تنگه میخساز یا گذرگاه رستم

تنگه میخساز یا گذرگاه رستم

تنگه میخساز یا گذرگاه رستم یکی از جاذبه های بکر و طبیعی در نزدیکی روستای کندلوس حومه شهرستان نوشهر است. مسافران زیادی روستای کندلوس را برای گردش انتخاب می کنند و علت آن نیز جاذبه های توریستی متنوعی است که در این منطقه قرار دارد.


تنگه میخساز یا گذرگاه رستم

تنگه میخساز یا گذرگاه رستم؛ جاذبه طبیعی نوشهر

رویای سفر به استان مازندران برای بازدید از جاذبه های گردشگری شمال، در تمام زندگی با ما همراه است. زیرا بیشتر ما انسان ها بر این باور هستیم که زیباترین مکان های تفریحی باید پر از درختان سرسبز و طبیعت بی نظیر باشد. تنگه میخساز یا گذرگاه رستم به عنوان یکی از مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری ایران مازندران، توانسته است توجه بسیاری از مسافران را به خود جلب کند. 

تنگه میخساز دیدنی که در حومه نوشهر و در نزدیکی روستای کندلوس قرار دارد، دارای زیباترین طبیعت است. علت نام گذاری این تنگه به گذرگاه رستم، این است که برخی بر این باور هستند که قهرمان اسطوره ای ایران در زمان ناصرالدین شاه قاجار، چند روزی را در این تنگه اطراق نموده است. از این رو از میخساز با نام گذرگاه رستم نیز یاد می کنند. 

نوشهر به عنوان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران از دیدنی های خاصی برخوردار است. که در میان این دیدنی ها باید به روستای زیبای کندلوس اشاره کنیم. در این روستا مکان های دیدنی و طبیعی زیادی وجود دارد اما از میان تمامی این مکان های زیبا باید به تنگه میخساز اشاره کنیم، که زیباترین تنگه در این منطقه است. 

تنگه میخساز

دیدنی های اطراف تنگه میخساز

از جمله مکان های بکر استان مازندران که می تواند انسان را به وجد آورد، روستای کندلوس است. روستایی که در نزدیکی آن تنگه معروف میخساز وجود دارد. افرادی که این روستای رویایی و دیدنی را برای سفر خود انتخاب می کنند، می توانند از جاذبه های طبیعی و گردشگری اطراف کندلوس دیدن کنند.

از نمونه جاهای دیدنی مازندران و روستای کندلوس باید به تنگه میخساز، آبشار کندلوس، دیوچشمه، موزه گیاهان دارویی،  موزه مردم شناسی، دریاچه خضرنبی، حمام کندلوس و … اشاره کنیم. بدون تردید در تمام فصول سال می توان از این مکان های دیدنی بازدید نمود. اما بهترین زمان برای سفر به کندلوس، فصل بهار و تابستان است. تا در هوای دل انگیز بتوان زیبایی های این منطقه را مشاهده کرد. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن