دریاچه ولشت

دریاچه ولشت

دریاچه ولشت که در نزدیکی روستای مرزن آباد قرار دارد، جاذبه ای توریستی و دیدنی است که مسافران زیادی را به سمت خود جلب می کند. اطراف این دریاچه از فضای سرسبز و دیدنی برخوردار بوده و به همین دلیل می تواند یک منطقه عالی برای تفریح و گردش خانوادگی به شمار رود.


دریاچه ولشت

دریاچه ولشت؛ بهشتی در دل استان مازندران

با وجود جنگل و دریا و مرتع و ییلاق، باز هم استان مازندران مکان های دیدنی زیادی دارد. دریاچه ولشت یکی از این مکان های رویایی و دیدنی است که از جمله دریاچه های آب شیرین در کشور به شمار می رود. این دریاچه از سمت شمال شرقی به کلاردشت و از سمت جنوب غربی به چالوس نزدیک است.  

از سوی دیگر تنها 25 کیلومتر در جاده چالوس که عبور کنید، می توانید این دریاچه رویایی را در نزدیکی شهر مرزن آباد مشاهده نمایید. دریاچه ولشت یکی از جاذبه های گردشگری در شمال ایران است که هر ساله مسافران و گردشگران بیشتری را به سمت خود جذب می کند. در واقع در میان جاهای دیدنی مازندران باید این دریاچه را همچون بهشتی در دل مازندران به شمار آوریم. 

وسعت دریاچه ولشت 15 هکتار بوده و عمق آن تقریبا 20 متر است. به طور کلی باید بگوییم این دریاچه از مکان های بکر استان مازندران است که با نزول باران و جوشیدن چشمه های زیرزمینی به وجود آمده است. از این رو یکی دیگر از جذابیت های طبیعی است که به دست خالق جهان خلق شده است.

دریاچه ولشت

بهترین مسیر دسترسی به دریاچه ولشت

برای رسیدن به این منطقه دیدنی و رویایی، دو مسیر متفاوت را می توانید طی کنید. در مسیر اول کافیست از جاده مرزن آباد 15 کیلومتر به سمت راست حرکت کنید تا در یک مسیر انحرافی، با جاده خاکی که به سمت دریاچه منتهی می شود، مواجه شوید. در مسیر دوم نیز می توانید از سمت شمالی در جاده مرزن آباد قرار بگیرید و 4 کیلومتر پس از مرزن آباد به سمت چپ بپیچید.

در این قسمت شما با یک جاده آسفالته مواجه خواهید شد که 12 کیلومتر بعد از آن دریاچه ولشت قرار دارد. از آنجایی که این دریاچه در نزدیکی منطقه کوهستانی تخت سلیمان علم کوه است، شما می توانید از جاذبه های توریستی و گردشگری دیگر شمال نیز دیدن نمایید. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن