جنگل تنگ دار

جنگل تنگ دار

جنگل تنگ دار که در نزدیکی روستای کوشکسرا در استان مازندران قرار دارد، یکی از مناطق بکر و طبیعی این استان برای تفریح به شمار می رود. مسافران زیادی این منطقه را برای تفریح و گردش انتخاب می کنند. اما باید برای رسیدن به جنگل مسیری را پیاده طی کنند.


جنگل تنگ دار

جنگل تنگ دار نوشهر؛ نگین سبز ایران

جنگل تنگ دار که از جاذبه های توریستی شمال ایران به شمار می رود، از سرسبزترین و دیدنی ترین مکان های شهرستان نوشهر در استان مازندران است. این جنگل که در نزدیکی روستای کوشکسرا قرار گرفته است با نام های دیگری نیز شناخته می شود. از جمله جنگل کوشکسرا، جنگل کشکه سره، جنگل خشکه سرا و … . 

البته علت نامگذاری جنگل تنگ دار به این نام، تنگه ای است که از دار و درخت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل این منطقه با این نام شناخته می شود. رودخانه ای که از داخل این تنگه عبور می کند از عمق متغیری برخوردار بوده و تقریبا در ابتدای آن آب تا زانو می رسد. اما هرچه به سمت دیواره های تنگه حرکت کنید، می توانید شاهد عمق آب بیشتری باشید. 

اصولا جنگل تنگ دار به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران، محلی مطلوب برای تفریح و سرگرمی است. اما این مکان به عنوان یکی از جاهای دیدنی شمال در زمستان می تواند کمی خطرناک باشد. زیرا در این فصل عمق آب بیشتر شده و هواس سرد تنگ دار می تواند لذت یک تفریح هیجان انگیز را از انسان بگیرد. پس بهتر است در فصل تابستان یا پاییز این منطقه را برای تفریح انتخاب کنید. 

جنگل تنگ دار

مسیر دسترسی به جنگل تنگ دار

اگر از سمت چالوس بخواهید به این جنگل دیدنی برسید لازم است از دوراهی چالوس و نوشهر، به سمت نوشهر روید. در این مسیر وارد جاده روستای کشکسرا خواهید شد. این جاده باریک تقریبا 8 کیلومتر با نوشهر فاصله دارد. می توانید تا پل رودخانه کرکو با اتومبیل به مسیر خود ادامه دهید. اما از این پس برای رفتن به دل جنگل باید پیاده شده و مسیر را پیاده طی کنید. 

از سوی دیگر اگر از سمت جاده هراز به سمت جنگل تنگ دار حرکت نمودید، کافیست بعد از رسیدن به نوشهر جاده ساحلی سیاهکلرود را طی کنید تا به این جنگل دیدنی در دل جنگل های خانیکان نوشهر برسید. بازدید از طبیعت جنگل همیشه لذت بخش و هیجان انگیزترین تفریح در شمال ایران بوده است. پس از آن نهایت لذت را ببرید. 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن