پارک جنگلی سیسنگان

پارک جنگلی سیسنگان

پارک جنگلی سیسنگان یکی از قدیمی ترین و دیدنی ترین مکان های توریستی است که علاوه بر آن محلی برای حراست و نگهداری از گونه های نادر گیاه شمشاد نیز است.


پارک جنگلی سیسنگان

پارک جنگلی سیسنگان؛ قطعه ای از بهشت بر روی زمین

قدیمی ترین و دیدنی ترین پارکی که از جمله جاذبه های گردشگری شمال ایران به شمار می رود، پارک جنگلی سیسنگان است. بدون شک هر ایرانی یک بار در این پارک رویایی و دیدنی وعده غذایی را صرف کرده است. یا این که در مسیر حرکت خود، یک شب به یادماندنی را در این منطقه سپری کرده اند. از این رو این پارک جنگلی برای همه ایرانیان آشناست. 

پارک جنگلی سیسنگان علاوه بر این که یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران است، محلی برای حراست و نگهداری از گونه های نادر گیاه شمشاد نیز است. در این جنگل نمونه ای طبیعی از جنگل های جلگه شمال ایران را نیز می توان مشاهده کرد که جذابیت آن را بیشتر نموده است. جنگل سیسنگان به دلیل نزدیکی به دریا، جلوه ویژه ای به این منطقه بخشیده است. 

از این رو بیشتر مردم کشور برای تفریح و گردش استان مازندران را انتخاب می کنند. زیرا جاهای دیدنی شمال در زمستان و تابستان و پاییز بی نهایت است. پس می توان از لحظه به لحظه سفر به این استان لذت برد. 

پارک جنگلی سیسنگان

مسیر دسترسی به پارک جنگلی سیسنگان

برای این که بتوان جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران را به خوبی تماشا کرد، لازم است با مسیر آشنا بود. بهترین مسیر برای رسیدن به پارک سیسنگان، جاده نوشهر به نور است. این پارک دیدنی در 27 کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار گرفته و از سمت شمال به دریای خزر و از سمت جنوب به کوه های البرز منتهی می شود. در حالی که سیسنگان از سمت شرق به روستای صلاح الدین کلا و از سمت غرب نیز به روستای توسکاتک منتهی می شود. 

پارک جنگلی سیسنگان را می توانیم به سه بخش ساحلی، غربی و جنوبی تقسیم کنیم که در هر بخش این پارک دیدنی گونه های جانوری و پوشش گیاهی متنوعی وجود دارد. در کنار این زیبایی ها باید به امکانات رفاهی موجود در این پارک همچون پارک کودک، فروشگاه، کلوپ قایق سواری، محوطه پیک نیک و … نیز اشاره کنیم. از این رو سفر به مازندران لذت فوق العاده را با خود به همراه خواهد داشت. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن