زمین یا ویلا در منطقه بومی نشین بهتر است یا تهرانی نشین؟ آموزش زمین
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

زمین یا ویلا در منطقه بومی نشین بهتر است یا تهرانی نشین؟

داشتن یک راهنما در هر زمینه ای میتواند در نتیجه کار تأثیر بگذارد. یکی از کار هایی که نیاز به بررسی دقیق دارد خرید زمین یا ویلا در مناطق مختلف کشور به ویژه شمال ایران یعنی مازندران است. در این مطلب قصد داریم به یک سوال مهم پاسخ دهیم: «زمین یا ویلا در منطقه بومی نشین بهتر است یا تهرانی نشین؟»

خرید زمین یا ویلا در منطقه بومی نشین

منطقه بومی نشین، به بافتی گفته میشود که افراد آن مکان، همگی دارای مرز معین فرهنگی، گفتاری و فرهنگی هستند.

- معماری؛ خرید زمین یا ویلا در منطقه بومی نشین، معمولاً در داخل بافت شهری و با قدمتی نزدیک به 20 تا 30 سال است. ویلا های این منطقه معمولاً از چوب، سنگ و خاک ساخته شده اند و دارای سقف های شیروانی شیب تند و پنجره های بزرگ هستند، که معماری سنتی مازندران را نشان میدهند.

- مکان؛ معمولاً میتوانید زمین یا ویلا در منطقه بومی نشین را در دل جنگل، نزدیک دریا و کوهستان خریداری کنید.

- قیمت؛ با اینکه عواملی مانند روبه دریا بودن، زمین زراعی یا مسکونی، متراژ، خارج از بافت و... در قیمت تأثیر دارند، اما خرید زمین یا ویلا در مناطق بومی نشین قیمتی مناسب و عادلانه دارد.

خرید زمین یا ویلا در منطقه تهرانی نشین

منطقه تهرانی نشین در واقع به شهرک یا بافتی گفته میشود که بیشترین جذب مسافر را دارد، چه از نظر خرید و سرمایه گذاری چه از جهت تفریحی، معمولاً این منطقه نسبت به بومی نشین خلوت تر است.

- معماری؛ معماری و بافت این منطقه لاکچری، مدرن، دوبلکس، تریپلکس و با مصالح جدید و متنوع است.

- مکان؛ خرید زمین یا ویلا در منطقه تهرانی نشین معمولاً خارج از بافت بومی و در داخل جنگل، کنار ساحل دریا و کوهستان است.

- قیمت؛ مانند قسمت بومی نشین عوامل زیادی در قیمت بافت تهرانی نشین تاثیر دارد، با این حال به دلیل اینکه ویلا های این قسمت از نظر ساخت و ساز و قدمت بهتر هستند، قاعدتاً قیمت بالا تری دارند.

جمع بندی

در آخر این شما هستید که تصمیم میگیرید میخواهید زمین یا ویلایی در منطقه زنده بومی نشین داشته باشید یا جایی را انتخاب کنید که ساکت و مدرن است؟ هر تصمیمی که بگیرید، مشاورین آقای ملک در کنارتان خواهند بود.


به این مطلب امتیاز دهید
مطالب مرتبط