تالاب سرخرود

تالاب سرخرود

یکی از تالاب های بین المللی ایران،تالاب سرخرود است.سرخرود زیبا که در فصل های پاییز و زمستان زیبایی اش دوچندان می شود محل زندگی بسیاری از قوهای سفید، مرغابی و اردک است.


تالاب سرخرود

تالاب سرخرود؛ پناهگاه امن پرندگان مهاجر

اگر تمام مکان های بکر استان مازندران را جستجو کنید، اما از تالاب سرخرود بازدید نکنید، گویی هیچ کدام از زیبایی های این استان را مشاهده نکرده اید. این تالاب فوق العاده که از جاذبه های گردشگری محمودآباد است، در نزدیکی دریای خزر واقع شده است. تالاب بین المللی سرخرود منطقه ای رویایی و دیدنی در میان جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران است که زیستگاهی عالی برای پرندگان  مهاجر به شمار می رود. 

می توانید در بازدید از تالاب سرخرود دسته ای از قوهای سفید، مرغابی و اردک را مشاهده کنید که بر روی آب در حال بازی و شنا هستند. این منظره بی نظیر می تواند روح انسان را به پرواز درآورد. بدون تردید در میان جاهای دیدنی شمال در زمستان، این تالاب بین المللی به خوبی می درخشد. کافیست به استان مازندران سفر کنید و بین مسیر محبوب آباد و فریدونکنار، ابتدای جاده مریج محله یا وزرا محله با این تالاب مواجه شوید. 

بسیاری از مسافران ترجیح می دهند برای بازدید از تالاب سرخرود و جاهای دیدنی مازندران شمال فصل تابستان را انتخاب کنند. اما اگر تمایل دارید تنوع پرندگان مهاجر را در اطراف این تالاب بین المللی مشاهده کنید، بهتر است فصل پاییز و زمستان را برای سفر به استان مازندران انتخاب کنید. 

تالاب سرخرود

موقعیت جغرافیایی تالاب سرخرود

تالاب بین المللی سرخرود که در منطقه وزرا محله قرار دارد، از یک سو با محمودآباد و از سوی دیگر با فریدونکنار همسایه است. کافیست از مسیر محمودآباد 20 کیلومتر حرکت کنید تا به این تالاب برسید. البته لازم به ذکر است که این تالاب از سوی شهر ساری نیز مسیر داشته و تنها 68 کیلومتر با این شهر فاصله دارد. 

با یک یا دو ساعت سفر در دل طبیعت استان مازندران می توانید به تالاب سرخرود برسید. اگر تمایل دارید از مکان های بکر استان مازندران دیدن کنید، بهتر است بازدید از تالاب بین المللی سرخرود را در اولویت خود قرار دهید. این مکان دیدنی از جاهای دیدنی شمال در زمستان بوده و جذابیت فوق العاده ای دارد. برای بازدید از اردک های وحشی، قوها، غاز و مرغابی های مهاجر این تالاب انتخابی عالی خواهد بود. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی تشبندان

پارک جنگلی تشبندان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران، 10 کیلومتر تا محمودآباد فاصله دارد.این پارک زیبا از درختان جنگلی و سرسبز متنوعی پوشیده است و به همین دلیل سرشار...

جنگل بونده

جنگل بونده به دلیل مساحت ۸ هزار هکتاری یکی از وسیع ترین جنگل های مازندران است.در این جنگل می توانید انواع درختان سرسبز و سربه فلک کشیده همچون درخت ممرز،...

جنگل های اهلم

جنگل های اهلم که در نزدیکی روستای اهلم قرار دارند، جاذبه طبیعی و گردشگری در این منطقه به شمار می روند.مردم این روستا بسیار مهمانپذیر هستد و بهترین امکانات را...

تالاب سرخرود

یکی از تالاب های بین المللی ایران،تالاب سرخرود است.سرخرود زیبا که در فصل های پاییز و زمستان زیبایی اش دوچندان می شود محل زندگی بسیاری از قوهای سفید، مرغابی و...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن