جنگل بونده

جنگل بونده

جنگل بونده به دلیل مساحت ۸ هزار هکتاری یکی از وسیع ترین جنگل های مازندران است.در این جنگل می توانید انواع درختان سرسبز و سربه فلک کشیده همچون درخت ممرز، گردو، راش، نارون، بلوط، کرات، توسکا، افرا، ولیک، زبان گنجشک و … را مشاهده کنید.


جنگل بونده

جنگل بونده؛ زیباترین جنگل تپه ای در محمودآباد

جنگل های زیبای بسیاری در منطقه محمودآباد استان مازندران وجود دارد. اما از میان تمامی این جنگل های زیبا، باید به جنگل بونده در نزدیکی روستای بونده از توابع شهرستان محمودآباد اشاره کنیم. این روستا که از سمت شمال به روستای تجکنار و از سمت جنوب به روستاهای کلوده، شومیا، گلیرد و آمل منتهی می شود، بسیار زیبا و دیدنی است. 

بسیاری از افراد که علاقه مند به بازدید از جاذبه های گردشگری در شمال ایران هستند، معمولا به دنبال مکان های بکر استان مازندران می روند. در میان این مکان های بکر باید به جنگل بونده اشاره کنیم که سراسر پوشیده از درختان سربه فلک کشیده و جنگلی است. بونده در اصل جنگلی پرطرفدار در نزدیکی شهرستان محمود آبادی است که بیشتر طبیعت دوستان این منطقه را برای تفریح انتخاب می کنند.

مساحت جنگل بونده حدود 8 هزار هکتار بوده و به همین دلیل باید این جنگل را یکی از بزرگترین جنگل ها و جاهای دیدنی مازندران شمال در نظر بگیریم. این مکان بهترین محل برای استراحت و رسیدن به آرامش است و از آنجایی که پوشش گیاهی متنوعی دارد، می تواند خاطرات و عکس های زیبایی را برای شما به یادگار بگذارد. 

جنگل بونده محمودآباد

زیبایی های جنگل بونده در محمود آباد 

در اطراف روستای بونده که سراسر جنگل رویایی بونده را تشکیل می دهد، می توانید انواع درختان سرسبز و سربه فلک کشیده همچون درخت ممرز، گردو، راش، نارون، بلوط، کرات، توسکا، افرا، ولیک، زبان گنجشک و … را مشاهده کنید. کافیست در مسیر آمل به سمت محمود آباد، بیست کیلومتری عبور کنید تا از مرکز شهرستان محمودآباد دور شوید.

در این محل شما با جنگل بونده  و طبیعت زیبای این منطقه روبرو خواهید شد. اگر علاقه مند به سفر در دل طبیعت هستید، حتما این منطقه را برای سفر خود انتخاب کنید. زیرا بازدید از جنگل ها و پوشش های گیاهی متنوع درون آنها می تواند برای تمام انسان ها لذت بخش باشد. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی تشبندان

پارک جنگلی تشبندان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران، 10 کیلومتر تا محمودآباد فاصله دارد.این پارک زیبا از درختان جنگلی و سرسبز متنوعی پوشیده است و به همین دلیل سرشار...

جنگل بونده

جنگل بونده به دلیل مساحت ۸ هزار هکتاری یکی از وسیع ترین جنگل های مازندران است.در این جنگل می توانید انواع درختان سرسبز و سربه فلک کشیده همچون درخت ممرز،...

جنگل های اهلم

جنگل های اهلم که در نزدیکی روستای اهلم قرار دارند، جاذبه طبیعی و گردشگری در این منطقه به شمار می روند.مردم این روستا بسیار مهمانپذیر هستد و بهترین امکانات را...

تالاب سرخرود

یکی از تالاب های بین المللی ایران،تالاب سرخرود است.سرخرود زیبا که در فصل های پاییز و زمستان زیبایی اش دوچندان می شود محل زندگی بسیاری از قوهای سفید، مرغابی و...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن