تالاب ارواح

تالاب ارواح

تالاب ارواح را از اسرارآمیزترین جاذبه‌های گردشگری ایران می‌دانند به این علت که درختان کمرشکسته، هوای مه‌آلود و آب باتلاقی دارد همچنین در ساحل دریاچه تالاب درختان کمرشکسته با ریشه‌های بیرون آمده به چشم می‌خورند.


تالاب ارواح

یکی از جاذبه‌های گردشگری مازندران که در نزدیکی نوشهر قرار دارد تالاب ارواح است که در بین مردم محلی به دریاچه ممرز شناخته می‌شود زیرا اطراف این دریاچه با درختان توسکا و ممرز پوشیده شده است.

تالاب ارواح را از اسرارآمیزترین جاذبه‌های گردشگری ایران می‌دانند به این علت که درختان کمرشکسته، هوای مه‌آلود و آب باتلاقی دارد همچنین در ساحل دریاچه تالاب درختان کمرشکسته با ریشه‌های بیرون آمده به چشم می‌خورند.

عرض این تالاب 300 متر و طول آن 700 متر است که وقتی مه به بالاترین سطح خود می‌رسد زیبایی بی‌نظیری ایجاد می‌کند. 

دریاچه ممرز جزو مناطق حفاظت شده است و برای مشاهده آن باید از نگهبانی عبور کنید که اگر آب‌وهوا مناسب نباشد مجوز عبور به شما داده نمی‌شود.

با عبور از این بخش باید 15 کیلومتر رانندگی کنید تا به تابلو راهنما برسید. بعد از آن لازم است حدود 20 دقیقه تا نیم‌ساعت پیاده‌روی کنید یا از ماشین‌های آفرود برای رفتن به تالاب استفاده کنید. 

این منطقه محل زندگی انواع پرندگان و حیوانات وحشی است و اگر منطقه ساکت باشد می‌توانید صدای آن‌ها را بشنوید. 

بهتر است برای دیدن این تالاب بکر و زیبا تنها به آن‌جا نروید، زیرا ممکن است با سگ‌های وحشی، روباه و گراز روبه‌رو شوید. همچنین دریاچه ممرز محل زندگی آبزیانی مانند وزغ‌ها و مارها است.

تالاب ارواح جزو مکان‌های دیدنی بکر و دست‌نخورده است زیرا علاوه بر حفاظتی که اعمال می‌شود، این تالاب در ارتفاع قرار دارد و به همین دلیل کم‌تر در دسترس است.

اگر قصد سفر به تالاب زیبای ممرز را دارید بهترین زمان 6 ماه اول سال است، زیرا در فصل زمستان به دلیل برف و بارندگی سفر به آن دشوار است. اما اگر در فصل زمستان به آن سفر کردید حتما لباس گرم به همراه داشته باشید.

برای سفر به تالاب ارواح همه وسایل موردنیاز را همراه خود ببرید زیرا در این تالاب به امکانات رفاهی دسترسی ندارید. آب و غذا کافی، وسایل روشنایی، لباس گرم و مناسب و چادر (اگر قصد کمپ کردن دارید) همراه داشته باشید.

شما می‌توانید در نوشهر ویلا بگیرید و شب را استراحت کنید. صبح زود بعد از طلوع خورشید برای دیدن تالاب ارواح حرکت کنید چراکه صبح هوا مه‌آلود است و زیبایی آن چند برابر می‌شود.

 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن