چهار باغ

چهار باغ

چهارباغ یکی از مکان های دیدنی و توریستی در مسیر جاده کرج، چالوس است. این منطقه حفاظت شده دیدنی های بسیاری داشته و مسافران زیادی به خود جذب کرده، می توانید با سفر به این منطقه حفاظت شده از دیدن جانوران بسیاری که در این منطقه زندگی می کنند لذت ببرید.


چهار باغ

چهار باغ؛ منطقه حفاظت شده مازندران

از پرطرفدارترین و دیدنی ترین مناطقی که در استان مازندران وجود دارد، باید به منطقه حفاظت شده چهارباغ اشاره کنیم. این منطقه که در محور کرج به سمت چالوس واقع شده است، دارای پوشش گیاهی فوق العاده زیبا و آب و هوای بی نظیری است. از این رو بسیاری از مسافران که برای دیدن جاذبه های گردشگری شمال ایران به این استان سفر می کنند، از این منطقه بازدید می نمایند. 

منطقه چهارباغ در 90 کیلومتری محور کرج به سمت چالوس قرار گرفته و یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران به شمار می رود. این منطقه در نزدیکی روستای سیاه بیشه قرار داشته و از اکوسیستم فوق العاده عالی برخوردار است. مساحت این منطقه 19 هزار هکتار بوده و با روستاهای مختلف از هر سو احاطه شده است. 

می توانید در سفر به منطقه دیدنی چهارباغ انواع گونه های جانوری را به راحتی مشاهده نمایید. زیرا در این منطقه جانورانی همچون عقاب طلایی، پلنگ، خرس، خوک، کبک معمولی و … وجود دارد که در این محیط زندگی می کنند. البته از آنجایی که این منطقه دارای اقلیم نیمه مرطوب و سردی است، بهتر است حتما در بازدید از این منطقه لباس مناسب با خود به همراه داشته باشید. 

منطقه چهارباغ

مسیر دسترسی به منطقه حفاظت شده چهارباغ

برای دسترسی به این منطقه می توانید از سمت جاده کرج، چالوس حرکت نموده و پس از رسیدن به سیاه بیشه، چند پیچ و گذرگاه را سپری کنید تا این منطقه رویایی را پیش روی خود مشاهده نمایید. البته از آنجایی که مسیر رسیدن به این منطقه کمی پیچ و خم زیاد دارد، بهتر است از گوگل مپ برای مسیریابی استفاده نمایید. 

در اطراف منطقه حفاظت شده چهارباغ می توانید با روستاهای زیادی همچون مچر، دلیر، واسپول، ایلت، کیجان، نوکرس، پولادکوه، دزماکوی، چهارباغ و انگورن روبرو شوید. پس نگران دسترس به امکانات رفاهی در این منطقه نباشید و از تفریح در این منطقه به عنوان یکی از مکان های بکر استان مازندران لذت ببرید. 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن