مرداب هسل

مرداب هسل

مرداب هسل که در دل جنگل های چالوس قرار گرفته است، از ناب ترین و دیدنی ترین مکان های بکر استان مازندران به شمار می رود. این مرداب در تابستان سرسبز و دیدنی است اما در پاییز به رنگ قرمز و نارنجی در آمده و بی نهایت جذاب و دیدنی می شود.


مرداب هسل

مرداب هسل؛ رنگارنگ ترین مرداب مازندران

یکی از خاص ترین، دیدنی ترین و ناب ترین جاذبه های توریستی شمال ایران، مرداب هسل است. باور تمامی ما از مرداب هایی که در دنیا وجود دارند، یک مرداب سرسبز و پوشیده از نیلوفرهای آبی است. اما باید بگوییم هسل به هیچ عنوان شبیه مرداب های دیگر نبوده و به شکل فوق العاده خاصی جلوه نمایی می کند. این مرداب در میان طبیعت گردان محبوبیت بسیار زیادی دارد. 

برای این که بتوانید از مرداب هسل دیدن نمایید، لازم است چند دقیقه ای را پیاده روی کنید و در جنگل پیش روید. اما با این حال زمانی که به این مرداب می رسید، خستگی از تن شما خارج خواهد شد. برای دیدنی هسل کافیست چالوس را به سمت جنوب ترک کرده و 10 کیلومتر فاصله بعد از چالوس وارد جاده هسل شوید. در انتهای این مسیر به جاده خاکی می رسید و از آن پس را باید پیاده روی کنید تا به مرداب برسید. 

مرداب هسل به عنوان یکی از مکان های بکر استان مازندران، در نزدیکی روستای سینوا قرار گرفته است. که این روستا خود از جمله مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری شمال ایران به شمار می رود. از این رو اطراف هسل نیز مکان های دیدنی زیادی دارند برای این که بتوانید از آنها بازدید نمایید.

مرداب هسل چالوس

دیدنی های زیبا در اطراف مرداب هسل

هسل که در دل جنگل قرار دارد، سراسر پوشیده از درختان سربه فلک کشیده و سرسبز و بکر است. زمانی که برای رسیدن به این منطقه پیاده روی می کنید، می توانید روح خود را سرشار از صدای طبیعت و پرندگان بی نظیر نمایید. اما نکته جالبی که باید در مورد هسل بدانید، این است که در فصل تابستان بر روی هسل جلبک های سبزی قرار می گیرد. 

از این رو مرداب در تابستان جذابیتی شبیه به مرداب های دیگر دارد.  اما در زمستان و پاییز این مرداب پوشیده از جلبک های رنگی قرمز و نارنجی می شود که جذابیت آن را بینهایت می کند. از این رو باید مرداب هسل را یکی از جاهای دیدنی مازندران در پاییز و زمستان معرفی کنیم. 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن