کدام منطقه برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟ نور یا چمستان آموزش زمین
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

کدام منطقه برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟ نور یا چمستان

کدام منطقه برای سرمایه‌گذاری بهتر است؟ نور یا چمستان 

خرید ویلا یا زمین در مناطق سرسبز شمال ایران، علاوه بر این‌که می‌تواند یک سرمایه‌گذاری خوب باشد، باعث درآمدزایی در صورت خرید زمین زراعی یا باغی و یا داشتن یک تعطیلات عالی و دوران بازنشستگی آرام در صورت خرید ویلا خواهد شد. 

نور و چمستان دو شهر پرطرفدار در مازندران هستند، که افراد زیادی را برای سرمایه‌گذاری به آن‌جا کشانده است، در این مطلب با بررسی ویژگی‌های این دو شهر شمالی برای سرمایه‌گذاری، انتخاب را در آخر به بودجه، سلیقه و مشورت با متخصص آقای ملک می‌سپارم.

شهرستان نور

شهرستان نور یکی از شهرهای گردشگری استان مازندران است که هر ساله افراد زیادی از گردشگر خارجی و داخلی به‌ آن‌جا سفر می‌کنند. آب‌وهوای این شهر شمالی مرطوب و معتدل و دمای آن در تابستان‌ها تا 36 درجه بالای صفر و در زمستان‌ها تا یک درجه زیر صفر می‎‌رسد.

شهرستان نور، از یک‌طرف دقیقاً در خط ساحلی دریای خزر قرار گرفته و از سمت دیگر غرق در تنوع بالای درخت‌های جنگلی مانند توسکا، اوجا، بلوط و آبشارهای بی‌نظیر مانند ونوش است.

به‌دلیل تنوع گیاهی که زمین‌های شهر نور مانند پرتقال، نارنگی، کیوی، تمشک، سیب و... دارد، خرید زمین باغی در این منطقه یک انتخاب پرسود خواهد بود. همچنین به دلیل شرایط ‌آب‌وهوایی خرید زمین زراعی برای کاشت گیاهان زودبازده و دارویی مانند کاسنی، خاکشیر، بمبارمنگ و... نیز مناسب خواهد بود. 

از طرفی دیگر، به‌دلیل این‌که شهر نور از نظر خدمات رفاهی، تفریجی، مراکز خرید و جاذبه‌‎های گردشگری، تنوع زیادی دارد، می‌تواد یک انتخاب هوشمندانه برای خرید ویلا باشد.

ویژگی‌های سرمایه‌گذاری در نور

- فاصله نزدیک تا تهران

- معماری زیبا ویلاها با قیمت مناسب

- دارای جاذبه‌های گردشگری مانند آبشار سیسنگان، دریاچه الیمالات

- وجود مهندسین و پیمانکاران زبده و متخصص

شهرستان چمستان

شهرستان چمستان را می‌توان ویلایی‌ترین شهر مازندران نام برد، زیرا به‌دلیل فاصله کم با تهران و شهرهای دیگر مازندران، محیط جنگلی (هیرکانی) و قیمت مناسب، افراد زیادی را برای خرید ویلا و سرمایه‌گذاری به این شهر سرسبز شمالی کشانده است.

آب‌وهوای شهر چمستان معتدل و در تابستان حداکثر دما به 30 درجه و در زمستان 2 درجه زیر صفر است. فاصله زیاد با دریا و جنگلی بودن چمستان، آن را به یک شهر خوش‌ ‌آب‌وهوا و بدون رطوبت در مازندران تبدیل کرده است.

ویژگی‌های سرمایه‌گذاری در چمستان

- دسترسی راحت به امکانات و تجهیزات رفاهی

- نزدیک بودن به آب‌ گرم معدنی و جنگل‌های طبیعی

- فاصله 10 کیلومتر تا دریای خزر

- داشتن خاک مرغوب برای خرید زمین کشاورزی

- وجود مهندسین و پیمانکاران متخصص برای ساخت ویلا

 


به این مطلب امتیاز دهید
مطالب مرتبط