آبشار هریجان

آبشار هریجان

آبشار هریجان با داشتن ارتفاع 9متری درنزدیکی روستای هریجان واقع شده است.این آبشار رویایی و دیدنی کم از زیبایی آبشارهای کشورهای اروپایی نداشته و در اولین نگاه انسان رابه یاد کشورهای دیگرمی اندازد.جلوه و چشم اندازرویایی آن مسافران زیادی رابه خود جذب کرده است


آبشار هریجان

آبشار هریجان چالوس با جلوه ای اروپایی

یکی از رویایی ترین و خاص ترین جاذبه های توریستی شمال ایران، آبشار هریجان است. این آبشار همچون آبشارهای دیدنی کشورهای اروپایی می تواند انسان را مسخ کند. زیرا از زیبایی منحصر به فردی برخوردار بوده و تنها با تماشا کردن آن انسان می تواند به قدرت خالق این سرزمین ایمان آورد. این آبشار دیدنی که در نزدیکی روستای هریجان قرار دارد، با پوشش گیاهی زیبایی پوشیده شده است. 

آبشار هریجان به گردنه هزارچم در جاده تهران- چالوس نزدیک بوده و به همین دلیل بیشتر مردم ایران از استان تهران در ایام تعطیلات خود، این محل را برای گردش خود انتخاب می کنند. البته باید بگوییم در کنار آبشار روستای هریجان، دیگر جاهای دیدنی مازندران نیز مسحور کننده هستند. اما با این حال بازدید از این آبشار می تواند بهترین اتفاق در سفر به شمال ایران باشد. 

ارتفاع آبشار هریجان 9 متر بوده و از مسیر پر پیچ و خمی برخوردار است. این آبشار دیدنی از بلندای یک صخره به سمت پایین سرازیر است و از این رو جلوه خاصی به محیط بخشیده است. تنها کافیست کمی روح کوهنوردی داشته باشید تا بتوانید از دیدنی های اطراف این آبشار نیز بازدید نمایید. 

آبشار هریجان

لذت تفریح در کنار آبشار هریجان

بیشتر مردم ایران با سفر به شمال به دنبال بازدید از جاذبه های گردشگری شمال هستند. اما برخی دیگر بیشتر به دنبال آن هستند که از آلودگی های شهرهای بزرگ دور شده و در محلی مناسب به استراحت بپردازند. برای این دسته از افراد بدون تردید روستای هریجان بهترین محل خواهد بود. روستایی طبیعی و بکر که با داشتن آبشار دیدنی خود، چشم اندازی رویایی دارد. 

می توانید چند روزی از سفر خود را در کنار روستا و آبشار هریجان سپری کنید. می توانید در کنار بازدید از مکان های بکر استان مازندران، از بهترین جای شمال در تابستان یعنی این آبشار دیدنی نیز بازدید نمایید. به خاطر داشته باشید که طبیعت گردی همیشه بهترین حس را در انسان ایجاد می کند و نشاط و شادی وصف ناپذیری را به انسان می بخشد. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن