جنگل الیمستان

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان جنگل مه آلود و رویایی در است که توجه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. این جنگل که در 52 کیلومتری شهرستان آمل و در نزدیکی روستای الیمستان قرار دارد، منطقه ای بکر با فضای رویایی و درختان سربه فلک کشیده است.


جنگل الیمستان

 

جنگل الیمستان؛ جنگل مه آلود مازندران

در میان جاذبه های توریستی شمال ایران، باید به جنگل الیمستان به عنوان یکی از مکان های پرطرفدار اشاره کنیم. می توانید در این جنگل مه آلود و دیدنی، درختان سربه فلک کشیده را با لذت تماشا کنید. مهمترین مزیت سفر به استان های شمالی و گردش در دل طبیعت، استفاده از فضای سبز و آرامشی است که در این استان ها وجود دارد.

می توان به دور از آلودگی شهرهای بزرگ از جاذبه های گردشگری شمال ایران بازدید نموده و نهایت لذت را برد. تورهای گردشگری زیادی از سراسر کشور جنگل الیمستان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. زیرا این جنگل رویایی از جذابیت های طبیعی فوق العاده ای برخوردار است و می تواند منطقه ای دیدنی در شمال ایران برای مسافران باشد. 

جنگل الیمستان که در کیلومتر 20 جاده هراز و در نزدیکی روستای الیمستان واقع شده است، در اصل بخشی از جنگل های هیرکانی در ایران به شمار می رود که در سازمان جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده اند. در اولین دیدار از ای جنگل می توانید قله دماوند را که در انبوهی از درختان سرسبز و جذاب احاطه شده است، مشاهده کنید. در واقع باید بگوییم یکی از بهترین جاهای دیدنی شمال در زمستان و تابستان، این جنگل رویایی است. 

جنگل الیمستان

جاذبه های گردشگری اطراف جنگل الیمستان

مهمترین مسئله ای که منجر می شود تا مسافران از اقصی نقاط کشور استان مازندران را برای سفر انتخاب کنند، فضای سرسبز و زیبای این استان است. اما الیمستان که از آن با نام طلای سبز یاد می شود، یکی از جنگل های رویایی و البته خوف انگیز در دل استان مازندران است. علت خوف انگیز بودن این جنگل همیشه در مه بودن درختان آن است. 

می توانید در جنگل الیمستان با انبوه درختان مواجه شوید و از طبیعت بکر این منطقه لذت ببرید. علاوه بر آن می توانید در این منطقه به جنگل نوردی، دوچرخه سواری، عکاسی با اسب ها و طبیعت، بازدید از نقش پای رستم، بازدید از مکان بکر قلاردن، فتح قله الیمستان و … نیز بپردازید. تنها کافیست 52 کیلومتر از شهرستان آمل دور شوید تا به روستای الیمستان برسید. در این روستا با جنگل رویایی خود مواجه خواهید شد. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی میرزا کوچک خان

پارک جنگلی میرزا کوچک خان که در کیلومتر 18 جاده آمل قرار گرفته است، دومین پارک بزرگ جنگلی در استان مازندران به شمار می رود. این پارک جنگلی زیبا و...

چشمه آبگرم رینه

چشمه آب گرم رینه که در نزدیکی شهر رینه واقع شده است، یکی از مکان های تفریحی و گردشگری در استان مازندران به شمار می رود. بیشتر مسافرانی که علاقه...

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان جنگل مه آلود و رویایی در است که توجه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. این جنگل که در 52 کیلومتری شهرستان آمل و...

آتشکده آمل

آتشکده آمل یا آرامگاه آل رسول، یکی از تاریخی ترین و دیدنی ترین مکان ها در شهر آمل استان مازندران است. این آتشکده که از سال 1354 به عنوان یکی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن