دریاچه حصار چال

دریاچه حصار چال

دریاچه حصارچال که در استان مازندران واقع شده است، یکی از مکان های توریستی عالی برای گردش دوستانه در فصل پاییز، زمستان و تابستان است. می توانید در کنار این دریاچه به کوهپیمایی بپردازید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید.


دریاچه حصار چال

دریاچه حصارچال؛ منطقه دیدنی در مازندران

اگر به کوهپیمایی علاقه مند هستید و به دنبال مکانی می گردید که بتوانید چند روزی را در آنجا اتراق کنید، بهتر است به سمت دریاچه حصارچال حرکت کنید. اطراف این دریاچه سراسر کوه های بلندی است که می تواند محلی مطلوب برای کوهپیمایی به شمار رود. البته در میان بهترین جاهای دیدنی شمال در زمستان می توانیم به مکان های دیگری نیز اشاره کنیم.

اما از میان تمامی جاهای دیدنی مازندران، بهترین محل برای تفریح زمستانی دریاچه حصارچال خواهد بود. البته بیشتر مسافران ترجیح می دهند این منطقه را در اوایل تیرماه و در فصل تابستان برای کوهپیمایی انتخاب کنند. اما در زمستان که این منطقه پوشیده از برق می شود، مسلما جذابیت و زیبایی بیشتری به خود خواهد گرفت. 

افرادی که با مشکلات تنفسی دست به گریبان هستند، کافیست خود را به دل طبیعت بسپارند. در اطراف دریاچه حصارچال می توانید میزان وسیعی از اکسیژن خالص را وارد ریه های خود کرده و از آب و هوای دلنشین آن لذت ببرید. از سوی دیگر اطراف این دریاچه مرتع سرسبزی وجود دارد که برای تفریح و گردش خانوادگی انتخابی عالی به شمار خواهد رفت. 

دریاچه حصارچال

دریاچه حصارچال محلی برای استراحت در طبیعت 

بیشتر مسافرانی که مسیر شمال ایران را در پیش می گیرند، به دنبال آن هستند که از جاذبه های گردشگری شمال کشور ایران بازدید کنند. اما برخی دیگر به دنبال مکان های بکر استان مازندران می روند تا بتوانند به دور از شلوغی و آلودگی شهرهای بزرگ بتوانند در آرامش به استراحت در دل طبیعت بپردازند. 

از میان تمام جاهای دیدنی مازندران در تابستان، پاییز و زمستان، باید از دریاچه حصارچال به عنوان محلی خوش آب و هوا و منحصر به فرد یاد کنیم. زیرا این دریاچه را در تمامی فصول سال می توان بازدید نمود و از اکسیژن خالصی که در اطراف آن وجود دارد نهایت استفاده را برد. کافیست چمدان خود را آماده کنید و با دوستان یا خانواده تدارک یک سفر هیجان انگیز را ببینید. مقصد همیشه می تواند متفاوت باشد، اما مهم آغاز حرکت است. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن