمت روستاهای ویسر و دلسم در جاده فرعی حرکت کنید. این مسیر از مرزن‌آباد به سمت شرق جدا می‌شود. در همین مسیر بعد از حدود 20 کیلومتر رانندگی به تابلوهای دریاچه فراخین می‌رسید.

 

پیدا کردن این دریاچه کمی سخت است. برای رسیدن به آن بهتر است از گوگل مپ کمک بگیرید. همچنین فراموش نکنید داشتن یک ویلا در این ناحیه به شما اجازه می‌دهد چند روز از وقت خود را به بازدید از دریاچه اختصاص دهید، چون لذت از آن در یک روز کافی نیست.


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن