باغ گیاه شناسی نوشهر

باغ گیاه شناسی نوشهر

باغ گیاه شناسی نوشهر توجه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. این باغ گیاه شناسی از تنوع بالای گیاهی برخوردار است و در کنار آلاچیق و نهر آب جاری که دارد این مکان را بسیار رویایی کرده است.


باغ گیاه شناسی نوشهر

باغ گیاه شناسی نوشهر؛ قدیمی و دیدنی

یکی از جاذبه های دیدنی و قدیمی شهرستان نوشهر استان مازندران، باغ گیاه شناسی یا باغ اکولوژی است. این باغ رویایی با دو هدف مهم فعالیت می کند. اولین هدف نگهداری و آموزش مردم برای نگهداری از گونه های نادر گیاهی و دوم استفاده از این گیاهان مهم و خاص برای درمان. باغ گیاه شناسی نوشهر به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شمال یک اثر طبیعی است که در سازمان میراث  فرهنگی به ثبت رسیده است. 

این باغ رویایی 35 هکتار مساحت داشته و در آن می توان بیش از 450 گونه درخت و درختچه متنوع، 100 گونه علفی، انواع کاکتوس و بیش از 90 گونه پیازی را مشاهده نمود. در باغ گیاه شناسی نوشهر قدیمی ترین پایه های دارتالاب و ژینکو وجود دارند که به این باغ زیبایی خاصی بخشیده اند. از این رو مسافران زیادی هر ساله برای تفریح شهر نوشهر را انتخاب می کنند. 

در میان جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران باغ گیاه شناسی نوشهر همچون نگینی می درخشد. زیرا در این باغ مجموعه کلکسیون گیاهی به نام آربراتوم قرار دارد که بیش از 58 سال قدمت دارد. در بازدید از این کلکسیون زیبایی های باغ گیاه شناسی را با تمام وجود نظاره گر خواهید شد.

باغ گیاه شناسی نوشهر

دیدنی های داخل باغ گیاه شناسی نوشهر

باغ گیاه شناسی که از جاذبه های طبیعی شمال ایران به شمار می رود، در فاصله کمی از چالوس قرار دارد. می توانید از شهر چالوس تنها 15 کیلومتر دور شوید تا به باغ گیاه شناسی برسید. در این مکان رویایی علاوه بر گیاهان متنوع و جذاب، زیبایی های دیگری نیز وجود دارد. یکی از بزرگترین مجموعه های خزه استاندارد در این باغ رشد می کند که برخی از آنها اولین گونه از نوع خود در جهان هستند. 

علاوه بر آن باغ گیاه شناسی نوشهر به عنوان نمونه ای از جاهای دیدنی مازندران به شکل هوشمندانه ای طراحی شده است. از این رو می توانید در مسیر بازدید از گونه گیاهان، از روی نهر آبی که در جریان هستن عبور کنید. از سوی دیگر آلاچیق های چوبی که در محیط وجود دارند زیبایی این باغ را بیشتر نموده اند. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن