پارک جنگلی چالوس

پارک جنگلی چالوس

پارک جنگلی چالوس که از آن با نام پارک جنگلی فین نیز یاد می شود، در 6 کیلومتری جاده کرج- چالوس واقع شده است. این پارک دیدنی دارای امکانات رفاهی بسیاری بوده و از این رو محلی مناسب برای تفریح و گردش در ایام تعطیلات به شمار می رود.


پارک جنگلی چالوس

پارک جنگلی چالوس با بهترین امکانات تفریحی

یکی از جذاب ترین و خاص ترین مکان های دیدنی در استان مازندران، پارک جنگلی چالوس است. این پارک رویایی که با نام پارک فین نیز شناخته می شود، منطقه ای پرطرفدار در میان مسافران و گردشگران است. حتی می توانیم بگوییم در میان تمامی جاذبه های گردشگری شمال ایران، این پارک بیشترین تعداد مسافر را در تمام فصول سال به خود میبیند.

یکی از مهمترین دلایلی که منجر شده است تا پارک جنگلی چالوس نسبت به پارک های دیگر محبوبیت یابد، آب و هوای خوش این منطقه است. از سوی دیگر به استان های تهران و البرز نزدیک بوده و از این رو بیشترین مسافر را نیز از این دو استان به سمت خود جذب می کند. افرادی که به طبیعت گردی علاقه زیادی دارند، معمولا این پارک را برای بازدید انتخاب می کنند.

کافیست 6 کیلومتر در مسیر جاده تهران به سمت چالوس را حرکت کنید تا پس از پلیس راه چالوس، پارک جنگلی چالوس را با تمامی زیبایی هایش مشاهده کنید. می توانید در کلبه ها و کومه های این پارک رویایی به تفریح و استراحت بپردازید و از دیدنی های آن لذت ببرید.

پارک جنگلی چالوس

بهترین زمان برای سفر به پارک جنگلی چالوس

بدون تردید برای سفر به استان های شمالی و بازدید از جاهای دیدنی مازندران شمال، بهترین فصل ها، فصل تابستان و بهار است. اما جاهای دیدنی مازندران در پاییز و جاهای دیدنی شمال در زمستان نیز می توانند به نوبه خود انسان را به سمت خود جذب کنند. با این حال برای بازدید از پارک چالوس بهتر است فصل بهار و تابستان را انتخاب کنید.

در این فصل ها می توانید جذابیت های طبیعی و سرسبزی پارک جنگلی چالوس را بیشتر مشاهده نموده و در آب و هوای خوش آن به تفریح در دل طبیعت بپردازید. می توانید در اطراف این پارک با مرداب کندوچال روبه رو شوید و از گیاهان تالابی و نیلوفرهای آبی آن در حوالی اردیبهشت بازدید کنید. دیدنی های این منطقه بسیار زیاد هستند و انسان را به راحتی به سمت خود جذب می کنند. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن