آبشار زانوس

آبشار زانوس

آبشار زانوس که در نزدیکی روستای زانوس از توابع کجور شهرستان نوشهر واقع شده است. مسافران زیادی این منطقه را برای بازدید انتخاب می کنند و برای بازدید از آن به شهرستان نوشهر و روستای زانوس سفر می کنند.


آبشار زانوس

آبشار زانوس؛ محبوب ترین آبشار نوشهر

دیدنی های مشهور و محبوب زیادی در سراسر استان های شمالی وجود دارند، که به راحتی می توانند هوش از سر آدمی ببرند. یکی از این جاهای دیدنی مازندران که مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند، آبشار زانوس است. این آبشار رویایی در روستایی با همین نام در نزدیکی کجور شهرستان نوشهر واقع شده است. 

چهل کیلومتر از چالوس فاصله بگیرید و به سمت نوشهر حرکت کنید، می توانید با این روستا مواجه شده و از آن دیدن نمایید. آبشار زانوس بیش از 40 متر ارتفاع داشته و منبع آبی خود را از چشمه ملک چشمه دریافت می کند. روستای زانوس که از سمت شمال به روستای خوشل، از سمت جنوب به قله نمازگا، از سمت غرب به روستای اطاق سرا و از سمت شرق به روستای میخساز منتهی می شود، از جاذبه های توریستی شمال ایران شناخته می شود.

این روستای دیدنی دارای 1500 نفر جمعیت بوده و تقریبا 250 خانواد در آن زندگی می کنند. از آنجایی که زانوس منطقه ای کوهستانی است، از آب و هوای معتدل و کوهستانی برخوردار بوده و آبشارها و چشمه های زیادی در اطراف آن وجود دارد. آبشار زانوس یکی از مکان های طبیعی و دیدنی در این منطقه به شمار می رود. 

آبشار زانوس کجور

دسترسی به آبشار زانوس و روستای زانوس

برای این که بتوانید به سمت روستای زانوس حرکت کنید، ابتدا لازم است وارد جاده چالوس شده و در فاصله 20 کیلومتری قبل از چالوس، از سمت خروجی دوآب وارد مسیر کجور شوید. در این مسیر به دو راهی دیگری می رسید که به سمت کندلوس و روستای زانوس منتهی می شود. 

این جاده تقریبا 40 کیلومتر آسفالته بوده و شما را به سمت آبشار زانوس در روستای دیدنی زانوس هدایت می کند. در میان جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران، بازدید از روستای زانوس بهتر است در فصل تابستان انجام شود. زیرا این منطقه که به عنوان بهترین جای شمال در تابستان شناخته می شود، از طبیعت و پوشش گیاهی جذابی برخوردار است. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن