پارک جنگلی خانیکان

پارک جنگلی خانیکان

پارک جنگلی خانیکان در فاصله 8 کیلومتری نوشهر قرار دارد. زمانی که به جنگل خانیکان سفر می کنید، می توانید صدای رودهای خروشان را در میان درختان سر به فلک کشیده این پارک بشنوید.


پارک جنگلی خانیکان

پارک جنگلی خانیکان؛ پارک رویایی شهرستان نوشهر

در میان تمامی پارک های طبیعی و دیدنی استان مازندران، بیشتر مردم ایران در پارک جنگلی خانیکان خاطرات خوشی دارند. این پارک زیبا و دیدنی که در شهرستان نوشهر قرار دارد، از جمله مکان های بکر استان مازندران به شمار می رود. می توانید ساعت ها در این پارک قدم بزنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. 

پارک جنگلی خانیکان به عنوان یکی از جاهای دیدنی مازندران شمال، جزو روستای کوشکسرا بوده و در فاصله 8 کیلومتری نوشهر قرار دارد. زمانی که به قلب جنگل خانیکان سفر کنید، می توانید صدای رودهای خروشان و درختان سر به فلک کشیده را از جای جای این پارک جنگلی بشنوید. در این پارک جنگلی آواز پرندگان و صدای روح نواز طبیعت آرامش عمیقی را به جان انسان وارد می کند.

می توانید ساعت ها در پارک جنگلی خانیکان قدم بزنید و پوشش اصلی گیاهی این جنگ که درختان ممرز است را از نزدیک مشاهده کنید. جذابیت بازدید از این پارک در آن است که پارک خانیکان را باید جزو جاهای دیدنی شمال در زمستان، جاهای دیدنی مازندران در پاییز و حتی بهترین جای شمال در تابستان بدانیم. از این رو در هر فصلی می توانید زیبایی های خاصی را در این پارک جنگلی مشاهده کنید. 

پارک جنگلی خانیکان

دیدنی های ناب پارک جنگلی خانیکان

در تمامی جنگل هایی که به عنوان جاذبه های گردشگری شمال ایران شناخته می شوند، تنوع بالایی از پوشش گیاهی وجود دارد. اما در جنگل خانیکان درختان انجیلی بسیاری وجود دارد که به رنگ بنفش مایل به قرمز در فصل تابستان در می آیند. در حالی که رنگ درختان انجیلی در پاییز به رنگ قرمز روشن و نارنجی است.

زیبایی پارک جنگلی خانیکان بسیاری از علاقه مندان به طبیعت گردی را به نوشهر می کشاند. تا بتوانند از نزدیک پوشش گیاهی بی نظیر این پارک جنگلی را مشاهده کنند. اگر شما هم به دنبال مکانی برای تفریح و گردش در فصل پاییز هستید، بهتر است سفر به نوشهر را در لیست مکان های تفریحی خود قرار دهید. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

آبشار سیسنگان

آبشار سیسنگان یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر نور استان مازندران در شمال کشور است. این آبشار در یک پارک جنگلی به همین نام و در تنگه نهر رودبار واقع شده...

دیو چشمه

دیو چشمه، منطقه‌ای است که یکی از جاذبه‌های دیدنی اطراف نوشهر محسوب می‌شود و اجاره یا خرید ویلا در شمال به افراد اجازه می‌دهد از آن در طول سال بازدید...

منطقه ییلاقی کجور

یکی از این مناطق گردشگری استان مازندران که سالانه گردشگران زیادی را ترغیب به بازدید و اقامت در آن می‌کند، منطقه ییلاقی کجور است. تمام کسانی که ویلا در شمال...

دریاچه فراخین

ین دریاچه در شمال ایران و در استان مازندران قرار دارد. برای دیدن این دریاچه و لذت بردن از زیبایی‌های آن باید از جاده چالوس عبور کنید و مسیری پوشیده...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن