آبشار الاشور

آبشار الاشور

آبشار الاشور نوشهر یکی از دیدنی ترین و زیباترین مکان ها در استان مازندران است. این آبشار رویایی از ارتفاع 32 متری برخوردار بوده و در نزدیکی روستای نجارده واقع شده است.


آبشار الاشور

آبشار الاشور نوشهر؛ منطقه بکر و طبیعی مازندران

در میان تمام جاهای دیدنی مازندران، برخی از مکان ها بسیار طبیعی و بکر هستند. گویی روح انسان را نوازش می کنند. آبشار الاشور یکی از این مکان های دیدنی و بکر در استان مازندران است که در 7 کیلومتری شرق شهرستان نوشهر واقع شده است. تمامی اطراف نوشهر پوشیده از مکان های دیدنی و توریستی است. اما از میان تمامی این مکان ها، الاشور منحصر به فرد است. 

ارتفاع آبشار الاشور حدود 32 متر بوده و در دل جنگلهای روستای دیدنی و توریستی نجارده واقع شده است. این آبشار در واقع  در دره ای با نام شیوا دره یا دره مور قرار گرفته است که ارتفاع آن از سطح دریا معادل 596 متر است. جدای از جاذبه های طبیعی شمال ایران در این منطقه، باید به جذابیت های طبیعی اطراف الاشور نیز اشاره کنیم. 

بسیاری از مسافران و طبیعت دوستان در اطراف آبشار الاشور برای تحقیق در مورد گونه های گیاهی به این منطقه سفر می کنند. زیرا در این منطقه گونه های گیاهی خاصی وجود دارد که از آسیب های زیست محیطی مصون مانده و می توان آنها را مشاهده نمود. 

آبشار الاشور نجارده

تاریخچه آبشار الاشور روستای نجارده 

تمامی جاذبه های گردشگری در شمال کشور ایران، دارای تاریخچه خاصی هستند. اگر بخواهیم تمامی این مکان های گردشگری را بررسی کنیم، می توانیم به سالهای دوری بازگردیم. الاشور به عنوان یکی از این مکان های دیدنی و بکر در استان مازندران، مربوط به دوره کرتاسه تا کواترنری است. در این منطقه شما با آثار تاریخی دیگری همچون درخت چنار روستای کینج با قدمت 700 تا 750 سال و درخته روستای اسبوکلا با قدمت 400 تا 450 سال نیز مواجه خواهید شد.

تمامی این آثار به ثبت ملی رسیده اند و از جمله جاذبه های توریستی شمال ایران به شمار می روند. با این حال برای بازدید از آبشار الاشور کافیست از سمت روستای نجارده به سمت جنگل های جنوبی حرکت کنید و پس از 20 دقیقه پیاده روی به این آبشار برسید. البته از سمت روستای توسکا پوشکا نیز می توانید برای دیدن این آبشار رویایی اقدام نمایید. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن