blogShape1

در این مطلب می خواهیم در مورد سرمایه گذاری در نور و چمستان که هر دو منطقه بسیار زیبای مازندران هستند بپردازیم. ...

کدام منطقه برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟ نور یا چمستان
پادکست این وبلاگ را بشنوید

کدام منطقه برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟ نور یا چمستان

مدت مطالعه: 2 دقیقه

 

خرید ویلا یا زمین در مناطق سرسبز شمال ایران، علاوه بر این‌که می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب باشد، باعث درآمدزایی در صورت خرید زمین زراعی یا باغی و یا داشتن یک تعطیلات عالی و دوران بازنشستگی آرام در صورت خرید ویلا خواهد شد. 

نور و چمستان دو شهر پرطرفدار در مازندران هستند، که افراد زیادی را برای سرمایه‌گذاری به آن‌جا کشانده است، در این مطلب با بررسی ویژگی‌های این دو شهر شمالی برای سرمایه‌گذاری، انتخاب را در آخر به بودجه، سلیقه و مشورت با متخصص مستر ملک می‌سپارم.

شهرستان نور

شهرستان نور یکی از شهرهای گردشگری استان مازندران است که هر ساله افراد زیادی از گردشگر خارجی و داخلی به‌ آن‌جا سفر می‌کنند. آب‌وهوای این شهر شمالی مرطوب و معتدل و دمای آن در تابستان‌ها تا 36 درجه بالای صفر و در زمستان‌ها تا یک درجه زیر صفر می‎‌رسد.

شهرستان نور، از یک‌طرف دقیقاً در خط ساحلی دریای خزر قرار گرفته و از سمت دیگر غرق در تنوع بالای درخت‌های جنگلی مانند توسکا، اوجا، بلوط و آبشارهای بی‌نظیر مانند ونوش است.

به‌دلیل تنوع گیاهی که زمین‌های شهر نور مانند پرتقال، نارنگی، کیوی، تمشک، سیب و... دارد، خرید زمین باغی در این منطقه یک انتخاب پرسود خواهد بود. همچنین به دلیل شرایط ‌آب‌وهوایی خرید زمین زراعی برای کاشت گیاهان زودبازده و دارویی مانند کاسنی، خاکشیر، بمبارمنگ و... نیز مناسب خواهد بود. 

از طرفی دیگر، به‌دلیل این‌که شهر نور از نظر خدمات رفاهی، تفریجی، مراکز خرید و جاذبه‌‎های گردشگری، تنوع زیادی دارد، می‌تواد یک انتخاب هوشمندانه برای خرید ویلا باشد.

3+1 ویژگی عالی سرمایه گذاری در نور

- فاصله نزدیک تا تهران

- معماری زیبا ویلاها با قیمت مناسب

- دارای جاذبه‌های گردشگری مانند آبشار سیسنگان، دریاچه الیمالات

- وجود مهندسین و پیمانکاران زبده و متخصص

شهرستان چمستان

شهرستان چمستان را می‌توان ویلایی‌ترین شهر مازندران نام برد، زیرا به‌دلیل فاصله کم با تهران و شهرهای دیگر مازندران، محیط جنگلی (هیرکانی) و قیمت مناسب، افراد زیادی را برای خرید ویلا و سرمایه‌گذاری به این شهر سرسبز شمالی کشانده است.

آب‌وهوای شهر چمستان معتدل و در تابستان حداکثر دما به 30 درجه و در زمستان 2 درجه زیر صفر است. فاصله زیاد با دریا و جنگلی بودن چمستان، آن را به یک شهر خوش‌ ‌آب‌وهوا و بدون رطوبت در مازندران تبدیل کرده است.

5 ویژگی‌ مهم سرمایه‌گذاری در چمستان

- دسترسی راحت به امکانات و تجهیزات رفاهی

- نزدیک بودن به آب‌ گرم معدنی و جنگل‌های طبیعی

- فاصله 10 کیلومتر تا دریای خزر

- داشتن خاک مرغوب برای خرید زمین کشاورزی

- وجود مهندسین و پیمانکاران متخصص برای ساخت ویلا

 


به این مطلب امتیاز دهید
share

مطالب مرتبط

فروش زمین کشاورزی بدون سند

فروش زمین کشاورزی بدون سند یکی از رایج ترین روش های خرید و فروش زمین در دنیای امروز است که در ابتدا ممکن است ساده به نظر...

خرید و فروش زمین قولنامه ای

پیش از خرید و فروش زمین قولنامه ای از صحیح بودن موضوع مورد معامله اطمینان کامل حاصل نموده و سپس نسبت به مکتوب و امضا نمو...

نمونه قولنامه زمین مشاع

از نظر حقوقی نمونه قولنامه زمین مشاع، چه خرید زمین مشاع و چه فروش آن، یک عقد بیع به شمار می آید که بر اساس آن مالکیت یک ...

نحوه خرید زمین قولنامه ای

خرید ملک در کشور ما به دو صورت سند دار و قولنامه ای صورت می پذیرد. اگرچه خرید زمین سند دار مطمئن ترین روش معامله است، ام...

خرید زمین بهتر است یا ماشین؟

نوسانات قیمت در دنیای پر هیاهوی امروز موجب شده است که بسیاری از افراد در تصمیم گیری برای انتخاب مناسبترین بازار برای سرم...

میخوای بفروشی؟

رایگان ملک خودت رو به فروش برسون!