قلعه ملک کیومرث

قلعه ملک کیومرث

قلعه ملک کیومرث که از سال 1382تاکنون به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است، قلعه ای بر جای مانده از دوران پس از اسلام است. این قلعه در شهرستان نوشهر واقع شده است و یکی از مکان های توریستی و دیدنی استان مازندران به شمار می رود.


قلعه ملک کیومرث

قلعه ملک کیومرث؛ قلعه تاریخی کجور

شاید تصور کنید شهرهای شمال ایران تنها دارای طبیعت بکر و دریا و ساحل زیبا هستند. اما باید بگوییم در برخی از شهرهای استان مازندران مکان های تاریخی با قدمت طولانی وجود دارد که حتی برخی از آنها به ثبت ملی نیز رسیده اند. قلعه ملک کیومرث یکی از این مکان های دیدنی در استان مازندران است که منطقه ای توریستی و گردشگری به شمار می رود. 

در میان تمامی جاذبه های گردشگری شمال ایران، باید به قلعه ملک کیومرث به عنوان منطقه ای تاریخی که از دوران پس از اسلام بر جای مانده است یاد کنیم. این قلعه در شهرستان نوشهر واقع شده و با سفر به روستای کجور می توانید آن را از نزدیک مشاهده نمایید. این قلعه از تاریخ 1382 تاکنون به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و جاذبه ای تاریخی در نوشهر به شمار می رود. 

مسافرانی که علاقه مند هستند از مکان های تاریخی شهرستان نوشهر در استان مازندران دیدن کنند، بهتر است بازدید از قلعه ملک کیومرث را در ابتدای لیست خود قرار دهند. زیرا این قلعه دیدنی در روستایی خوش آب و هوا قرار گرفته است که می تواند محل مطلوبی برای اسکان شما در سفرتان به شمار رود. 

قلعه ملک کیومرث

لذت سفر به شمال و بازدید از قلعه ملک کیومرث

همیشه قرار نیست در سفر به شمال از جاذبه های دیدنی شمال ایران لذت ببرید. گاهی لازم است از میان جاهای دیدنی مازندران، به سراغ مکان های تاریخی روید. این مکان ها با داشتن قدمت طولانی میتوانند شما را در تاریخ به سفر درآورند. بدون شک سفر در دل تاریخ نیز همچون قدم زدن در کنار دریا یا قدم زدن در دل جنگل می تواند لذت بخش باشد. 

اگر تمایل دارید در شمال ایران از مکان های متنوعی دیدن کنید، بهتر است در کنار بازدید از مکان های بکر استان مازندران، به بازدید از قلعه ملک کیومرث نیز بپردازید. تا خاطره ای خوش از سفر خود به یادگار بگذارید. 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن