کوه تخت سلیمان

کوه تخت سلیمان

کوه تخت سلیمان یکی از بلندترین قله هایی است که در منطقه البرز مرکزی واقع شده است. این کوه برای بیشتر کوهنوردان و علاقه مندان به کوهنوردی مسیری رویایی و جذاب است. آنها در فصل های مختلف قله تخت سلیمان را برای صعود انتخاب می کنند.


کوه تخت سلیمان

کوه تخت سلیمان؛ بهترین مکان برای تفریح زمستانی

بسیاری از علاقه مندان به تفریحات زمستانی، شهرهای شمال را تنها در این فصل های سال برای سفر انتخاب می کنند. این دسته از افراد به دنبال جاهای دیدنی شمال در زمستان هستند تا از آن نهایت لذت را ببرند. باید کوه تخت سلیمان یا قله تخت سلیمان را یکی از این مکان های دیدنی و گردشگری در استان مازندران به شمار آوریم. 

این کوه سر به فلک کشیده و استوار در زمستان همواره پوشیده از برف است و بهترین مکان برای کوهنوردی زمستانی به شمار می رود. البته باید بگوییم در میان بهترین جاهای دیدنی مازندران شمال باید نام کوه تخت سلیمان را نیز بیان کنیم زیرا می توان از این کوه بلند برای کوهنوردی در تابستان نیز استفاده کرد. 

قله تخت سلیمان که در منطقه کوهستانی البرز مرکزی و در شهرستان کلاردشت مازندران واقع شده است، از رایج ترین مسیرها برای صعود به قله است. به همین دلیل مسافران زیادی این منطقه گردشگری را برای کوهنوردی و صعود به قله انتخاب می کنند. 

کوه تخت سلیمان

موقعیت جغرافیایی کوه تخت سلیمان

قله تخت سلیمان با داشتن ارتفاعی معادل 4000 متر، یکی از قله های بلند در ناحیه البرز مرکزی است. این قله از سمت شمال به چالوس، سلمانشهر و تنکابن، از سمت جنوب به طالقان و الموت، از سمت غرب به دره سه هزار و از سمت شرق نیز به دره چالوس منتهی می شود. در این کوه سه پناهگاه ساخته شده است که می توان از آنها در فصل کوهنوردی استفاده کرد. 

این سه پناهگاه با نام های پناهگاه خرسان، پناهگاه سرچال و پناهگاه سیاه سنگ شناخته می شوند و امکانات مناسبی را در ارتفاعات مختلف برای کوهنوردان ایجاد کرده اند. بدون تردید بازدید از جاذبه های دیدنی مازندران در پاییز و زمستان نسبت به تابستان سختی ها و دشواری های بیشتری دارد. با این حال مسافران زیادی ترجیح می دهند کوه تخت سلیمان را برای تفریح و لذت از سفر انتخاب کنند. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن