آبشار آکاپل

آبشار آکاپل

آبشار آکاپل که به عنوان بلندترین آبشار منطقه کلاردشت شناخته می شود، از جذابیت زیادی برخوردار است. این آبشار رویایی جلوه خاصی به جنگل سردی چال بخشیده است.بهتر است در بازدید از این منطقه لباس مناسب به همراه داشته باشید.


آبشار آکاپل

آبشار آکاپل؛ دیدنی ترین آبشار کلاردشت

تمامی آبشارهایی که در استان های شمال کشور وجود دارند، زیبایی خاص خود را دارند. اما برخی از این آبشارها می توانند بسیار دیدنی و جذاب باشد. از جمله آبشار آکاپل در کلاردشت که یکی از بزرگترین آبشارهای این منطقه به شمار می رود. این آبشار دیدنی با داشتن ارتفاع 20 متری به عنوان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران در همه فصول است. 

در واقع از میان جاهای دیدنی شمال در زمستان باید از آبشار آکاپل یاد کنیم. زیرا در زمستان این آبشار کاملا یخ بسته و برای یخ نوردان محلی رویایی به شمار می رود. از سوی دیگر در فصل تابستان، پاییز و بهار نیز جلوه خاص دیگری به خود می گیرد که مسافران زیادی را به سمت خود جذب می کند. در کنار این آبشار صدایی جز صدای خروشان آب و صدای طبیعت و پرندگان به گوش نمی رسد.

به همین دلیل منطقه ای آرامش بخش برای مدیتیشن است و می تواند روح انسان را به آرامش عمیقی برساند. اگر از آلودگی شهرهای بزرگ خسته شده اید، بهتر است خودتان را به طبیعت رویایی کلاردشت بسپارید تا جانی دوباره به دست آورید.

آبشار آکاپل

دیدنی های اطراف آبشار آکاپل

 کمی که از این آبشار فاصله بگیرید با جاهای دیدنی مازندران شمال مواجه می شوید. زیرا در نزدیکی آکاپل روستای کوچکی قرار دارد که از سکوت خاصی برخوردار است. یک منطقه آرامش بخش که البته شب های سردی نیز دارد. این آبشار به دلیل قرار گرفتن در جنگل کوهستانی سردی چال، یک منطقه رویایی را به وجود آورده است.

آبشار آکاپل کلاردشت که در منطقه ییلاقی استان مازندران قرار دارد، در تمام فصول سال دیدنی است. البته لازم است برای سفر به این منطقه لباس مناسب انتخاب کنید. زیرا حتی در فصل تابستان نیز اطراف آبشار سرد است و می تواند حس خوشایندی را در شما به وجود آورد. در حالی که زمستان های آن سخت بوده و تنها برای یخ نوردان لذت بخش خواهد بود. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن