کاخ اُجابت

کاخ اُجابت

کاخ اُجابت کاخی رویایی در دل جنگل های کلاردشت است. این کاخ دیدنی سبک معماری فوق العاده جذابی دارد و از این رو بسیاری از علاقه مندان به بناهای تاریخی را به سمت خود جذب می کند. اجابت کاخی برجای مانده از دوران پهلوی اول است که دارای قدمت ۷۰ ساله است.


کاخ اُجابت

کاخ اُجابت؛ کاخ منحصر به فرد دوران پهلوی

چالوس به عنوان یکی از دیدنی ترین شهرهای استان مازندران، کاخ های تاریخی و زیبایی را در خود جای داده است. کاخ اُجابت که در این شهر واقع شده است، بنایی برجای مانده از دوران سلطنت پهلوی ها است. این بنا در روستای اجابت از توابع کلاردشت واقع شده است و علاقه مندان به جاذبه های توریستی شمال ایران، این منطقه را برای سفر انتخاب می کنند. تا بتوانند این بنای تاریخی را از نزدیک مشاهده کنند. 

محوطه کاخ اُجابت از زیبایی خاصی برخوردار بوده و پوشیده از درختان سرسبز و سر به فلک کشیده است. در حال حاضر این کاخ به عنوان استراحتگاه مورد استفاده قرار می گیرد و در داخل آن لوسترهای نفیس و گران قیمتی برجای مانده از دوران حکومت پهلوی ها خودنمایی می کند. قدمت کاخ زیبای اجابت به 70 سال پیش بازمی گردد. یعنی اوایل حکومت پهلوی. از این رو گچ بری دیدنی و خاصی دارد. 

کاخ اُجابت

مسیر دسترسی به کاخ اُجابت

برای این که بتوانید برای دیدن این کاخ اقدام کنید، لازم است وارد جاده تهران چالوس شده و مسیر کندوان را در پیش گیرید. 35 کیلومتر بعد از جاده کندوان به مرکز شهر مرزن آباد خواهید رسید. از این سمت باید به طرف غرب حرکت کنید و 23 کیلومتر به سمت کلاردشت حرکت نمایید. می توانید کاخ رویایی و دیدنی اجابت را بر بلندای دامنه جنوبی کلاردشت مشاهده کنید. 

قسمت جنوب غربی و شرقی روستای اجابت را جنگل های طبیعی پوشانده اند و این خود جذابیت بیشتری به نمای کاخ اُجابت بخشیده است. البته لازم به ذکر است که در حال حاضر این بنا به نهاد ریاست جمهوری تعلق دارد و از آن به عنوان موزه استفاده می شود. اما می توانید به راحتی برای بازدید از زیبایی های آن، به شهر چالوس روید. 

در نظر داشته باشید که در کنار جاذبه های گردشگری شمال ایران، کاخ قدیمی اجابت بهترین جای شمال در تابستان خواهد بود. زیرا نمای جنگل سرسبز در برابر آن زیبایی آن را دو چندان خواهد نمود. 


به این جاذبه گردشگری امتیاز دهید

مکان های مرتبط

دریاچه سد دریوک

سد دریوک که در دامنه کوه دال کمر و روبروی دره هزارچم در استان مازندران واقع شده است، منطقه ای بکر و دیدنی برای تفریح و گردش است. این منطقه...

پارک جنگلی فین چالوس

پارک جنگلی فین چالوس از دیدنی هایی است که می توانید در مسیر تهران چالوس از آن بازدید نمایید. این پارک جنگلی بهترین رستوران ها و امکانات را در اختیار...

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود

تفرجگاه ساحلی نمک آبرود از جمله شهرک های توریستی جذاب استان مازندران است. این تفرجگاه بهترین امکانات را در اختیار مسافران قرار داده و از زیبایی خاصی برخوردار است.

جنگل های چهار باغ مرزن آباد

جنگل چهارباغ مرزن آباد که در کیلومتر 90 جاده کرج چالوس قرار دارد. این جنگل محلی مناسب برای زندگی تنوع بالایی از جانوران بوده و در اطراف خود روستاهای زیادی...

popup

مشاوره میخوای؟ زنگ بزن