دریاچه سد دریوک

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه رویایی را می توان برای یک سفر دوستانه یا خانوادگی انتخاب کرد و چند روزی را از آلودگی شهرهای بزرگ دور شد.


دریاچه سد دریوک

سد دریوک و دریاچه دیدنی نزدیک آن

سدی که روبروی دره ولی آباد هزارچم در استان مازندران قرار دارد، با داشتن آبی شیرین و وسعت یک هکتاری، منطقه ای توریستی و گردشگری در این استان به شمار می رود. در میان جاهای دیدنی مازندران باید به سد دریوک و دریاچه ای که با خود تشکیل داده است اشاره کنیم. این منطقه به دلیل آرامش خاصی که دارد، بهترین محل برای تفریح و استراحت در طول مسیر مسافرت است. 

عمق دریاچه سد دریوک 5 متر بوده و اطراف آن را مراتع وسیع و سرسبزی تشکیل داده است. از این رو نه تنها می توانید در کنار این سد به تفریح و استراحت بپردازید، بلکه می توانید از طبیعت سرسبز آن نیز لذت ببرید. از سوی دیگر پرندگان بومی و وحشی که در این منطقه زندگی می کنند، همچون غاز و مرغابی را می توان از نزدیک مشاهده کرد.

اگر به دنبال محلی برای تفریح خانوادگی هستید تا فرزندان شما با خیال راحت در یک محیط امن و زیبا به تفریح بپردازند، بهتر است سد دریوک را برای تفریح و سفر خود انتخاب کنید. زیرا این تفرجگاه رویایی و دیدنی بهترین جای شمال در تابستان است. 

سد دریوک

دسترسی به منطقه دیدنی سد دریوک

در میان جاهای دیدنی مازندران در تابستان، مکان هایی وجود دارند که انتخابی عالی برای کوهنوردی و پیاده روی هستند. دریوک یکی از این مناطق رویایی برای تفریح و گردش است. می توانید برای کوهنوردی با دوستان و خانواده این منطقه را انتخاب کنید و یک روز به یاد ماندنی برای خود رقم بزنید. البته بسیاری از مسافران ترجیح می دهند چند روزی را در این منطقه اسکان نموده و از تمامی جذابیت های آن لذت ببرند. 

کافیست برای رسیدن به سد دریوک به سمت چالوس حرکت کنید و روبروی دره ولی آباد هزارچم در دامنه کوه دال کمر با این سد دیدنی مواجه شوید. بدون تردید این منطقه را می توانیم یکی از جاذبه های گردشگری ایران مازندران با طبیعت بکر و دست نخورده بیان کنیم. که انتخابی عالی برای تفریح و گردش به شمار می رود. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن