مرداب کندوچال

مرداب کندوچال

مرداب کندوچال که در جنگل دیدنی فین قرار دارد، یکی از مکان های دیدنی در استان مازندران به شمار می رود. می توان با سفر به این جنگل رویایی در جاده تهران به سمت چالوس، از طبیعت رویایی آن دیدن کنید. یکی از زیبایی های طبیعت جنگل فین، مرداب دیدنی کندوچال است.


مرداب کندوچال

مرداب کندوچال؛ رویایی ترین جاذبه مازندران

مکان های بکر استان مازندران بسیار زیاد هستند. اما برخی از این مکان ها می توانند انسان را به شکل خاصی مسحور خود نمایند. مرداب کندوچال یکی از مکان های دیدنی در استان مازندران است که فوق العاده جذاب و دیدنی است. شاید باید بگوییم این منطقه رویایی ترین و در عین حال حقیقی ترین زیبایی در دل استان مازندران است. عمق این مرداب 4 تا 5 متر بوده و از این رو در کنار زیبایی، خطرناک نیز باشد. 

اگر تمایل دارید از مرداب کندوچال دیدن نمایید، بهتر است فصل تابستان را برای سفر به استان مازندران انتخاب کنید. زیرا این مرداب از بهترین جاهای دیدنی مازندران در تابستان است و زیبایی اطراف آن که پوشیده از پوشش گیاهی و درختان سر به فلک کشیده است، قادر است انسان را مسخ کند. پس بهترین زمان برای سفر به مازندران برای دیدن کندوچال، فصل تابستان و بهار است. 

جاذبه های گردشگری اطراف مرداب کندوچال

بدون تردید تنها بازدید از جاهای دیدنی مازندران شمال، می تواند سرگرمی لذت بخشی باشد. اما بهتر است در این سفر خاطره انگیز، تنها به محلی که قصد دارید از آن دیدن نمایید توجه نکنید. می توانید در اطراف مکان های توریستی و گردشگری شمال به مکان های بکر و خاص دیگری نیز بر بخورید که شاید شما اولین کسی باشید که از آن بازدید می کنید. 

برای مثال زمانی که از مرداب کندوچال بازدید می کنید، بهتر است به اطراف آن سری بزنید تا با چشمه های آب شیرین بسیاری مواجه شوید. چشمه هایی که در واقع منشا تامین آب مرداب هستند. این چشمه ها با درختان زیادی پوشانده شده اند و مامن مطلوبی برای پرندگان ایجاد کرده اند. از سوی دیگر ممکن است در این تفریح و گردش وحوش متنوعی را نیز در اطراف مرداب مشاهده کنید که برای نوشیدن آب به این منطقه آمده اند. 

برای دیدن تمامی این زیبایی ها، تنها کافیست از سمت تهران به چالوس حرکت کنید و در 7 کیلومتری جاده تهران به سمت چالوس، با جنگل فین مواجه شوید. در این جنگل می توانید مرداب رویایی کندوچال را بیابید و از نزدیک آن را ببینید.


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن