دشت لار

دشت لار

دشت لار یا پارک ملی لار در استان مازندران یکی از جاذبه های توریستی و گردشگری در شمال ایران به شمار می رود. این دشت رویایی سراسر شقایق بوده و در تابستان و بهار جلوه خاصی به خود می گیرد.


دشت لار

دشت لار مازندران؛ دشت بکر و طبیعی ایران

از سال 1354 تاکنون محلی در استان مازندران به نام پارک ملی لار یا دشت لار شناخته می شود. این دشت رویایی با چشم انداز زیبایی که دارد، یکی از بهترین جاهای دیدنی مازندران به شمار می رود. بیشتر مسافرانی که به طبیعت گردی علاقه مند هستند پارک ملی لار را برای اقامت چند روزه خود در این استان انتخاب می کنند.

در اصل باید بگوییم تنوع پوشش گیاهی و جانوری دشت لار منجر شده است تا مسافران از سر کنجکاوی این منطقه را برای تفریح انتخاب کنند. می توان در این پارک ملی و زیبا پرندگان و جانوران متنوعی همچون کبک، پلنگ، گرگ، عقاب، درنا، خرس قهوه ای، خفاش، روباه، خرگوش، بز کوهی و … را مشاهده کرد. 

البته لازم به ذکر است این منطقه در کنار تمام زیبایی های طبیعی که دارد، جاذبه های گردشگری دیگری را نیز در خود جای داده است. به همین دلیل دشت لار را به عنوان یکی از جاذبه های توریستی شمال ایران معرفی می کنند. می توان در این منطقه دریاچه سد لار و دریاچه دیو آسیاب را نیز مشاهده کرد. البته دشت شقایق آن را نیز نباید نادیده گرفت. زیرا زیبایی آن جلوه خاص دیگری دارد. 

دشت لار

بهترین زمان سفر به دشت لار

در میان جاهای دیدنی مازندران در تابستان باید نام این دشت رویایی را بگنجانیم. پس بهترین زمان برای سفر به پارک ملی لار در استان مازندران، فصل تابستان است. تا بتوان گل های زیبای شقایق را در دشت مشاهده کرد و از آنها لذت برد. می توان از مسیرهای مختلف به سمت این دشت حرکت کرد. اگر از سمت لواسان تمایل دارید به این دشت سفر کنید، کافیست مسیر روستای ایرا را آغاز کرده و از سمت ورودی جنوبی این دشت وارد آن شوید.

در حالی که از سمت جاده آبعلی نیز می توانید برای رفتن به دشت لار سفر خود را آغاز کنید. کافیست از سه راهی پلور به سمت ورودی پاسگاه محیط بانی دلیچای حرکت کنید تا از سمت ورودی شرقی این پارک ملی خودتان را به آنجا برسانید. 

 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

پارک جنگلی میرزا کوچک خان

پارک جنگلی میرزا کوچک خان که در کیلومتر 18 جاده آمل قرار گرفته است، دومین پارک بزرگ جنگلی در استان مازندران به شمار می رود. این پارک جنگلی زیبا و...

چشمه آبگرم رینه

چشمه آب گرم رینه که در نزدیکی شهر رینه واقع شده است، یکی از مکان های تفریحی و گردشگری در استان مازندران به شمار می رود. بیشتر مسافرانی که علاقه...

جنگل الیمستان

جنگل الیمستان جنگل مه آلود و رویایی در است که توجه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب کرده است. این جنگل که در 52 کیلومتری شهرستان آمل و...

آتشکده آمل

آتشکده آمل یا آرامگاه آل رسول، یکی از تاریخی ترین و دیدنی ترین مکان ها در شهر آمل استان مازندران است. این آتشکده که از سال 1354 به عنوان یکی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن