تپه های باستانی سرخرود

تپه های باستانی سرخرود

تپه های باستانی سرخرود تپه هایی هستند که طبق تحقیقات کاوشگران، مربوط به دوران حکومت ساسانیان هستند. البته در دوران اشکانیان از آنها برای مرزبانی و مقاصد نظامی استفاده می شده است.


تپه های باستانی سرخرود

تپه های باستانی سرخرود؛ جاذبه های تاریخی محمودآباد

 

شاید لازم به ذکر نباشد که بگوییم استان مازندران بیشترین جاذبه های گردشگری و توریستی را در خود جای داده است، اما با این حال بهتر است بدانید که در دل استان مازندران، منطقه محمودآباد بیشترین جاذبه های تاریخی را دارد. تپه های باستانی سرخرود که در این منطقه قرار دارند، یکی از قدیمی ترین جاذبه های تاریخی در منطقه محمودآباد استان مازندران هستند. 

این تپه های باستانی و تاریخی که در نزدیکی سرخرود واقع شده اند، با نام قلاع کتی قدمتی هزاران ساله دارند. طبق تحقیقاتی که کاوشگران بر روی تپه های باستانی سرخرود انجام داده اند، مشخص شده است که این تپه ها برجای مانده از دوران ساسانیان هستند. زیرا نوشته هایی در قلعه ماهان سر یافت شده است که مربوط به آن دوران است. البته در دوران حکومت اشکانیان از این تپه ها کاربردهای نظامی می شده است.

در واقع باید بگوییم تپه قلاع کتی، قلعه ای نظامی برای مرزبانی بوده است. زیرا می توان کیلومترها دورتر این تپه ها را مشاهده کرد. که البته استفاده از این تپه ها تنها به دوران ساسانیان و اشکانیان بازنمی گردد، بلکه در دوران قاجار نیز از آنها استفاده می شده است. 

پیشنهادات باورنکردنی مسترملک

ویلا دوبلکس

4,500,000,000 تومــان

ویلا تریپلکس

13,000,000,000 تومــان

 

سابقه باستانی تپه های باستانی سرخرود

بازدید از جاذبه های توریستی شمال ایران همیشه برای مردم کشور خاص و لذت بخش بوده است. اما باید بگوییم در میان مکان های بکر استان مازندران، مکان های تاریخی زیادی نیز وجود دارد که از سابقه و قدمت تاریخی طولانی برخوردار هستند. تپه هایی که در سرخرود هستند، نمونه ای از این جاذبه های باستانی و تاریخی در مازندران به شمار می روند. در گذشته های دور این تپه ها در مسیرهای تجاری قرار داشتند.

وسعت تپه های باستانی سرخرود 3 هزار متر مربع است و با دریای خطر کمتر از 4 کیلومتر فاصله دارند. این تپه ها که از جاهای دیدنی شمال در تابستان، پاییز، زمستان و تمام فصول هستند، در سال 1390 به عنوان آثار ملی ایران به ثبت رسیدند. برای بازدید از این تپه ها کافیست مسیر محمودآباد را در پیش گیرید و آماده دیدن زیبایی های این تپه ها شوید. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی تشبندان

پارک جنگلی تشبندان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران، 10 کیلومتر تا محمودآباد فاصله دارد.این پارک زیبا از درختان جنگلی و سرسبز متنوعی پوشیده است و به همین دلیل سرشار...

جنگل بونده

جنگل بونده به دلیل مساحت ۸ هزار هکتاری یکی از وسیع ترین جنگل های مازندران است.در این جنگل می توانید انواع درختان سرسبز و سربه فلک کشیده همچون درخت ممرز،...

جنگل های اهلم

جنگل های اهلم که در نزدیکی روستای اهلم قرار دارند، جاذبه طبیعی و گردشگری در این منطقه به شمار می روند.مردم این روستا بسیار مهمانپذیر هستد و بهترین امکانات را...

تالاب سرخرود

یکی از تالاب های بین المللی ایران،تالاب سرخرود است.سرخرود زیبا که در فصل های پاییز و زمستان زیبایی اش دوچندان می شود محل زندگی بسیاری از قوهای سفید، مرغابی و...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن