جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی دارد که هر یک زیبایی های منحصر به فردی دارند.


جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل های چهارباغ مرزن آباد؛ بکرترین منطقه شمال

از میان جاهای دیدنی مازندران در پاییز، باید به جنگل های زیبا اشاره کنیم. جنگل چهارباغ مرزن آباد با داشتن تنوع بالای پوشش گیاهی در فصل تابستان همچون نگین سرخی می درخشد. این منطقه گردشگری که در حوالی منطقه سیاه بیشه قرار دارد، در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس واقع شده است. از این رو مسافران در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند به اینجا برسند و از طبیعت دیدنی آن لذت ببرند. 

مساحت جنگل چهارباغ مرزن آباد تقریبا 19 هزار هکتار بوده و دارای اکوسیستم کوهستانی و رودخانه ای است. از این رو در اطراف این جنگل دیدنی به عنوان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران، روستاهای زیادی همچون روستای مچر، کیجان، دلیر، نوکرس، ایلت، چهارباغ، دزماکوتی، انگورن و … واقع شده است. 

علاوه بر بازدید از روستاهای سرسبز و خوش آب و هوای اطراف جنگل چهارباغ مرزن آباد، می توانید از پوشش جانوری این جنگ نیز بازدید کنید. در جنگل چهارباغ جانوران زیادی همچون خرس، پازن، کبک دری، گرگ، پلنگ، کبک معمولی، مرال و … زندگی می کنند. از این رو این منطقه حفاظت شده است و محیط بانان برای محافظت از گونه های جانوری که در این جنگل زندگی می کنند، از این منطقه محافظت می کنند. 

 

جنگل چهارباغ مرزن آباد منطقه خاطره انگیز

بیشتر مردم شهرهای شمال را به این دلیل برای سفر انتخاب می کنند، که بتوانند عکس های یادگاری از خود بگیرند. در اصل سفر به شهرهای شمال ایران همیشه خاطره انگیز هستند. می توانید در کنار بازدید از جاهای دیدنی مازندران، از مکان های بکر استان مازندران لذت ببرید و خاطرات خوشی را برای خود ایجاد کنید.

جنگل چهارباغ مرزن آباد یکی از مکان های بکر و عالی برای به وجود آوردن خاطرات خوش در زندگی است. می توانید در هر فصلی این منطقه را برای سفر انتخاب کنید و در کنار دوستان و خانواده خود یک سفر به یادماندنی را تجربه کنید. به خاطر داشته باشید که مکان مناسب برای آغاز سفر اصل اول لذت بردن از تفریح و گردش است. پس با دقت انتخاب کنید تا لذت بیشتری از سفر خود ببرید.  

جنگل چهارباغ مرزن آباد

به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن