جنگل های اهلم

جنگل های اهلم

جنگل های اهلم که در نزدیکی روستای اهلم قرار دارند، جاذبه طبیعی و گردشگری در این منطقه به شمار می روند.مردم این روستا بسیار مهمانپذیر هستد و بهترین امکانات را به مهمانان خود ارائه می دهند.


جنگل های اهلم

جنگل های اهلم؛ جذاب و خاطره انگیز

می دانیم که جاهای دیدنی بسیاری در استان مازندران وجود دارد. به همین دلیل است که بیشتر مسافران در اولین انتخاب خود برای سفر، ترجیح می دهند که استان مازندران را انتخاب کنند. در میان جاذبه های گردشگری شمال باید به جنگل های اهلم اشاره کنیم. این جنگل های طبیعی از جمله مکان های بکر استان مازندران به شمار می روند که از جذابیت فوق العاده برخوردار هستند. 

جنگل های اهلم در نزدیکی روستای توریستی اهلم از توابع شهر محمود آباد استان مازندران قرار دارند. این جنگل دیدنی با مرکز شهر محمودآباد تنها 11 کیلومتر فاصله داشته و منطقه ای دیدنی در مازندران به شمار می رود. مردم روستای اهلم بسیار مهمانپذیر بوده و با وجود جمعیتی معادل 1546، همواره امکانات عالی در اختیار مسافران قرار می دهند. 

افرادی که تمایل دارند در طبیعت گردش کنند و از پوشش های گیاهی متنوع استان های شمالی لذت ببرند، معمولا جنگل های اهلم را برای سفر انتخاب می کنند. بازدید از این جنگل ها در کنار دیگر جاذبه های طبیعی شمال ایران خالی از لطف نخواهد بود. می توانید با گردش و بازدید از جاذبه های گردشگری ایران مازندران خاطرات خوشی را برای خود به ارمغان آورید. 

تنوع پوشش گیاهی جنگل های اهلم

تمامی جنگل های شمالی ایران از پوشش گیاهی متنوع و مطلوبی برخوردار هستند. اما می توانید تنوع بیشتری از پوشش ها را در جنگل های روستای اهلم مشاهده کنید. در این جنگل ها درختان توسکا، شیردار، گردو، کرات، انجیلی، بلوط، ممرز، نارون، آل، راش و … وجود دارد. البته در کنار این درختان باید به پوشش گیاهی دیگری همون پلم، واش، تمشک، اوجی، چماز و … نیز اشاره کنیم. 

برای این که بتوانید از جنگل های اهلم و دیگر جاذبه های توریستی شمال ایران بازدید کنید، کافیست بعد از امامزاده فضل که در ابتدای خروجی شهر محمود آباد است، به سمت فرعی بپیچید. در مسیر نور به سمت محمود آباد شما با در پیش گرفتن تنها دو کیلومتر جاده فرعی، به جنگل های رویایی اهلم خواهید رسید. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی تشبندان

پارک جنگلی تشبندان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران، 10 کیلومتر تا محمودآباد فاصله دارد.این پارک زیبا از درختان جنگلی و سرسبز متنوعی پوشیده است و به همین دلیل سرشار...

جنگل بونده

جنگل بونده به دلیل مساحت ۸ هزار هکتاری یکی از وسیع ترین جنگل های مازندران است.در این جنگل می توانید انواع درختان سرسبز و سربه فلک کشیده همچون درخت ممرز،...

جنگل های اهلم

جنگل های اهلم که در نزدیکی روستای اهلم قرار دارند، جاذبه طبیعی و گردشگری در این منطقه به شمار می روند.مردم این روستا بسیار مهمانپذیر هستد و بهترین امکانات را...

تالاب سرخرود

یکی از تالاب های بین المللی ایران،تالاب سرخرود است.سرخرود زیبا که در فصل های پاییز و زمستان زیبایی اش دوچندان می شود محل زندگی بسیاری از قوهای سفید، مرغابی و...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن